The Big C (Ve znamení raka)
86/100 - 20×

The Big C(Ve znamení raka)

I když máte smrtelnou nemoc, nesmíte ztrácet smysl pro humor. Hlavní postava seriálu zjistí, že má rakovinu, což její život obrátí naruby. Místo sebelítosti se však rozhodne, že bude svůj život žít co nejvíce naplno.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Showtime | 30 minut
žánr
Drama
hrají
Laura Linney (Cathy Jamison), Oliver Platt (Paul Jamison), Gabourey Sidibe (Andrea Jackson), John Benjamin Hickey (Sean Tolkey), Cynthia Nixon (Rebecca), Hugh Dancy (Lee)

Dostane Big C 4. sérii?

Dostane Big C 4. sérii?

Včera po deseti epizodách seriál skončil svou třetí řadu. Od těch předešlých dvou se lišila v mnohém. Jaký je však výhled celého seriálu do příští série, dostane-li ji? Zjistíte to uvnitř článku.

0 0
19.6.2012

Třetí řada The Big C byla podle mého všechno, jenom ne skvělá, jak jsem si po minulých dvou již zvykl. Byla spíše ucházející, místy však naprosto pitomá. Našlápnuto měla podle mého výborně, i když ne hned od začátku – ve své vlastní vizi bych nejraději viděl Paula mrtvého, což jsem nějak čekal už od poslední epizody druhé řady. Tento zvrat a Paulovo obživnutí nebylo podle mě úplně povedené, nebylo také však nutně nelogické a dalo se pochopit.

I tak se ale seriál začal ubírat dobrou cestou – Cathyino alterego jménem Alexis, její seznámení s „radostnou“ Joy a následné prozření a obnovení mateřských pudů. Do třetí epizody seriál sliboval povedenou sérii. Co se stalo potom už však byla pouhá mizérie. Letos (což není jediný případ na stanici Showtime, viz Dexter) tvůrci seriálu vsadili na víru. Z Adama se tak stal ještě otravnější fakan, než jsme na něj byli zvyklí. Andrea se pak přejmenovala na Ababou a stala se asistentkou Paula, jako by se nechumelilo a nikomu to nevadilo, jen tak ze dne na den. Škola nic, Ababou? Paul se rozhodl jít za vlastní kariérou a nechal se zaslepit slávou a vykašlal se na celou rodinu. Sean si také našel práci – s tou záhy skončil a po milostném románku se dostal zpátky na zem.

A tak jsme se prokousali do poslední epizody. V ní se z Ababou stala opět Andrea, které k tomu stačil rozhovor s „Ježíšem“. Adam se rozhodl žít s Paulem, který se zjevně rozhodl zkusit Cathyin trik a pod svým alteregem Brian bude své ženě nejspíš nevěrný. Sean si jako jediný vyčítá, že jeho sestra se ztratila a Cathy najde na Angelově lodi odpověď na svou otázku, zda její rodině nebude líp bez ní… a tak ji opustí.

Je tohle konec? Cokoliv ve třetí sérii začalo, to v ní také skončilo – obvykle nesmyslně. Cathy si rozhodla na chvíli užívat svého života, když její nádory začínají mizet, ty se ale opět vrátily. Byla snad celá třetí řada zbytečná? Pokud bylo jejím cílem dojít k tomu, že se Jamisonova rodina musí rozdělit, dalo se to určitě udělat bez všelijakých dějových kliček a zádrhelů, které ve finále pozbyly smyslu. Cathy stále umírá… a život jde dál.

Podle výkonné producentky Jenny Bicks by byla škoda, kdyby seriál skončil. Mají prý divákům ještě hodně co říct. Cathy teď nejspíše zamíří do Esperanzy v Portoriku. A pokud seriál následuje 5 stádií zármutku, máme trochu přesněji nalajnováno, co nás čeká

1. sérii to bylo odmítání – to se mi přece stát nemůže. Ve 2. sérii to pak byl vztek – budu s tím bojovat! 3. řada nám ukázala smlouvání – co budu dělat, abych se uzdravila. Pokud se tedy dočkáme 4. řady, čekají nás ještě dvě stádia: deprese a smíření. Podle Bicks bychom se s depresí dlouho netrápili a došli brzy ke smíření. 4. řada by tak mohla být pravděpodobně tou poslední, i když to není nutné. Odpověď na to, kolika sérií se The Big C ještě dožije dostaneme snad co nejdřív.

Teď se však můžeme trápit ještě jednou otázkou – podle Cathy jí samotné zbývá maximálně rok života. Bude lepší, když bude seriál ukončen smrtí hlavní hrdinky, anebo se dočkáme otevřeného konce – ať už happyendu, anebo smutného konce. Co myslíte vy? A co si myslíte o celé 3. sérii?

(Co se týče titulek k posledním dvou epizodám, chystám se na ně, seriál mě ale přestal notně bavit, a to opravdu notně, takže jsem na to neměl vůbec chuť.)

Zdroj: Showtime

Diskuze /2

sedlo03

Nemyslím si, že Showtime nějak upadá, protože vydali pár nových a velmi slušných seriálů ( Lost Girl, Continuum ), ale jinak naprosto souhlasím s článkem. Téma víra se dal snést v Dexterovi, lebo to bylo alespon originální. No tu by se taky možná uplatnila, kdyby byla pojmuta trochu jinak … pro mě to na tenhle seriál bylo moc vážny. Největší zklamání přineslo ovšem finále, kdy se NIC nestalo a po 2 předchozích season finale sem byl opravdu hodně zklamaný. Docela zbytečná sezóna, nicméně pokud bude další, určitě tomu dám šanci. PS: Titulky jsou již dávno hotové někde jinde, takže není potřeba překládat …

26.6.2012 | 15:09:32
iHyi

Lost Girl ani Continuum nejsou seriály od Showtime, ale kanadské Showcase :)

čestný člen redakce
30.7.2012 | 23:06:29
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Hra jménem život

Leftover Cuties - Game Called Life

Písnička, která hraje v úvodní sekvenci, je počinem kapely Leftover Cuties. Jmenuje se dosti výstižně – Game Called Life a upřímně si ani snad nelze představit příhodnější melodii, která by nás díl od dílu vlídně vítala.

Reklama

Nejlepší postavy

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama