Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

S04E01: Columbia

S04E01: Columbia

Ichabod a Jenny se vydají hledat Svědka.

sk
6.1.2017
2 190 000
45 minut

Ichabod a Jenny se pomalu začínají smiřovat s životem bez Abby. Když se Crane náhle ocitne v hlavním městě, musí uzavřít překvapivé partnerství ve snaze nalezl dalšího Svědka. Záhy však zjistí, že ve hře je větší zlo, než si vůbec dokázal představit.

Foto: FOXHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
komcus

Jak bylo zmíněno, působí to jako remake, což je jen dobře. Premiéra třetí řady mě moc nenalákala a byla tak tím jediným (kromě finále), co jsem z ní viděl. Ale tohle vypadá o dost líp, určitě se budu dívat dál. :)

čestný člen redakce
14.1.2017 | 18:28:24
buggy99

super navázání už se těším na další díly

12.1.2017 | 7:02:33
Kothy

Docela zajimavy start :)

11.1.2017 | 12:14:31
ScaryX

Úvodní seznamovačka poněkud podivná, ale to se dalo očekávat, Nejsem si jistej, jestli by to za stávající situace šlo udělat lépe. Od příště už se snad pěkně zapadne do starých kolejí a začne hon na nadpřirozeno.

čestný člen redakce
8.1.2017 | 15:15:55
karlospajdos

Na začátek nic extra,ale dobrý. Nová parta vypadá dobře, až na tu „vědkyni“ ta mi nějak nesedla,ale uvidíme dále. Hned jsem věděl že svěděk bude to děcko Molly. A mohly udělat novej začátek, né ten ohranej s Katrinou ze Sleepy Hollow :D

7.1.2017 | 22:27:32
Ann Taylor

Dítě jako nový svědek? Tak tohle bude zajímavý. A celkem se mi líbí, že je to takový trošku reboot/remake, sice ne úplně, ale působí to tak. Mohlo by se to vydat ucelenější cestou, která by víc stála za to.

redaktor
7.1.2017 | 12:12:07

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama