Jane Foster

Jane Foster

Astrofyzička zabývající se zvláštními jevy, která se později stala Thorovou přítelkyní.

Sezóny 2
2011 - 2013

Informace

Celé jméno: Jane Foster
Výška: 1,70 m
Váha: 61 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelka: Natalie Portman
Poprvé se objevila v:
Journey into Mystery #84 (září 1962)

Filmy

O Jane

Jane Fosterová je Thorovou pozemskou přítelkyní, která se ve filmech zabývá astrofyzikou, zatímco v komiksech pracuje ve zdravotnictví. Komiksová Jane nakonec stejně jako její matka dostala rakovinu, nechtěla však podstoupit magickou léčbu. Když Thor přistal být hoden Mjolniru, Jane jej uzvedla a stala se z ní hrdinka Thor. Odinson se dlouho snažil přijít na to, kdo po něm převzal kladivo, ale napadaly jej pouze asgardské ženy.

Mezi její nepřátele patří Destroyer, Loki, Odin, Ulik nebo Malekith.

Komiksy

Když měla Jane devět let, její matka zemřela na rakovinu. Po této tragédii musel její otec zastávat dvě práce, aby mohla Jane studovat medicínu. Stala se zdravotní sestrou, která asistovala Dr. Donaldu Blakeovi. Z počátku však netušila, že jde pouze o identitu, kterou Odin vytvořil pro Thora, aby jej potrestal a poučil. Dvojice se do sebe zamilovala. Thor v lidské podobě miloval Jane, zatímco ona jeho božské já. Loki, vydávající se za starého muže, Jane zhypnotizoval a dával ji skryté příkazy. Thor nakonec Lokiho porazil a Jane tak osvobodil.

Thor stále přemýšlel, zda by Jane řekl pravdu, Odin jej ale varoval, aby to nedělal. Když se jí pokusil ukázat svojí pravou tvář během jedné vloupačky, Jane si pouze myslela, že je Donald zkušený bojovník s palicí. Jane však milovala i Donalda a jednoho dne mu řekla, že nebude čekat, až jí vyzná lásku. Thor se rozhodl si Jane vzít, ale Odin to odmítl, jelikož si bůh nemůže vzít smrtelnici.

Odin nakonec proměnil Jane v asgarďanku, ale ona byla ze svých schopností zmatená. Všeotec poté řekl, že neuspěla v jeho testu a proměnil ji zpátky ve smrtelnici. Zbavil jí také všech vzpomínek na Thora a poslal jí za fyzikem Kincaidem, do kterého se zamilovala. Jane však onemocněla a umírala a v deliriu volala Thora. Sif se obětovala a svojí životní sílu přenesla do Jane, čímž jí také vrátila vzpomínky na Thora.

Díky spojení Sif a Jane se mohla dívka chvílemi měnit, dokud se pravá Sif nevrátila na Zemi. Kincard začal s pátráním po Jane a Thor mu vše pověděl. Hned poté se Jane a Kincard vzali a měli syna Jimmyho. Z Jane se stala doktorka a během Občanské války byla proti registraci hrdinů. Válečnická trojka ji nakonec informovala, že Thor zemřel při obraně Asgardu.

Když se k Jane dostaly zvěsti, že se Thor vrátil, rozvedla se. S Thorem se nakonec setkala a začala s ním randit, bohužel dostala rakovinu a odmítla magickou léčbu. Během souboje s Nickem Furym přišel Thor o schopnost uzvednout své kladivo, které však zvedla Jane. Stala se z ní hrdinka Thor, ale Odinson chtěl své kladivo zpět. Jako nová bojovnice za spravedlnost pak chránila obyvatele Země i Asgardu.

Filmy, seriály a další média

V televizi jste mohli Jane poprvé vidět v seriálu The Mighty Thor. Později se objevila také v seriálu Avengers: Nejmocnější hrdinové světa, kde byla záchranářkou. V podobě Thora jste jí mohli vidět v seriálu Avengers Assemble. Za Jane jste si mohli zahrát v LEGO Marvel's Avengers, kde byla její klasická i Thor podoba. Za hrdinku jste mohli také hrát v Marvel Future Fight, Marvel: Avengers Alliance nebo Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Jane studovala na Culverově univerzitě, kde se seznámila s Erikem Selvigem a Donaldem Blakem. S Donaldem měla chvíli vztah, ale nebyl pro ní vhodným partnerem. Po dokončení studií se začala věnovat zvláštním astronomickým úkazům jako je Einstein-Rosenův most. V pátrání po těchto anomáliích ji doprovázel Erik a její stážistka Darcy Lewisová. Nakonec zamířili do Nového Mexika, kde z oblohy spatřili spadnout muže.

Muž o sobě říkal, že se jmenuje Thor a všichni jej považovali za blázna. Jane se do muže zamilovala, což se Erikovi nelíbilo, ale časem si na to zvykl. Jane doprovázela Thora, když si šel pro své kladivo, bohužel neuspěl. Po souboji s Destroyerem se mu vrátila jeho síla a na nějakou dobu ji opustil. Thor se na Zemi nemohl vrátit, jelikož zničil Bifrost, teprve po bitvě o New York byl most opět v pořádku.

Jane nakonec začala studovat konvergenci, a proto jela do Londýna, kde nastaly podivné jevy. Nalezla zde skupinku dětí, které výkyvy v grafice používaly ke hře. Pomocí neviditelného portálu se Jane dostala do jiného světa, kde jí ovládl Aether, jeden z kamenů nekonečna. Po této události se probudili temní elfové a Thor se pro Jane vrátil, aby ji odvedl do Asgardu. Nikdo jí tam nemohl pomoci, dokud říši nenapadli elfové. Thor nakonec přišel s plánem, že nechají Malekitha, aby Aether z Jane vysál.

Jane sice Aetheru zbavili, ale Malekith nyní ovládal nezměrnou moc. V Londýně se strhla bitva, kde Jane pomocí speciálních tyčí Thorovi pomáhala. Za svou práci nakonec získala Nobelovu cenu. Thor poté začal pátrat po pravdě ohledně kamenů nekonečna a s Jane se rozvedl.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

sympatacka :)

26.6.2017 | 14:24:03

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama