Terra Nova
79/100 - 136×

Terra Nova

V roce 2149 je lidstvo na pokraji zkázy. Planeta je přelidněná, životní prostředí zničené. Poslední nadějí na záchranu budoucnosti lidské rasy se stává objevení trhliny v čase, kterou je možné projít do pravěké historie. Zrodí se myšlenka přesídlit lidstvo do doby dinosaurů, před 85 miliony let, a přichází druhá šance vybudovat civilizaci znovu a tentokrát lépe. Dokážou moderní lidé v tom čase přežít? A jsou poučeni z chyb svých předků?

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 42 minut
žánr
Drama, Rodinný, Sci-fi
hrají
Shelley Conn (Elisabeth Shannon), Jason O'Mara (Jim Shannon), Landon Liboiron (Josh Shannon), Naomi Scott (Maddy Shannon), Christine Adams (Mira), Stephen Lang (Nathaniel Taylor), Allison Miller (Skye), Alana Mansour (Zoe Shannon)

10 palčivých otázek o seriálu Terra Nova zodpovězeno!

10 palčivých otázek o seriálu Terra Nova zodpovězeno!

Během prvního dílu jste si jistě kladli otázky typu: Proč si vůbec Shannonovi „ilegální“ dítě pořizovali? Jak se vědci dozvěděli, kam a do jaké doby vede vesmírná červí díra? Je Skye zlá, nebo je tím směrem jen přitahována? Přinášíme vám odpovědi na některé z těchto otázek.

0 0
5.10.2011

Minulý týden se na obrazovkách poprvé objevila Terra Nova, která divákům představila Jima a Elisabeth Shannonovy a jejich velkou rodinu, stejně jako velitele Taylora, člena první výpravy, který nyní této komunitě zpátky 85 milionů let do minulosti velí.

Jak vědci z budoucnosti zjistili, kam vede trhlina ve vesmíru?

Krátce řečeno: Nevěděli to. Jak bylo vysvětleno v pilotním dílu, nejprve vyslali sondu, ale o té pak už nikdy neslyšeli, ani ji neviděli. To naznačovalo, že cílové místo se nachází v jiném časovém toku. „První lidé, kteří prošli skrz nevěděli, kam jdou.“ říká výkonný producent Rene Echevarria. (Snad si koupili cestovní pojištění.)

V roce 2149 je zákonem dané, že rodina jsou čtyři lidé. Proč by se Shannonovi odvážili pořídit si třetí dítě?

Přestože původní scénář pilotu naznačoval nějaký hlubší (neřestnější?) důvod pro tento druh rozmnožování, Jason O’Mara nyní říká: „Pravdou bylo, že Elisabeth a Jim se velmi milují.“ Předtím, než dáte oči v sloup, vyslechněte ho: „Je snadné být ohledně toho cynický, ale manželé se mohou navzájem milovat a mohou mít otevřený milující vztah plný pochopení a zároveň blízký vztah k dětem. Neříkám, že jsou dokonalí – to nejsou, žádným způsobem – ale jsou dobře přizpůsobeni a vysoce funkční. Někdo by si mohl říct – "Jak je tohle realné?“ – ale já si myslím, že je to obstojné jako jakékoliv ztvárnění jiné televizní rodiny."

Co dalšího se změnilo od původní verze pilotního dílu?

Představte si, že seriál začal Jimovou cestou metrem do Hope Plaza, aby si vyzvedl záhadný ruksak. Potom, jakmile rodina vstoupí červí dírou, Taylorovi muži se chystají Jimův balíček otevřít, teprve tehdy se poprvé dozvíte o Zoe. Zvrat! Místo toho je v odvysílaném pilotu ukázáno, jak se Shannonovi snažili Zoe ukrýt ve svém bytě a navedlo nás to také na Jimův plán útěku z vězení. „Některé z reakcí na předchozí verzi, které jsme získali, byly "Líbilo se mi to, ale začátek byl trochu rozházený.“ vysvětlil ředitel stanice FOX Kevin O’Reilly toto léto. „Přidané scény z minulosti vyplnily mezeru v postavách o trochu lépe a když jsme ho vysílali, slyšel jsem více zpětné vazby, že lidé tuto verzi upřednostňovali.“ Další úpravou bylo zahlazení náznaků větších neshod mezi Jimem a Elisabeth. „Stále mají nějaké manželské problémy, ale předtím to bylo o něco horší.“ říká O’Mara, „a nejsem si jistý, zda je to směr, kterým chtěli jít Bylo to spíš o přesměrování pozornosti seriálu na mytologii.“

Za jak dlouho sežere Joshe dinosaurus?

Na to se nás někteří diváci, kteří by v tomto ambiciózním seriálu uvítali méně teenagerovských problémů, neustále vyptávají. „Napětí týkající se Joshe bude dlouho se vyvíjející dějová linka a bude pokoušen nejenom tou "temnou stranou“, ale i sváděn." říká O’Mara. Včetně pohledné Skye? Allison Miller, která tuto dobrodružnou dívku skákající z útesu hraje, říká: „Josh má v sobě dost vlastního vlivu, aby byl špatným, ale já jsem tomu ze začátku rozhodně moc nepomohla!“ Nakonec naznačuje: „Možná nakonec budu ta hodná.“ Když už mluvíme o Skye: Jak přišla o oba své rodiče? Allison říká: „To vše bude odhaleno…“

Kdy se dozvíme počet Šestkařů?

Echevarria říká, že nakonec bude vrženo nějaké světlo na tuto vzbouřeneckou skupinu a čas od času strávíme i čas na jejich velmi dobře střežené základně. V průběhu první série zjistíte, proč jsou tady, kdo je poslal a co chtějí – a to vše vyvrcholí příchodem jedenácté výpravy.

Co jsou kresby Taylorova syna na skalách?

„Musíte počkat jen pár epizod, abyste zjistili, o čem ty všechny nákresy vlastně jsou.“ říká O’Mara. Seriál Terra Nova zajistí, že všechny otázky, i když to bude metodou cukru a biče, budou zodpovězeny během pár epizod. Byli jsme velice svědomití, abychom vytvořili seriál, jehož součástí jsou záhady, ale nebudeme nechávat otázky dlouho viset.

Budou někdy dinosauři zraněni, zabiti, či pokořeni?

Prozatím byli ne až tak přátelští sousedé kolonie odháněni sonickými děly a omračovacími zbraněmi. Lidská taktika se ukáže být pravidla versus výjimka. Podle Echevarria, výkonný producent Steven Spielberg řekl, že zabíjení dinosaurů je něco, co si nepřál, aby postavy braly na lehkou váhu. Pokud existuje jiný způsob, neutralizovat hrozbu, tak to udělejte tak.

Pokud sledovanost Terra Novy poroste do rozměrů Tyranosaura Rexe, je možné, aby první série byla rozšířena na více než 13 epizod?

Produkce tento týden končí s finálovým dílem a odpověď je tedy: Nejde to, není jak. Ale pokud bude obnovena pro druhou sérii, Fox má právo schválit 22 epizod a Echevarria říká, že jeho tým s tímto úkolem „naprosto“ souhlasí. Když už mluvíme o číslech, je pravda, že první série stála 100 milionů dolarů? „To by nebylo zcela přesné,“ říká Echevarria. „To je o dost přestřelené.“ Co se týče dalších čísel, demo rating Terra Novy vzrostl z 3,1 na 4,1, jakmile byly započítány DVD rekordéry.

Foto: FOX

Diskuze /4

jango001

No nechci nic říkat ohledně výpravy,až na pár good záběrů je to dost skrovné. Jediné dobře udělané záběry byly poč.animace v prvních 5 minutách seriáli.Na to asi padlo těch 100milionů. Taky aby celý 3.díl řešili dva dosti nesympatičtí manželé ala „hlavní hrdinové“ kdy budou mít a jak sex v době dinosaurů to je prostě hnus. haj hou

5.10.2011 | 20:46:24
Galenwin

souhlasím, první dva díly byly celkem zajímavé, tenhle třetí byl však vyloženě špatný, nejenom co se scénáře týče, ale i samotného provedení. Celý tábor plný ozbrojenců, ale výstřelu se nedočkáme ani jednoho :/

5.10.2011 | 21:18:55
mahounek

No snad se ty dily uz jen zlepsi jinak pochybuju ze se dockame druhe řady :(

6.10.2011 | 22:17:06
Migilenik

Tak teda ani jedno z tohoto nepovažuji za palčive otazky. Spíš je zajímavé jakým způsobem osidlování Terra Novy probíhá. Společnost na to jak na pohled vypadá, a v rozporu s tím, co bych od přetechnizované a přelidněné společnosti očekával, probíhá velmi velmi poklidně. Spíš bych čekal nejdříve utajování ze strany vlády, potom provalení na veřejnosti, davové histerie a vše by to skončilo masovým ůprkem stovek tisíců až milionů lidi do minulosti. Snad až do chvíle dokud by se trhlina nezhroutila nebo se lidi okolo nezačali zabíjet.

Namísto toho vše probíhá v poklidu, lidé mirumilovne postavaji v řade, ti co nemužou jen přihliži a nic nedelaji, jde jich tam vždy jen par desitek, žádná těžká technika(člověk by čekal tanky, s dinosaury tuplem). Na futuristickou společnost blížící se svému konci jsou všichni podivně mírumilovní a „smíření s osudem“.

Podivné bylo také chování těch ptáků ve třetím díle. Do baráků útočili hlava nehlava, ale prorazit plátěné dveře do vedlejší místnosti je nenapadlo.

Podivné jsou také některé scény. Mladý voják co de chránit mladou Shannonovou je sejmut hned prvním ptákem a pak se tams kulometem ohání jako profík mladej vocas od Shannona. To není poslední podivná scéna, jen se mi ted nevybavují další.

Přes to všechno, ačkoli sám nechápu, má to svoje kouzlo. Zajímavé místo, dynamický děj, sympatické postavy. I když byla zápletka třetí epizody "divnáL, ten díl byl výbornej, co se zpracování týče. Sice je to subjektivní, avšak jako člověk co úspěšně předpověděl konec již 5ti seriálů, si to dovolím říci.

7.10.2011 | 23:11:12
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Terra Nova je u konce


Bohužel se musíme rozloučit s dinosaury, protože seriál Terra Nova se už nevrátí s druhou řadou na televizní obrazovky. Dejte nám vědět v tomto fóru, jak na vás seriál působí.

Ohodnoťte seriál Terra Nova

Poznejte dinosaury z blízka

Reklama

Anketa

Měl by seriál Terra Nova získat pokračování?

96%
4%
45 hlasů

Neznáte Terra Novu?

Thumbnail Play icon
Video přeložil @Harfist.

Momentky

Momentky

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama