Revolution (Revoluce)
82/100 - 248×

Revolution(Revoluce)

Jak vypadá život na Zemi patnáct let poté, co veškeré zdroje energie včetně elektřiny přestaly fungovat? A proč nefungují?

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Katastrofický, Sci-fi
hrají
Kim Raver (Julia Neville), Elizabeth Mitchell (Rachel Matheson), Giancarlo Esposito (Tom Neville), Jorge Daniel Pardo (Jason Neville / Nate), Billy Burke (Miles Matheson), Željko Ivanek (Calvin Horn),

Poohlédnutí za epizodou 1x07 The Children´s Crusade

Poohlédnutí za epizodou 1x07 The Children´s Crusade

Světe div se! Že by tvůrci dostali rozum a došlo jim, že točit se jenom okolo party není zrovna to pravé ořechové? Že je čas dát prostor i ostatním a pozor! Aaron prohodil velmi povedený vtípek! To vše ze sedmé epizody dělá jednu z nejlepších!

0 0
8.11.2012

Epizoda v kostce:
Hlavní děj byl stále kolem naší party, čili Milese, Charlie, Nory a Aarona. Viděli jsme, jak po cestě jede vůz milice a veze chlapce (Petera), Charlie mu chtěla pomoci, ale Miles jí zastavil. Parta pokračovala v cestě a za nedlouho Charlie vidí chlapce ležícího na zemi a rozeběhla se k němu, když nad ním byli všichni sklonění, z útrob domu vyskákalo několik ozbrojených dětí, které vede Michael. Miles zjišťoval, kde mají rodiče a dozvěděl se, že před několika lety je zabila milice. Také se dozvídáme, že Peter a Michael jsou bratři, což jen podpoří rozhodnutí Charlie chlapce zachránit. Vydali se tedy po stopách vozu a došli až k majáku, odkud viděli loď – odvodové zařízení neboli továrnu na vojáky. Milice sem sváží děti a vychovává z nich vojáky. Charlie tedy vymyslí plán, že se tam vydá na záchranou misi. Na lodi všechny děti přivítá poručík Slotnick. Když jsou dětem udělovány pokoje, Charlie jednoho z nich vyprovokuje a díky tomu se dostane na ošetřovnu, kde jí doktor chce dát něco na uklidnění, Charlie mu jednu vrazí, sebere injekci a vrazí ji do doktora, chce jít hledat Petera, ale naráží na Slotnicka. V další scéně je Charlie označkována znakem milice. Charlie má dvě hodiny zpoždění a tak se jí vydá Miles a Nora zachránit, co však nevědí je, že jim je Michael v patách. Miles zachrání Charlie a Petera, chtějí se dostat pryč z lodě, když jim do cesty vstoupí poručík Slotnick, který drží v zajetí Michaela, parta je obklíčena a musí odevzdat zbraně. Aaron zůstal v majáku a jeho Přívěsek se opět rozhodl aktivovat, jsme tedy svědky toho, jak maják opět začíná fungovat a ozáří loď a všichni jsou v šoku, co se to děje, což se náramně hodí i partě, která je zrovna v nepříznivé situaci, na nic nečekají a pustí se do milice. Poté co se dostanou z lodě, jde Miles za Aaronem a zjišťuje, co se to stalo, Aaron mu vysvětluje, že to dělá ten přívěsek a že ho dostal od Bena. Miles ho chce zničit, ale Aaron mu ho nechce dát. 

Světe div se, ale větší prostor tentokrát dostává děj okolo Rachal a dokonce i flashbecky jsou o Rachel. Rachel nejspíš s Monroovi řekla, kdo všechno vlastní Přívěsky, protože již několik týdnů Monroe vězní doktora Bradlyho Jaffea a snaží se od něj zjistit, kde je jeho Přívěsek. Rachel s ním chce promluvit, ale neúspěšně. Poté dostává ještě jednu šanci a při té příležitosti Rachel Bradlymu říká, že by nikdy nic Monroovi neřekla, kdyby neměl jejího syna, Brad jí za to odsuzuje, v tom přichází Tom Neviil a říká, že je jednoduché soudit druhé a přivádí Bradlyho dceru Evu.
Ve Flashbecích, které se odehrávají tři roky před výpadkem, vidíme, že těhotnou Rachel, Ben, Bredly a Grace se podíleli na vývoji zařízení, které by mělo produkovat čistou energii, ale tenhle pokus nevyšel a podařil se jim pravý opak, vyrobili zařízení, které pohlcuje energii. Vše předvádí chlápkovi z ministerstva obrany, panu Flynnovi z ministerstva obrany. Rachel se moc nelíbí, že by to Ben chtěl prodat ministerstvu obrany, které by to mohlo použít jako zbraň. Když se Rachel vrací k autu má problémy, u doktora se dozví, že pravděpodobně o dítě přijde. V dalším flashbecku za ní přijde pán Flynn a nabízí ji pomoc s jejím složitým těhotenstvím, samozřejmě za předpokladu, že se rozhodnou jejich výzkum prodat ministerstvu obrany.

Na konci epizody vidíme Grace, ano tu Grace, kterou unesl Randall, drží ji někde pod zámkem. Dochází také k odhalení Randalla aiias pana Flynna, zástupce ministerstva obrany!

Randall alias pan Flynn
Proč drží Grace? Proč se jí patnáct let po výpadku rozhodl najít? Jde mu o to, aby se energie nahodila zpět nebo mu jde o to, aby situace zůstala nezměněná? Na které straně Randall je? Máme tu dalšího hráče v tahanici o moc?

Rachel
Rachel je opravdu v nemilé situaci, snaží se zachránit svého syna, pokud odmítne spolupracovat s Bassem, tak Danny bude mučen, možná i zabit. To je také důvod, proč Rachel Bassovi řekla vše tedy skoro vše, každopádně na základě její výpovědi byl Bradly zajat a poté i jeho dcera.

Monroe klade otázky Rachel
Rachel sice tvrdí, že mu řekla vše, ale Monroa (i nás) zajímá všechno! Jak světla zhasla? Co se dá udělat, aby energie opět začala fungovat? No tak Rachel, my chceme odpovědi.

Další přívěsek vlastní…
Bredly, který je však vězněn Monroem a přívěsek před ním ukryl. To znamená, že každý, kdo se podílel na vývoji tohoto zařízení vlastní Přívěsek. Víme, že jich je 12, takže osm zbývá.

Aaron
Ano! První povedený vtípek v podání Aarona. Když Miles přišel na to, že je Michael sleduje, řekl mu, že tedy může jít s nimi. Michael, ale nepřišel sám, přivedl si s sebou další tři děti na pomoc. Z čehož Aaron nebyl zrovna na větvi a prohlásil: Skvělé! Je to jako smečka holých ewoků!
Jen tak dál Aarone!

Momentka z epizody:

Nezapomeňte ohodnotit epizodu v jejím profilu.

Zdroj: NBC

Diskuze /4

1Bobesh1

Ještě musím dodat, že tento pořad stále působí strašně uspěchaně a vše, co se stane je naprosto bez emocí.. Každopádně tohle byla povedená epizoda, ale ještě více bych se věnoval jiným dějovým linkám, pořád je to hlavně o partě..

admin
8.11.2012 | 14:53:09
koprcka

Naprosto souhlasím, v tomhle díle se alespoň více zaměřili na Philadelphii, takže to byl opravdu povedený díl. Ale je tam více námětů k rozvedení – Grace+Randall a taky se naprosto ztratil Nate. A žádná reakce Dannyho na to, že mu žije matka?

8.11.2012 | 15:11:09
gyver2

Ten prívesok si robí čo chce :-) Ten prívesok vytvára asi ochranné pole ale dosah(dlžka a výška) ma poriadny ked maják začal svietit, zaujímavé ako niečo také malé može sposobovat taký velký problém

8.11.2012 | 20:48:14
Marketka

gyver2: Tak bůhví, jak malé bylo to, co způsobilo problém na celé planetě… :-)

čestný člen redakce
11.11.2012 | 19:59:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Revolution líbí a ohodnoťte seriál.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama