Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

S04E13: Freedom

S04E13: Freedom

Malcolm používá jezdce k zajetí prezidenta a připravuje se na dobytí amerického svědka týmu USA, tajná mezipaměť zbraní a dohoda s ďáblem ho může zastavit.

sk
31.3.2017
1 720 000
45 minut

Chceš doplnit něco k profilu epizody?

Pokud si myslíš, že je obsah u tohoto dílu nedostatečný, nepřesný nebo příliš krátký, tak nám pošli svůj vlastní. My jej rádi doplníme.
Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tominotomino

Tak jsem konečně taky dokoukal, a co na to říct. Zůstalo to docela otevřené, asi tvůrci plánovali ještě další sérii (i když jim mohlo dojít, že když čtvrtou sérii dostali jen tak tak, tak že s 5. už neměli počítat). Určitě by byla série o tom, jak Crane získá duši zpátky, nějak by to doho byl zapletený ten magický roh, který se Jenny chtěla jít vydat hledat (zbraň proti ďáblovi?) a určitě by tam zas figurovali Bezhlavý jezdec a ufňukaný Henry, který se cítí furt ublíženě. Celkově je ale škoda, že to tak skončilo, mohlo to ještě jednu zkrácenou finální sérii dostat (třeba 8 dílů).

webmaster
19.8.2017 | 13:55:53
setcoen

Vynikajuci serial :) i ked druha polka stvrtej serii bola slabsia. Toto finale to zachranilo. Ichabod mi bude velmi chybat :(

2.8.2017 | 23:17:51
Romix01

Dokoukat čtvrtou řadu byl pro mě hodně náročný úkol.. jsem rád, že to ukončili, po smrti Abbie už to prostě není ono.

13.7.2017 | 23:00:42
Kothy

Dost dobre finale :)

13.4.2017 | 0:12:42
Kimberlly

To bolo čo? To bol teda boj. Rýchly a žiaden a zrazu aj hentá odporná členka vie bojovať?! Ako bola táto séria dobrá, tak koniec bol celkom hanba! :/

10.4.2017 | 20:19:58
Mammon52852

Konec byl uspokojivý ale přál bych si poslední závěrečnou sérii ale nejspíš pohořím :-)

7.4.2017 | 14:44:00
karlospajdos

Super zakončení.....

6.4.2017 | 13:41:35
Gorthadar

tak jako musim říct,že tak trochu otevřenej konec,Ichabod skončil tak že možná přijde o duši ale no stress:D meh..jsem zvědavej jestli to bude mít nějakou dohru,každopádně je hrozný,že to skončilo,teď se jde na grimma a nemám na co koukat:D a pak čekat hezky na GoT

1.4.2017 | 22:44:02
Ann Taylor

No opět to bylo superrychlý, ale ten konec skvělá zábava :D

redaktor
1.4.2017 | 10:36:00

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama