She-Hulk: Attorney at Law (She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)
51/100 - 77×

She-Hulk: Attorney at Law(She-Hulk: Neuvěřitelná právnička)

Seriál She-Hulk se točí kolem sestřenice Bruce Bannera, která získává své superschopnosti poté, co od něj dostala transfuzi krve.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 30 minut
žánr
Akční, Komedie, Komiksový
hrají
Tatiana Maslany (She-Hulk), Jameela Jamil (Titania), Ginger Gonzaga (Nikki Ramos), Mark Ruffalo (Hulk), Tim Roth (Abomination), Benedict Wong (Wong), Charlie Cox (Daredevil), Josh Segarra (Augustus Pugliese), Brandon Stanley (Leapfrog), Renée Elise Goldsberry (Mallory Book), Rhys Coiro (Donny Blaze), Patty Guggenheim (Madisynn King), Griffin Matthews (Luke Jacobson), Patti Harrison (Lulu), Steve Coulter (Holden Holliway)

Postřehy k finálové epizodě Whose Show Is This?

Postřehy k finálové epizodě Whose Show Is This?

Devátá a finální epizoda She-Hulk: Attorney at Law přináší překvapivý konec nejnovějšího seriálu od Disney+. Poslední epizoda je naprosto plná easter eggs, tak pojďme na to.

9 0
10.11.2022

Opakovačka Neuvěřitelného Hulka

Devátá epizoda začíná variací na klasický televizní seriál Incredible Hulk, doplněnou o hlasový doprovod a nový titulní nápis se stejným písmem. To je obzvlášť ironické vzhledem k tomu, že z Marvel Comics vytvořili She-Hulk jen kvůli televiznímu seriálu od CBS, protože se obávali, že stanice vytvoří She-Hulk jako první a získá tak práva na tento koncept. Použití tohoto úvodu slouží k chytrému posílení tématu zmatené identity, které je jádrem She-Hulk: Attorney at Law, protože opravdu působí, jako by televizní seriál od Disney+ pohltilo něco jiného. Pro porovnání vám přinášíme obě znělky.

Thumbnail Play icon

Naštvaná bych se ti nelíbila

Dokonce je tu i zábavný záběr, v němž Jennifer Walters použije starou hlášku Bruce Bannera ze seriálu Neuvěřitelný Hulk: „Nerozčil mě. Naštvaná bych se ti nelíbila.“ Hláška přichází bezprostředně po zmínce o Inteligenci a naznačuje, že internetoví trollové, kteří seriálu a hlavní hrdince ztrpčují život, se prostě snaží She-Hulk přinutit, aby se přizpůsobila jejich zavedeným vzorcům. Je fascinující vidět, že Marvel takovýmto způsobem seriál Neuvěřitelný Hulk od CBS uznává.

Surová She-Hulk

Vše vyvrcholí nápisem „Surová She-Hulk“. To byl skutečný název debutové komiksové série She-Hulk, kterou původně napsal Stan Lee a nakreslil John Buscema. Popravdě řečeno, fanouškům to vždy připadalo trochu zvláštní vzhledem k tomu, že na rozdíl od svého bratrance Bruce si Jennifer Walters v Hulkově podobě zachovává vlastní vědomí. Nedávné komiksy o Avengers si pohrávaly s myšlenkou proměnit She-Hulk do „divočejší“ podoby, ale nebyly přijaty dobře. Naopak byly považovány za jakousi urážku postavy. Pokud chcete vědět, kdo si zahrál Surovou She-Hulk, byl to herec Devon Lewis, který to zveřejnil i na svém TikToku.

Návrat elektrického náramku pro She-Hulk

Bruce Banner vyvinul technologii el. náramku, která mu umožňovala vrátit se do lidské podoby, a zdá se, že Oddělení kontroly škod tuto technologii používá ke kontrole všech potenciálních Hulků. Jennifer Walters postihne stejný osud jako jejího bývalého klienta Abominationa, který má na noze připevněný náramek. Náramky jsou obzvlášť znepokojivé, protože se objevily náznaky, že Jennifer a její bratranec by mohli být mutanti. V komiksech byly náramky mutantů používány fiktivní zemí zvanou Genosha k věznění mutantů a jejich nucení používat své schopnosti ve prospěch státu.

KPVK opět v akci

Ve finále She-Hulk se záměrně vracíme k začátku sezóny, a to pomocí řady klipů z fiktivních zpravodajských agentur. Druhá epizoda již odkazovala na zpravodajství KPVK, které bylo představeno ve filmu Ant-Man a Wasp, kde se věnovalo Giant-Manovi Scotta Langa. Objevil se také záblesk Los Angeles Now, který se zatím objevil pouze v tomto konkrétním seriálu od Disney+.

Narážka na klasického padoucha od Marvelu

V epizodě se objeví zábavný easter egg ke klasickému marvelovskému padouchovi. Jeden z obrázků ukazuje charakteristický vzor Mandrilla, což se zdá být velmi vhodné. V komiksech je Mandrill mutant, který má schopnost ovládat mysl pomocí feromonů. Mandrill je známý svým hluboce misogynním postojem a v komiksech se skutečně střetl se She-Hulk.

Inteligence si stěžuje na Lady Thor

Když už mluvíme o misogynii, v události Inteligence si členové skupiny stěžují na mocného Thora Jane Foster (kterou ovšem vytrvale oslovují „Lady Thor“). Přesné umístění filmu Thor: Love and Thunder v MCU je velmi diskutabilní, ale tento easter egg potvrzuje, že finální epizoda se musí odehrávat přibližně ve stejné době, protože Jane se zdála být Thorem jen několik týdnů v MCU. Je to nečekaný odkaz na MCU, ale pro časovou osu velmi užitečný.

Návrat všech hlavních postav a hlavně padouchů

Seriál je až příliš závislý na cameo rolích a v této epizodě se rozhodli přivést zpět všechny hlavní postavy včetně:

  • Abominationa, jehož ztvárnění je ve skutečnosti poněkud složitější, než mnozí očekávali. Emil Blonsky sice zcela jistě porušuje podmínky svého podmínečného propuštění, ale přesto zasahuje na obranu Jennifer před Inteligencí
  • Hulka, který se ukáže v epizodě celkem dvakrát
  • Titanii, která se objeví jako součást chaosu
  • Daredevila Matta Murdocka, kterého přivolala Jennifer, protože by jí nevadilo mít ho opět ve svém životě
  • Wonga, který se objeví v mezititulkové scéně, aby vše uzavřel

Vytvoření sérum supervojáka a následné vymazání

Finální epizoda převrací to, co se nyní stalo tradicí MCU pro jeho seriály od Disney+. Ačkoli je hlavní padouch ve finále skutečně odhalen, není to Vůdce ani Doctor Doom. Je to právě Todd, muž, s nímž si Jennifer nerozumně vyšla na rande a který ji odpudil. Toddův tým syntetizoval vzorek She-Hulkovy krve, aby vytvořil sérum, které mu propůjčí superschopnosti. Tato myšlenka je zvláštní a odporuje odhalení z prvního dílu, že Bruce a Jennifer byli schopni absorbovat gama záření jen díky neidentifikovaným genetickým anomáliím. She-Hulk poznamenává, že tato zápletka se až příliš podobá séru supervojáka, a je z příběhu vypuštěna.

She-Hulk stylově prolomí čtvrtou stěnu

She-Hulk byla vždy známá tím, že v komiksech prolomovala čtvrtou stěnu, a s jedním padouchem se vypořádala tak, že se z jednoho panelu vytrhla a přešla do jiného. Na to krásně navazuje to, když Jennifer vznese námitku proti směru, kterým se finále ubírá. Vypadne z nabídky Disney+ a pak přeskočí do jednoho z videí Marvel Studios Assembled, kde si najde cestu do své vlastní místnosti scenáristů (u stolu sedí Jessica Gao, hlavní scenáristka). To vede k rozkošné kritice přílišné závislosti Marvelu na šablonovitých příbězích, když She-Hulk zamíří za „Kevinem“.

She-Hulk je nucena podepsat dohodu o mlčenlivosti

Než se She-Hulk s Kevinem setká, je nucena podepsat dlouhou dohodu o mlčenlivosti. Není to poprvé, co She-Hulk vtipkovala o smlouvách společnosti Marvel, které jsou již dlouho nechvalně známé v celém odvětví. Existují však náznaky, že se to začíná měnit, protože Oscar Isaac se upsal pouze na jednu sezónu Moon Knighta, místo aby se upsal na deset nebo více let svého života.

Setkání She-Hulk s Kevinem

Diváci pochopitelně předpokládali, že výprava za Kevinem vyústí v nečekané cameo prezidenta Marvel Studios Kevina Feigeho, ale místo toho se v epizodě objeví superpočítač v srdci Marvel Studios. KEVIN je zkratka pro „Knowledge Enhanced Visual Interconnectivity Nexus“ (Znalostně rozšířená vizuální propojitelnost sítě) a umělá inteligence o sobě říká, že disponuje nejpokročilejším zábavním algoritmem na světě.

Některé aspekty rozhovoru She-Hulk s KEVINem působí zřetelně nepříjemně. Poznámky o týmu vizuálních efektů se zdají být vzhledem k rozsahu problémů VFX společnosti Marvel v poslední době poněkud nevkusné. Přesto jsou zde spíše zábavnější a sebeironické poznámky o tom, že marvelovské filmy jsou spíše bez sexu a přílišné závislosti na „problémech s tátou“. Je příjemně překvapivé, že Marvel otevřeně přiznává vypravěčské vzorce, do kterých sklouzl. Jennifer pak položí otázku, která každého napadne: „Aha, a kdy se dočkáme X-Menů?“. Což je jedna z otázek, která vrtá hlavou každému fanouškovi Marvelu.

Představení syna Hulka, Skaara

KEVIN si však nakonec prosadí svou, což zajistí povinnou přípravu dalšího projektu od Marvelu. Finále končí Hulkovým návratem z planety Sakaar, kde představí všem svého syna Skaara (hraje ho Will Deusner). Tím se naváže na podzápletku z planety Hulk, která probíhala v pozadí po celou sezónu, a vysvětlí se tak, proč sakaaranské lodě hledaly Hulka. Pravděpodobně byl Skaar počat, když Hulk strávil dva roky na Sakaaru. Čas na této planetě funguje jinak, což vysvětluje, proč se zdá starší, než by měl. Seriál ovšem nevypráví Skaarův příběh, ten si nechává na další film nebo televizní seriál. Každopádně potenciálně dobře zapadne do jasné snahy Marvelu o produkci Young Avengers.

Abomination opouští vězení a přestěhuje se na Kamar-Taj 

Ve finále sezóny je Blonsky znovu uvržen do vězení za porušení podmínek podmínečného propuštění. V závěrečné scéně epizody otevře Wong v cele portál, který mu umožní odejít a žít v Kamar-Taj. V nedávném rozhovoru pro THR Gao rozebrala scénu po skončení finálové série, kde vysvětlila, proč Wong pustil Blonskyho z vězení.

No, v případě Blonskyho a Wonga to bylo proto, že se mi nezdálo správné, aby Blonsky živořil ve vězení. Převzal osobní odpovědnost a nakonec se zachoval velmi dobře. Ale bez ohledu na to, kolik dobrého nebo špatného v seriálu udělal, jeho přátelství s Jen bylo skutečné. Jeho vztah k Jen byl skutečný, a když jí během ústupu pomáhal, bylo to také skutečné. Takže protože mají tento vztah a tuto intimitu prostřednictvím terapie, nechtěli jsme ho prostě vidět navždy zavřeného. Takže to bylo opravdu jen proto, abychom Blonskymu dali šťastnější konec.

Všimli jste si těchto zajímavých easter eggs? Jak se vám devátá a finální epizoda líbila?

Foto: Disney+

Diskuze /4

ori

Ďakujem za článok :) Kto bol Skaarovou matkou v komiksoch?

#2 Blackhand47XD
webmaster
10.11.2022 | 20:06:44
Blackhand47XD

#1 ori: Pravá ruka Rudého krále – vládce Sakaaru. Ve filmech ale celé vedení planety změnili, takže to klidně může být kdokoliv. Ale teoreticky se do dá upravit i tak, že Caiera byla předešlou šampionkou a Hulk ji porazil v aréně… a pak i v posteli. Uvidíme, jak to celé ještě rozvedou.

#4 ori
webmaster
11.11.2022 | 9:01:40
Biki

K tomu týmu vizuálních efektů bych jen doplnila, že bylo zmíněno, že zrovna musí pracovat na něčem jiném a v pozadí zazněla znělka z Wakandy :)

12.11.2022 | 20:21:14
ori

#2 Blackhand47XD: Vďaka :)

webmaster
12.11.2022 | 21:29:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Hvězda ze seriálu Letuška se připojuje k seriálu

Do seriálu She-Hulk: Neuvěřitelná právnička přichází herec, kterého můžete znát hlavně ze seriálu Letuška. Herec Griffin Matthews se se zprávou pochlubil na svém Instagramu a sám přiznal, že ani v jeho nejdivočejších snech si nemyslel, že se dostane do MCU. Zatím není známo, jakou roli bude hrát.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama