The Borgias (Borgiové)
90/100 - 73×

The Borgias(Borgiové)

Řím roku 1492, centrum křesťanského světa, sídlo papeže. Papež měl moc korunovat krále a mohl je také koruny zbavit, ovlivňoval chod impérií. Inocenc VIII. umíral, církev se utápěla v korupci a papežský trůn byla výhra, kterou chtěl každý…

Kanada | 2011 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Peter Sullivan (Ascanio Sforza), Gina McKee (Caterina Sforza), François Arnaud (Cesare Borgia), Lotte Verbeek (Giulia Farnese), Colm Feore (Giuliano Della Rovere), Holliday Grainger (Lucrezia Borgia), Ivan Kaye (Ludovico Sforza), Sean Harris (Micheletto Corella), Julian Bleach (Niccolò Machiavelli), Jeremy Irons (Rodrigo Borgia), Joanne Whalley (Vanozza Cattaneo), David Oakes (Juan Borgia), Sebastian De Souza (Alfonso d'Aragona), Thure Lindhardt (Rufio)

Epizody - Sezóna 3

Sezóna 3

 • S03E01: The Face of Death

  S03E01: The Face of Death

  Papež Alexander bojuje o život potom, co byl otráven. Kardinálové příliš nepočítají, že papež přežije, a začínají kout pikle. Cesare a Micheletto vypátrají, kdo za pokusem o vraždu stojí, ale della Rovere je připravený. Caterina Sforza mezitím vyšle svého zabijáka jménem Rufio, který má Borgie zničit. Papež díky Lucreziině duchapřítomnosti přežije. Della Rovere je zatčen, ale později uprchne.

  14.4.2013
  582 000
  51 minut
 • S03E02: The Purge

  S03E02: The Purge

  Papež Alexander se zcela uzdraví a pověří kardinála Sforzu, aby vyšetřil, kteří kardinálové proti němu pletichařili, když bojoval se smrtí. Následně vyžene všechny, kterým nevěří. Kardinál Orsini se ale odmítá vzdá bez boje, takže dojde na krveprolití. Caterina Sforza nařídí Rufiovi, aby získal podporu dalších rodů z Romagni – Orsiniů, Vitelliů a Colonnů. Lucrezii trápí, že její budoucí příbuzní odmítají přijmou u svého dvora jejího nemanželského syna. Také ji otravuje, že její nastávající s ní odmítá před svatbou spát. Díky tomu si uvědomí, jak moc jí záleží na Cesarem, který jí vždy byl oporou. Proto jej požádá, aby vyjednal, aby se mohla do Neapole přestěhovat i se svým synem.

  21.4.2013
  470 000
  50 minut
 • S03E03: Siblings

  S03E03: Siblings

  Po vyhnání nedůvěryhodných kardinálů se kardinál Versucci rozhodne ukrást z papežské pokladnice velkou sumu peněz, kterou následně věnuje malému klášteru, a pokladnici podpálí. Potom, co nový král Ferdinand nafoukaně odmítl přijmout malého Giovanniho na svém dvoře, Cesare vyráží do Neapole, aby situaci vyřešil. Zároveň začíná zvažovat spojenectví se starým nepřítelem – Francií. Po svatbě s Lucrezií si Alfonso uvědomí, že Cesare nevěří, že je skutečným spojencem Borgiů. Alfonso se urazí a nechá Lucrezii o svatební noci samotnou. Ta se rozhodne svoje zklamání vyřešit po svém.

  28.4.2013
  570 000
  51 minut
 • S03E04: The Banquet of Chestnuts

  S03E04: The Banquet of Chestnuts

  Nově dosazený kardinál Farnese dostane do správy pokladnu a rychle odhalí krádež kardinála Versucciho. Micheletto je vyslán, aby uprchlého kardinála našel. Mezitím se k papežovi donese prosba Benátek o pomoc v boji proti Turkům. Alexandr v tom vidí příležitost získat pořádné peníze a začne volat po vyslání křížové výpravy. Jelikož panuje obava, zda budou nově jmenovaní kardinálové skutečně věrní, Giulia přichystá past – banket, na kterém se kardinálové rozdovádějí tak, že by je jejich činy mohly kariérně zničit, pokud by se o nich doslechla veřejnost. Papež má tak kardinály v hrsti. Mezitím se král Ferdinand dozví, že manželství Lucrezie a Alfonsa nebylo naplněno, a žádá, aby se tak stalo před očima svědků obou rodin. To by pro Lucrezii znamenalo obrovskou potupu.

  5.5.2013
  670 000
  50 minut
 • S03E05: The Wolf and the Lamb

  S03E05: The Wolf and the Lamb

  Cesareho diplomatická mise do Francie je úspěšná – podaří se mu uzavřít spojenectví s arcibiskupem d’Amboisem a ožení se s Charlottou d’Albert. Mezitím v Římě svůdná a nebezpečně duševně narušená Bianca spáchá sebevraždu, čímž Alexandra a kardinála Sforzu přiměje začít plánovat pomstu Gonzagovi. Lucrezie se svým manželem odjíždí do Neapole za Michelettova doprvodu. Král Ferdinand nadále odmítá přijmout malého Giovanniho u dvora. Když se to Lucrezia dozví, rozhodne se ho otrávit.

  12.5.2013
  750 000
  50 minut
 • S03E06: Relics

  S03E06: Relics

  Cesare dorazí do severní Itálie s francouzskou armádou. Alexandr je rozladěn, protože to vnímá jako synův útok na jeho autoritu. Společně se rozhodnou využít francouzskou armádu ke zničení rodu Sforzů. Caterina ale mezitím přišla s vlastním plánem – poslat do Vatikánu nakaženou zásilku. Protože se mu nedostává finančních prostředků k zahájení křížové výpravy, uvalí Alexandr speciální daň na nově příchozí komunitu Židů. Ti mu místo toho nabídnou vzácnou relikvii: Longinovo kopí, Kopí osudu.

  19.5.2013
  660 000
  48 minut
 • S03E07: Lucrezia's Gambit

  S03E07: Lucrezia's Gambit

  Cesare podpálí palác kardinála Constanza, aby zabránil šíření nákazy. Lucrezia si je vědoma toho, že po smrti krále Ferdinanda mají nárok na trůn dva bratranci jejího manžela, princové Raphael a Frederigo. Rozhodne se jednoho z nich vydírat, aby se vzdal trůnu ve prospěch druhého, kterého ona považuje za menší zlo a který jí spíše dovolí žít se synem. Cesare a Micheletto vyřeší problém se synem Cateriny Sforzy. Micheletto potká cizince, který si říká Pascal.

  26.5.2012
  420 000
  48 minut
 • S03E08: Tears of Blood

  S03E08: Tears of Blood

  Micheletto odhalí, že je jeho milenec špeh, a spolu s Cesarem se snaží zjistit čí. Do Říma se valí zástupy poutníků, kteří míří na oslavy Svatého roku. Caterina Sforza vymyslí falešný zázrak, čímž proud poutníků (i jejich peněz) odkloní z přímé cesty do Říma. Ohrozí tak Alexandrův plán jak naplnit pokladnu. Cesare jede údajný zázrak prošetřit a Caterina se jej pokusí zabít. Lucrezia je jmenována velvyslankyní Říma v Neapoli, ve skutečnosti se ale stává vězněm nového krále. Mezitím se Alexandr spolu s Mattaiem pokouší rozjet svůj plán na křížovou výpravu proti Turkům.

  2.6.2013
  800 000
  53 minut
 • S03E09: The Gunpowder Plot

  S03E09: The Gunpowder Plot

  Micheletto zabije svého milence, jehož zrada jej zlomila, a zmizí. Cesare spěchá do Neapole zachránit Lucrezii. Sourozenci jsou zase spolu a jejich radost z opětovného shledání je tak velká, že Alfonso začne mít podezření, že jejich vztah není takový, jaký by mezi bratrem a sestrou měl být. Alexandr se snaží ovládnout italský trh se sírou, klíčovou složkou střelného prachu.

  9.6.2013
  610 000
  46 minut
 • S03E10: The Prince

  S03E10: The Prince

  Alexander a Cesare se konečně usmíří. Papežská armáda je vyzbrojena díky penězům vybraným na křížovou výpravu a během oslav Svatého roku. Cesare se vydá na pochod, aby konečně pokořil Forlí, což se jeho bratrovi nepovedlo. Zatímco se chystá na útok, objeví se Micheletto, aby mu sdělil zásadní informaci, která mu pomůže město dobýt. Caterina Sforza se pokusí o sebevraždu, ale nakonec je zajata a slavnostně převezena do vězení v Římě. Opilý Alfonso vyprovokuje souboj s Cesarem, který nemůže skončit dobře.

  16.6.2013
  530 000
  55 minut

Upoutávka

Thumbnail Play icon

Reklama

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama