Person of Interest (Lovci zločinců) Setkali se již s mnoha hrozbami... teď je to ale osobní.

Setkali se již s mnoha hrozbami... teď je to ale osobní.

Setkali se již s mnoha hrozbami... teď je to ale osobní.

První ze tří finálních epizod je za námi. Co vše se stalo? Jaké to bude mít následky a hlavně – co bude s Haroldem? Pojďme si zrekapitulovat ty nejdůležitější momenty jednadvacáté epizody a pozastavit se nad následky některých činů a rozhodnutí.


0 0
1.5.2014

Grace Hendricks je nejdůležitější osobou v Haroldově životě a zároveň jediná žena, kterou miloval, dokonce se s ní zasnoubil a vše vypadalo nadějně, do chvíle než se kontrolní zbavila jeho přítele a Haroldovi způsobila doživotní zranění zad a krku. V tuto chvíli se Harold rozhodl zmizet a předstírat svoji smrt, protože věděl, že nikdo v jeho okolí již nebude v bezpečí. (Podrobný popis seznámení a vztahu Harolda s Garce naleznete v tomto článku.)

Ode dne, kdy byl Stroj spuštěn, část mě věděla, že každý, na kom mi bude kdy záležet, bude v nebezpečí.


Harold Finch měl pravdu. Nyní totiž Decima Technilogies v čele s Johnem Greerem využívá Grace, aby vylákala Finche z úkrytu a donutila se ho „vzdát“.

I když se může na první pohled zdát, že epizoda není vlastně o ničem jiném, opak je pravdou. Celé epizoda, kromě toho, že monitoruje prvních zkušebních 24 hodin Samaritána, zabývá se vztahem Grace a Finche. Ukazuje, že G. R. Hendricks se snažila jít dál, ale nešlo to, nenašla si místo Harolda nikoho jiného a stále ho měla uchovaného v paměti. Grace a Harold se vlastně nikdy neodloučili, stále byli spolu. Otázkou nyní zůstává, zda se Harold, pokud se dostane ze spárů Decimy (vzhledem k potvrzené čtvrté sérii zřejmě ano), vydá do Itálie za Grace Hendricks, nebo ji nechá žít v novém světě, který pro ni vytvořil.

Momentálně je však mnohem důležitější otázka: „Jak chce Harold uniknout Decimě?“ Je jasné, že to nezvládne sám. Dobrou zprávou je tedy, že je zde Root (původně záporná postava seriálu, která se postupem času objevila na stejné lodi jako Harold) a Finchův Stroj. Nejlepší ale je, že jediný, kdo se nyní dívá, je právě Haroldův Stroj, nebo jak řekla Root:

Jediný, kdo se teď dívá, je ona.

Důležité je také podotknout, že Root ukradla sedm serverů Samaritána, což znamená jedno: Ještě neztratili všechno. Ještě ne.

Diskuze /2

IONEL

Jsem nadšená z toho, jak se seriál vyvíjí a rozhodně se nemůžu dočkat další série. A moc si přeji aby jsme Harolda a Grace viděli spolu. ;)

1.5.2014 | 21:55:39
snehulakobrovsky

Naprosto souhlasím.. hezky mě překvapilo na konci epizody, jak bylo dovysvětleno její nové angažmá v Itálii :)

2.5.2014 | 20:24:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec se blíží

Co nás čeká ve finále?


Poslední záběr

POI Noir, The final scene shot of #personofinte­rest #thend

Fotka zveřejněná uživatelem Chris Fisher (@widgetfactoryco), <time style=" font-family:Arial,sans-serif; font-size:14px; line-height:17px;" datetime=„2016–06–17T16:46:29+0­0:00“>Čen 17, 2016 v 9:46 PDT</time>


Trailer: Sbohem

Thumbnail Play icon

Reklama

Hlasujte: Kdo (ne)přežije finále?

Kdo zemře během finále seriálu?

44%
27%
12%
9%
8%
161 hlasů

Podělte se o své tipy!

Nolanův nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá nový seriál

Jonathan Nolan chystá ve spolupráci s J.J. Abramsem nový sci-fi seriál s názvem Westworld. Více se o jeho novém projektu pro HBO dočtete uvnitř článku.

Fotografie

Fotografie