Sleepy Hollow (Ospalá díra)
85/100 - 203×

Sleepy Hollow(Ospalá díra)

Legenda o bezhlavém jezdci v městečku Sleepy Hollow znovu ožívá. Tentokrát v naší současnosti, kde se Ichabod Crane a bezhlavý jezdec opět střetnou, v sázce je tentokrát osud celého světa.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | FOX | 44 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Tom Mison (Ichabod Crane), Janina Gavankar (Diana Thomas), Lyndie Greenwood (Jenny Mills), Jeremy Davies (Malcolm Dreyfuss), Shannyn Sossamon (Pandora),

Katrina Crane

Katrina Crane

Tajemná čarodějka a Ichabodova žena.

Sezóny 2
2013 - 2015

Katrina a Ichabod se poznali během Americké války za nezávislost. Ona pracovala jako zdravotní sestra a přes počáteční odměřenost se nakonec do Ichaboda zamilovala a vzala si ho. Jejích štěstí ale nemělo dlouhého trvání, protože Ichabod byl v bitvě smrtelně zraněný. Ten naštěstí nevěděl o tom, že jeho žena patří ke konventu dobrých čarodějek, které mají za úkol chránit svět před nadcházející apokalypsou. Katrina se ocitala před nelehkou situací. Musela se rychle rozhodnout, a tak jí nezbylo nic jiného, než na Ichaboda seslat kouzlo, které ho uspí na 250 let a navždy sváže s tajemným bezhlavým jezdcem. Po Ichabodově probuzení a přijmutí skutečnosti, že se ocitl v daleké budoucnosti se dozvídáme, že ačkoli by měla být Katrina dávno po smrti, tak je místo toho uvězněna v neznámém světě, který nazývá svět mezi světy. Teď je řada na jejím muži, aby se jí pokusil vysvobodit.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Nakonec celkem prekvapila…

10.4.2017 | 15:15:31
bartowsky

katrina byla pro mě nejlepší postavou a velmi mě mrzí jak to s ni dopadlo,celou třetí serii jsem věřil že se vrátí.doufám že nás bude čekat 4serie stéjně dobrá jako první a druha a zahrají si tam postavy jako Irving ,Abraham a katrina

10.5.2016 | 9:52:05

Jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Čtyři jezdci apokalypsy

Pokud vás zajímá, z jakých podkladů tvůrci při ztvárnění jezdců apokalypsy ve Sleepy Hollow vycházeli, přečtěte si zajímavý článek čtenářky Jansky právě na toto téma. Dozvíte se, že jezdci apokalypsy jsou biblické postavy popsané v knize Zjevení sv. Jana, jsou čtyři, každý má specifického koně, své předměty a své jméno.

Nejlepší postavy

Reklama

Symboly

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

Poznejte okultní symboly Sleepy Hollow

V pilotním díle seriálu si diváci mohli všimnout některých symbolů. Jeden z nich byl na rakvi, ve které byl pohřben Bezhlavý jezdec. Podobný symbol jsme mohli vidět také na týle jeho hlavy (když ji ještě měl na krku) a na bibli, se kterou byl Ichabod Crane pohřben.

Hlášky ze seriálu

Hlášky ze seriálu

Okultismus

Moloch a jeho následovníci

Moloch a jeho následovníci

Velká část mytologie seriálu Sleepy Hollow se točí okolo Molocha, který zde reprezentuje síly, proti kterým bojují hlavní hrdinové. Pojďme si zrekapitulovat, kdo to je a kdo jsou jeho služebníci.

Z historie

Historické reálie 18. století

Historické reálie 18. století

Pokud se zajímáte o historické reálie doby, ve které žil Ichabod, může vás zajímat článek Týnky o jedné z vedlejších postav první série, Banastru Tarletonovi. Tohoto muže jsme viděli v šesté epizodě nazvané Sineater. Na první pohled plukovník britských rudokabátníků, ale na ten druhý démon. Zajímavé na této postavě je, že je inspirována skutečnou historickou postavou.

Z historie

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Abraham Van Brunt - bezhlavý jezdec

Pokud si před finálovou epizodou chcete připomenout, kdo vlastně je bezhlavý jezdec, naše nová redaktorka Týna Janska pro vás připravila delší povídání.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama