True Blood (Pravá krev)
86/100 - 267×

True Blood(Pravá krev)

Představte si, že sdílíte jeden svět s upíry. V rámci možností se tolerujete, prodáváte jim balenou krev, necháte jim vlastní úřady, bary a umožníte jim pohybovat se mezi vámi. Oni vás na oplátku nechají žít.

USA | 2008 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | HBO | 50 minut
žánr
Drama, Fantasy
hrají
Anna Paquin (Sookie Stackhouse), Stephen Moyer (Bill Compton), Alexander Skarsgård (Eric Northman), Joe Manganiello (Alcide Herveaux), Deborah Ann Woll (Jessica Hamby), Chris Bauer (Andy Bellefleur), Nelsan Ellis (Lafayette Reynolds), Rutina Wesley (Tara Thornton), Todd Lowe (Terry Bellefleur), Adina Porter (Lettie Mae Thornton),

Co je vůbec Ifrit?

Co je vůbec Ifrit?

V páté řadě se objevuje nová zvláštní postava, můžeme-li ji tak nazvat. Přesněji se jedná o démona, který s sebou přináší pomstu. Co víc se však o něm můžeme dozvědět?

0 0
1.8.2012

Informace v tomto článku pocházejí z odkazu na Wikipedii a z anglické Britannicy.

Ifrit není ta nebo ten. Je to jednoduše to Ifrit. Nejde však o žádný výmysl tvůrců seriálu či Charlaine Harris, o čemž dále pojednává právě Wikipedie:

Ifrit – někdy psáno jako efreet, ifreet, afreet, afrite a afrit (v arabštině »Ifr+t: 9A1J*) – je nadpřirozené stvoření z arabské mytologie. Patří do skupiny pekelných džinů (stvoření mezi andělem a ďáblem) vzhledem k jeho síle a vychytralosti. Je to obrovská okřídlená příšera tvořená z ohně, jak mužského, tak ženského pohlaví, která žije v podzemí či v ruinách budov. Sami žijí ve skupinách a mají specifickou strukturu společnosti, mezi něž patří i králové, kmeny či klany. Obecně se můžou párovat mezi sebou, vzít si ale také můžou člověka. Zatímco obvyklé zbraně a síly proti nim nemají žádnou moc, nejsou imunní vůči magii, pomocí níž je lidé můžou uvěznit či zabít. Tak jako džinové, i Ifriti můžou být věřící i nevěřící, dobří i zlí, obvykle jsou ale zobrazeni jako nelítostná a zlá stvoření.

Původ samotného slova Ifrit je podle arabských filologů ze slova afara – odírat prachem. Další teorií je původ z perského slova afritan – tvořit.

V literatuře se Ifriti vyskytují například v Pohádkách tisíce a jedné noci, v Koránu anebo v knize Američtí bohové od Neila Gaimana. Zajímavé jsou také příběhy anglických vojáků, kteří často popisovali, že při průzkumu egyptských pyramid na takováto stvoření opravdu narazili. Dle jejich příběhů se Ifriti objevovali jako psi a sami měli schopnost proměnit člověka ve zvíře. V neposlední řadě se pak Ifrit objevil ve videohrách jako například Sonic the Hedgehog anebo ve Final Fantasy (na prvním obrázku).

Náš Ifrit z True Blood nejspíše nebude odpovídat úplně všem popisům, které jsem o nich našel, avšak by k němu sedělo, že jde o kouřové/ohnivé monstrum, které jako součást kletby musí vykonat svůj úkol, jenž ve své podstatě není zlý – pokud mluvíme o odplatě – nám se tak nicméně jeví. Jak s ním nakonec v seriálu zatočí, to je otázkou, je možné, že nakonec k prolomení kletby nebude potřeba nikoho zabíjet, ale že se ho dokáže zbavit Lafayettova magie.

Zdroj: HBO

Diskuze /5

crow000

Ať žije Final Fantasy :D

1.8.2012 | 12:00:24
bechr05

Nejznámější ifríti jsou stejně tyhle dva

<img src=http://ww­w.heroes-centrum.com/im­g/units/peklo/lvl6­.jpg><img src=http://ww­w.heroes-centrum.com/im­g/units/peklo/lvl6up­g.jpg>

:D Ach ta nostalgie :)

čestný člen redakce
1.8.2012 | 12:59:48
iHyi

Haha, tak na ty jsem zapomněl :D

čestný člen redakce
1.8.2012 | 16:04:26
kosobecny

haha HOMAN III :) hezčí jsou ale v dalších dílech :)

1.8.2012 | 18:59:03
karlik1868

pak také si pamatuju že Ifríti a Džinové byli v Baldurs gate 2.. kde mimochodem byli i skvěle udělaní upíři :D

2.8.2012 | 13:18:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Obrázek

Obrázek

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama