Person of Interest (Lovci zločinců) Michael Emerson vidí Harold Finche jako superhrdinu

Michael Emerson vidí Harold Finche jako superhrdinu

Michael Emerson vidí Harold Finche jako superhrdinu

Nedávný rozhovor s Michaelem Emersonem o tom, jak vidí svoji postavu Harolda Finche v seriálu „Person of Interest“.

(Pokud chcete vy sami položit Michaelu Emersonovi nějakou otázku, máte možnost zde.)


0 0
17.1.2014

Rozeznívá koncept stroje v divácích znepokojení ze sledovacího programu NSA? Řekl bych, že ano, ale to není věc, o které se mnou mluví, což je překvapivé, protože náš seriál je teď natolik aktuální, že by za mnou lidé měli neustále přicházet a porovnávat stroj ze seriálu s programem NSA (National Security Agency – Národní bezpečnostní agentura). Ale nevím, jestli se lidé dívají na televizi, aby získali odpovědi na otázky týkající se aktuálních témat. Více lidí, co za mnou chodí se ptá se na mého psa než na stroj.

Lidé se zdají být nenasytní stále aktuálním tématem, že nás někdo sleduje a chrání před nebezpečím. Možná je to univerzální. Mylím, že všecha literatura má stále se vracející téma mstitelů, hrdinů. To je starodávná myšlenka a myslím, že je komfort žít uprostřed nebezpečných a násilných činů a vyjít bez úhony, to převažuje vše. A myslím, že náš seriál je ve skutečnosti těsně pod povrchem superhrdinský seriál. Jde to tak rychle, že se nezastavíte, abyste přemýšleli nad tím, že to co se právě stalo je trochu příhodné a tak podobně. Jsme jako maskovaní hrdinové a mstitelé, akorát bez masek.


Pokud se budeme bavit o vaší postavě Harolda Finche – je to moderní bdělý strážce nebo jen člověk s vážným Božským komplexem? No, myslím, že záleží na ůhlu pohledu. Myslím, že je mstitel, ale ne ze svého rozmaru. Jak vidíte, on to všechno dělá, aby uctil památku svého padlého přítele. Je to způsob, jak ho udržet naživu a také, jak pečovat o svou představu spravedlnosti.

Dokonce i když jsou úmysly dobré, zasahují tyto důsledky někdy do průběhu osudu? Jistě. Vždy. Myslím, že jedním z témat našeho pořadu je, že nikdy nemůžete všechno zachránit, i pokud nemáte dokonalé informace a to i ve světe superpočítačů. Je těžké je najít a identifikovat, i když je již máte.

Pokud vezmeme v potaz to, co Finch reprezentuje – co si myslí o větě: „Nevědomí je zachraňování“? Nemyslím si to. Je to povrchní stav dočasné blaženosti, ale nikomu bych to nepřál. Myslím, že informovanost je důvěřivá a měla by vždy růst.

Diskuze /5

snehulakobrovsky

Skvělej herec! Je až s podivem, že není v širším povědomí diváků. :)

17.1.2014 | 20:41:19
Bastian0389

Mate chybu v odpocitavani pre dalsiu epizodu, bude sa vysielat az 4. februara.

#3 TheDarkKnight
18.1.2014 | 18:15:41
TheDarkKnight

Děkuji za upozornění. Napraveno. #2 Bastian0389:

18.1.2014 | 23:17:07
DoctorWho^

Superhrdina to asi fakt není hele :D To spíš už ROOT je superhrdina než on… Stroj ho sice ochranuje, ale zdá se mi, že nemají pevné pouto.. To ROOT je jiná liga.. Tam jde vidět ta propojenost a že se o ní stroj stará daleko více…

#5 TheDarkKnight
21.1.2014 | 20:27:05
TheDarkKnight

Jo, to je pravda, ale on s nim nemá pevný pouto, protože nechce, jak je vidět ve flashbacích. A navíc je superhrdina hlavně kvůli tomu, co dělá. Nebo já ho tak alespoň beru. :) #4 DoctorWho^:

22.1.2014 | 19:00:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

43%
27%
12%
9%
8%
169 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie