The Magicians (V zajetí kouzel) Magie, muzikál a politika – na co se v nové sérii můžeme těšit?

Magie, muzikál a politika – na co se v nové sérii můžeme těšit?

Magie, muzikál a politika – na co se v nové sérii můžeme těšit?

Na šokující zápletky jsme si během uplynulých tří sérií zvykli, ale závěr třetí série, v němž zmizela nejen magie, ale i vzpomínky na všechno, co se doposud stalo, nám vyrazil dech. Scenáristé Sera Gamble a Henry Alonso Myers a další tvůrci seriálu odhalili, co nás čeká ve čtvrté sérii.

10 0
13.1.2019

Julia obětovala svou božskou sílu, aby pomohla přátelům obnovit zdroj magie, a když už všechno vypadalo jako úspěšné tažení, objevili se lidé z Knihovny spolu s děkanem Foggem a magii si přivlastnili. Studenti se probouzí bez magie, mají jiná jména, jiné profese, někteří chybí, někteří nejsou ve své kůži. Co to pro magii znamená a kdo za to může?

Závěrečné scény třetí série nechaly všechny diváky The Magicians v šoku. Čtvrtá řada, která má premiéru už 23. ledna, naváže na události z posledního dílu a společně se dozvíme více o tom, co se s Quentinem a dalšími studenty Brakebills stalo a jestli vůbec mají šanci získat zpět své vzpomínky a vzít magii do vlastních rukou. V dystopickém světě, který se blíží tomu z Orwellova románu 1984 se tak setkáme s módní návrhářkou Janet (Margo), taxikářem Isaacem (Josh), architektkou Kim (Julia), Brianem (Quentin), DJ Hanselem (Penny) a policistkou Sam (Kady). Alice je jedinou ze studentů, komu paměť zůstala, je však uvězněna stranou od reálného světa v prostorách Knihovny, která má nyní na distribuci magie monopol, jehož se nehodlá jen tak vzdát. Posledním z týmu je Eliot. O tom, jestli Eliotovi paměť zůstala, můžeme pouze spekulovat, jedno je však zřejmé – monstrum, které v závěru třetí série uniklo, se zabydlelo v Eliotově těle a čeká na příležitost zmocnit se dalších obětí. Těšit se můžeme také na návrat známých tváří, mezi něž patří vedoucí Hedge Witches Marina, která se vrátí z jiné časové linie.


(Foto: Syfy)

Scenáristé Sera Gamble a John McNamara sice již dříve potvrdili, že mají dostatek materiálu na spoustu dalších sérií, otázkou je, jak se k případnému prodloužení postaví stanice Syfy. Vyhlídky jsou zatím spíše pozitivní. The Magicians je momentálně nejúspěšnějším vysílaným seriálem na Syfy. Prodloužení seriálu by tak mohla zkomplikovat jedině vytíženost scenáristů, Sera Gamble totiž kromě The Magicians stojí také za novým hitem You, který měl nedávno premiéru na Netflixu.

(Foto: Netflix)

Ačkoliv tvůrci seriálu v minulosti tvrdili, že rozhodně neslibují další muzikálové epizody, jedné se dočkáme i ve čtvrté sérii. Tentokrát si zazpívají skutečně všichni, a to včetně děkana Fogga. Jeho představitel Rick Worthy přiznal, že měl z nahrávání písní hrůzu, ale nakonec si je užil a vzkazuje, že je na co se těšit.

I přes novou a vzrušující zápletku, která původní Quentinův příběh posouvá na globální rovinu a neostýchá se vyjadřovat k současným politickým a sociálním tématům, zůstávají scenáristé při zemi. „Chceme, aby byl seriál relevantní pro každého diváka. Nechceme, aby z toho byla obrovská, epická bomba směřující k apokalyptickému konci, která se stanou takovou menší verzí nějakého filmu s multimilionovým rozpočtem, který je úplně vytržený z reality. Quentin bojuje se svými depresemi, Julia si prochází dlouhou cestou nalezení sama sebe a vypořádáním se s tím, co se jí stalo. Chceme, aby hlavní pozornost byla stále upnutá na naše postavy a jejich životy,“ uvedli scenáristé Sera Gamble a Henry Alonso Myers v rozhovoru pro Syfy Wire.

Těšíte se na čtvrtou sérii? Jaká jsou vaše očekávání? Podělte se s námi o vaše názory do komentářů!

Diskuze /5

tominotomino

Těším se moc.

Jen pro info – You se nevysílalo na Netflixu, ale na Lifetime. Na Netflix se přesune se svou druhou sérií.

webmaster
13.1.2019 | 13:17:47
percival2

Šok ne, říká se tomu hangover a dělají to tak všichni tvůrci. Akorát u Sci-Fi to může být trochu brutálnější než třeba Full House, že? ;-) Pak jsou tvůrci buď chválení, když jim produkce seriál prodlouží, nebo zatracovaní, že tomu nedali důstojný konec.

#5 Ironic
13.1.2019 | 15:03:41
w4r10ck

Jsem jedinej, kdo nesnáší muzikálové díly?

#4 Celine
20.1.2019 | 14:47:16
Celine

#3 w4r10ck: Ne…

20.1.2019 | 19:31:55
Ironic

#2 percival2: Promiň, ale hangover je kocovina :D to co myslíš ty je cliffhanger ;)

23.1.2019 | 14:40:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S04E13: No Better to Be Safe Than Sorry

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládá @Ironic.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás