Sleepy Hollow (Ospalá díra) Katrina Crane

Katrina Crane

Katrina Crane

Tajemná čarodějka a Ichabodova žena.

Sezóny 2
2013 - 2015

Katrina a Ichabod se poznali během Americké války za nezávislost. Ona pracovala jako zdravotní sestra a přes počáteční odměřenost se nakonec do Ichaboda zamilovala a vzala si ho. Jejích štěstí ale nemělo dlouhého trvání, protože Ichabod byl v bitvě smrtelně zraněný. Ten naštěstí nevěděl o tom, že jeho žena patří ke konventu dobrých čarodějek, které mají za úkol chránit svět před nadcházející apokalypsou. Katrina se ocitala před nelehkou situací. Musela se rychle rozhodnout, a tak jí nezbylo nic jiného, než na Ichaboda seslat kouzlo, které ho uspí na 250 let a navždy sváže s tajemným bezhlavým jezdcem. Po Ichabodově probuzení a přijmutí skutečnosti, že se ocitl v daleké budoucnosti se dozvídáme, že ačkoli by měla být Katrina dávno po smrti, tak je místo toho uvězněna v neznámém světě, který nazývá svět mezi světy. Teď je řada na jejím muži, aby se jí pokusil vysvobodit.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Nakonec celkem prekvapila…

10.4.2017 | 15:15:31
bartowsky

katrina byla pro mě nejlepší postavou a velmi mě mrzí jak to s ni dopadlo,celou třetí serii jsem věřil že se vrátí.doufám že nás bude čekat 4serie stéjně dobrá jako první a druha a zahrají si tam postavy jako Irving ,Abraham a katrina

10.5.2016 | 9:52:05

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Reklama

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás