Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

Abraham Van Brunt

Abraham Van Brunt

Nesmrtelný bezhlavý jezdec, který ve Sleepy Hollow rozpoutal krvavé řádění.

Sezóny 2
2013 - 2015

Odvěký Ichabodův nepřítel, který se s ním poprvé utkal na bojišti během války za nezávislost, kde také přišel o hlavu. Ichabod ho tak sice porazil, ale jen za cenu vlastního života. Teď o 250 let později se s nimi setkáváme znovu, protože byli oba prokleti temným kouzlem, které jim nedovolí v klidu spočinout. Historie se opakuje a jak se zdá se, tak jezdec bude mít tentokrát obrovskou výhodu. Neexistuje totiž způsob jak ukončit jeho krvavé řádění, protože je odolný vůči jakékoli zbrani. A aby toho neměli hlavní hrdinové málo, zjistí, že bezhlavý jezdec je zároveň jedním z jezdců apokalypsy a tím pádem hrozí zánik celého světa.

Ještě horší je poté zjištění, že bezhlavý jezdec je ve skutečnosti Abraham Van Brunt, Ichabodův dávný přítel a bývalý snoubenec jeho ženy Katriny.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Tvrdy pritivnik.

10.4.2017 | 15:17:23

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama