Revolution (Revoluce)
82/100 - 248×

Revolution(Revoluce)

Jak vypadá život na Zemi patnáct let poté, co veškeré zdroje energie včetně elektřiny přestaly fungovat? A proč nefungují?

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Katastrofický, Sci-fi
hrají
Kim Raver (Julia Neville), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson), Giancarlo Esposito (Tom Neville), Jorge Daniel Pardo (Jason Neville / Nate), Billy Burke (Miles Matheson), Željko Ivanek (Calvin Horn),

Poohlédnutí za epizodou 1x05 Soul Train

Poohlédnutí za epizodou 1x05 Soul Train

Nejdřív tam tu bombu dáme, abychom ji pak zase vyndali aneb pátá epizoda seriálu Revolution! Mapa USA v článku!

4 1
18.10.2012

Děj epizody se točí okolo vlaku, po patnácti letech výpadku se milicí podařilo opravit koleje a to až do Philadelphie a dostat na něj vlak. Nora se setkává s členem odboje Hutchem, s kterým do vlaku umístí bombu. Hned poté, co se je bomba umístěna, Nora zjistí, že ve vlaku je Danny a chce bombu vyndat, jenže to se nelíbí Hutchovi a probodne jí. Následuje scéna z divokého západu, ve které Miles a Charlie na koních dohání vlak a přeskakují na něj. Charlie se snaží zachránit Dannyho a Miles zneškodnit bombu. Nakonec vlak přijíždí do Philadelphie i s Dannym. Když Rachel vidí svého syna, nakreslí Bassovi obrázek přívěsků, který dokáže obnovit energii a řekne, že jich je 12.
Flashbecky se věnovali kapitánu Nevillovi.

Flashbecky se věnovali kapitánu Nevillovi.

Nate alias Jason?
Konečně víme, kdo to je! Nate alias Jason, syn kapitána Nevilla. Kdo by tohle řekl? Jason naštěstí svého taťku neposlouchá na slovo a Charlie pomohl uniknout z vlaku, vlastně ji z vlaku vyhodil, i když ji měl předat Nevillovi, který jí chtěl zastřelit. Hned je tu otázka, bude Jason onen spojenec, přes kterého se naše parta dostane do města? Bude ten, který odstartuje zánik Republiky Monroe?

12 přívěsků?
Na světě je 12 přívěsků, které mohou nahodit energii zpět. Kdo je má? Grace, Randall a Aaron. V současné době, lze říci, že Randall má dva (zajal Grace), což z něj dělá nejmocnějšího člověka na planetě. Na výrobě pracoval Ben i Rachel. Otázkou je, kde je dalších 9 přívěsků?

Z pojišťováka kapitánem?
V den výpadku pracoval Tom Nevill jako pojišťovák, respektive zrovna od svého šéfa dostal padáka a to proto, že chtěl pomoci rodině, které shořel dům, ale na oheň se pojištění nevztahovalo. Řeknete si to je chudák. Po 15 letech je z něj člověk, kterému zabíjení rozhodně nevadí. Jak se hodný chlápek změní v bezcitného zabijáka?

Momentka z epizody:

Zdroj: NBC

Diskuze /7

Mirau

Sakra, jak já jsem tomuhle seriálu věřil. Doufal jsem, že se děj zlepší. Naopak je to horší a horší. Začíná to být čím dál tím méně logický.

18.10.2012 | 11:38:03
Kothy

Dalsi privesek na urcite ten, s kym si Grace psala…

18.10.2012 | 14:54:39
nobody8

Fajn, seriál je síce zaujímavý a pár nelogickostí sa dá odpustiť (veľmi by ma zaujímalo ako sa tam orientujú. Čo majú všetci v hlave GPS? A ešte aj peši…), ale aj tak ma najviac vytáčajú tie postavy. Teda jediný Miles mi asi nevadí a ešte Aaron (ktorý má malý priestor, bohužiaľ).

Ale rád by som vedel, ktorý génius vymyslel tú Charlie. Neuveriteľná krava. :) Nech ju niekam pošlú a neukazujú. Znižuje kvalitu celého seriálu.

Avšak flashbacky sú fakt dobrý nápad. Skvelo vidieť ako sa ľudia zmenili vďaka výpadku… :)

18.10.2012 | 15:28:59
Matezko

Tento diel bol podla mna velmi dobrý, aj keď naozaj nechápem prečo parné stroje neboli už skôr… ale až po 15 rokoch.

Prvý diel bol slaby, no postupne si ma serial velmi, ale velmi získal je to serial ktorý aspoň ako tak nahradí nezabudnutelný seriál LOST alebo FlashForward… fandím tomuto seriálu. A propo… Charlie by som vymenil aj ja… je to trúba mumácka… nehodí sa tam.

18.10.2012 | 18:59:41
Tenebien

Ráda bych podotkla, že Nate/Jason byl hodně průhledný. Tipovala jsem to tak už minimálně od třetího dílu. Po čtvrtém jsem si byla na 99% jistá.:p Jinak Charlie je opravdu špatná… spíš ta herečka je špatná, Charlie je otravná. Škoda, že je to hlavní postava… Seriál je trochu nelogický, ale zatím u něj zůstanu, uvidíme, jak se to vyvine.;-)

19.10.2012 | 21:45:26
BigBady

Trošku mi připadá že tenhle serial se chytá spadnout do stejných motanic jako tomu bylo i LOST což by mi hodně mrzelo. Zatim je to jedno nahoře jednou dole. Postava Charlie je zatim dost na H. Je škoda že se to trochu odvrací od hlavního problému celého serialu a to proč k výpadku došlo.

20.10.2012 | 17:29:00
Londo

Já na příbuzenský vztah vsadil už před měsícem…

http://www.okoun.cz/boards/serialy?…

21.10.2012 | 10:28:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama