Under the Dome (Pod kupolí) Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta

Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta

Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta

V destruktivní epizodě Ejecta došlo doslova na konec světa. Co dalšího bylo v díle odhaleno a jaké události minulé měly na ně vliv?

9 0
6.8.2015

Konec světa

V dnešní epizodě jsme se doopravdy dočkali konce světa. Meteority řádí všude na světě a způsobují katastrofální destrukci. Samozřejmě až na kupoli, která je před vším zlým chráněná. Ze slov Julie, která několikrát již řekla, že kupole je zde, aby je chránila, je dobré si položit otázku proč. Chrání kupole lidi uvnitř, kteří jsou pro ni výjimeční, nebo Chester's Mill, který ve městě skrývá nějaké tajemství, o kterém zatím nevíme?

Další důležitou otázku je, proč se tomu tak děje zrovna teď. Určitě není náhoda, že Christine byla pobodána Samem, vlezla si do kukly, a zničehonic se začal bortit svět. Určitá souvislost zde určitě je, ale bližší vysvětlení bych v dalších epizodách spíše neočekával.


Konec světa v reálném světě u nás měl nastat 21. 12. 2012. Seriál začal v roce 2013 a odehrává se v tomto roce. Naši hrdinové jsou v kupoli tři týdny, takže neexistuje žádná spojitost s tímto magickým datem a koncem světa, který jsme viděli v této epizodě.

(Svět v plamenech a konec lidské civilizace se blíží. Foto: CBS)

Růžové hvězdy padají

Určitě si vzpomínáte na první řadu (ano, to je ta řada mnohem lepší než ta současná), kdy Joe, Norrie, Junior a Angie měli záchvaty a neustále říkali „růžové hvězdy padají a dělají čáry“. V tu chvíli jsme mysleli, že tuto záhadu si na tlustém seznamu můžeme odškrtnout, ale skutečně až nyní víme, co daná věta znamená až nyní.

Tyto čtyři mladiství zřejmě při svých záchvatech dost možná viděli konec světa, nebo přinejmenším věděli, že se blíží. Bohužel si ani jedno z dětí nikdy nepamatovalo svůj záchvat, takže v seriálu nikdy nebyl prostor, aby někomu řekli, co se jim v průběhu záchvatu stalo a jak případně konci světa zabránit.

(Velký Jim s Julií sledují, jak padají růžové hvězdy. Foto: CBS)

Lyle Chumley

Ve 2. řadě, kdy se Barbie, Sam, Pauline a Lyle vraceli ze Zenithu skrz červené dveře, Lyle se na chvíli ztratil. Když se po krátké odmlce znovu objevil v Chester's Millu a zachránil ho z jezera Velký Jim, řekl, že viděl svět v plamenech. Další otázkou, která se nabízí, je, kde byl Lyle a jak se dostal na místo, kdy současně nebyl v Zenithu ani v Chester's Millu? Snil, nebo skutečně navštívil budoucnost a viděl konec světa na vlastní oči?

Také nesmíme zapomínat na kresby Pauline a její deník, ve kterém byl několikrát nakreslen svět v plamenech, jak Lyle popisoval. Skutečně už tehdy tvůrci věděli, že jednou v seriálu nastane konec světa? Byl to už plán od první série? Otázky, samé otázky, na které si asi budeme muset odpovědět sami.

(Nastává svět v plamenech, přesně jak předpověděl Lyle v minulé sérii. Foto: CBS)

Emoce

Odhalením, které nás trápí celou sezónu, bylo v epizodě to, že se konečně přišlo na způsob, jak přivést obyvatele města opět ke zdravému rozumu – skrze emoce. U Huntera to byl strach, u Norrie vztek a u Joea truchlení. Co to asi bude u ostatních? Přivede zpět Barbieho láska k Julii, Juniora odpuštění svému otci?

Na to všechno si musíme počkat do příště. Tuto epizodu byl ale oficiálně vytvořen odboj proti Christině, takže uvidíme, jak situace bude pokračovat. V příštím díle nás asi bude nejvíce zajímat osud Sama, který má svůj život opravdu na vlásku a já jsem velice zvědavý, co s ním Christina udělá, až vyleze ze své kukly.

(Odboj proti Christině začíná. Jaký bude první tah? Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /15

Cesc

Zabte tu starou mrchu! :-(

#2 Lucianna4 #3 Akul
6.8.2015 | 18:45:17
Lucianna4

#1 Cesc: to říkám pořád! :-D

6.8.2015 | 21:28:50
Akul

#1 Cesc: Dobrá MILF a to je asi všechno… :-D

#4 Cesc
6.8.2015 | 21:52:36
Cesc

#3 Akul: Za mě ani to ne. :-D

7.8.2015 | 9:58:09
Eriel

Po šíleném startu 3. série už se konečně někam dostáváme. Teď to teprve chytlo správné tempo a spád a snad to diváci ocení a seriál nebude zrušen. Rachelle Lefevre by mi na tý obrazovce fakt chyběla.

7.8.2015 | 13:02:54
RedRose

ta „milfka“ se mi nelibila snad nikdy… ani v mladsim veku… tady je o to vic protivnejsi… zabit!

9.8.2015 | 2:08:36
Exie_

Tento seriál má šťávu, i když zdejší lidé na tomto fanpage začínají „fňukat“, že seriál ztráci šmrnc a měli by to ukončit, ba naopak 4. série je další kapitola a kvalita seriálů může být lepší. Knihu jsem nečetl, ale přece co se týče seriálové předlohy tak je tu plno nevysvětlených věcí, jako například : Jaký hlavní aktér stojí za kopulí, kdo jí vytvořil, pochází to ze země, jaký to má účel, jaké je pravé znamení tohoto města(skrývá se v něm něco o čem nevíme), proč si kopule vybírá společníky, viz. 3.série(Melani­e,Eva,Christi­ne), kteří mají své poslání. Jak říkám, je toho ještě docela dost, co ještě nevíme a snad nám to vyjasní.
Také doufám v epický konec seriálů, kde bude dávat vše smysl. Co se týče vejce, které mělo být chráněno a nestalo se tak, a tak nastaly následky, které byly zodpovězeny Joeovi a spol.

#9 Monkeyskunk
9.8.2015 | 2:31:42
Don.Vito

Ale ty titulky uz by mohli byt k novemu dilu sakra :(

9.8.2015 | 11:34:07
Monkeyskunk

#7 Exie_: Neco z toho co jsi psal uz vysvetleno bylo (pokud to teda nebyly jen jejich domenky). Kazdopadne od prvnich dvou serek to slo fakt do kopru. Tam jeste ty zahady byly takovy zazivny a prislo mi, ze to nekam smeruje. Ted ve treti serii mi prijde, ze pulka veci popira a vyvraci veci ze dvou prvnich serii. A kotel veci celkem potlacili jakoby uz na nich nezalezelo a to je strasnej shit. Jako treba k cemu tam vubec byly ty ruce, proc jako byla julia jako monarcha obletovana motylama, kdyz pritom jde „kupoli“ o jeji zabiti a podobne. Proste jakoby tady ty veci uplne odsunuly. No jsem zvedavej jak z toho vybrusli a nebo jestli to podleaji jako Lost…(tim myslim tupe vysvetleni, ktere jde pouzit v kazdem pripade a je to hrozny klise)…

#10 E925
10.8.2015 | 14:38:28
E925

#9 Monkeyskunk: a s knihou to už taky vůbec nemá nic společného

11.8.2015 | 12:46:43
Allison66

Jsem šokovaná. Dřív jsem měla ráda Barbieho a chtěla jsem snad každou vteřinu kaaždého dílu zabít Velkého Jima, ale od třetí série se to obrátilo. :O Teď mám ráda Jima za to jak se stará o Indyho a paktuje se s Julií a děckama a chci zničit Barbieho za to, že pomáhá „rodině“ :(

#12 RedRose
11.8.2015 | 13:25:39
RedRose

#11 Allison66: Naprosty souhlas !! Prevrat !! Nejdriv bych Big Jima nejradeji srazil z utesu a najednou mu fandim… A Barbie uplne naopak :-) Ale Junior bude psychopat vzdycky (i podle knizni predlohy) at uz ho neco ovlada nebo ne…

#13 tom99 #15 Allison66
11.8.2015 | 13:42:02
tom99

#12 RedRose: Myslím, že ti, kteří nenáviděli Juniora, ho musí tuto řadu nenávidět ještě víc. A to, co udělali Barbiemu, o tom snad se snad ani nemá cenu bavit. Z nejoblíbenější postavy udělat takového moulu…

webmaster
11.8.2015 | 18:53:53
Cesc

Ať už to ukončí, kvůli 3. sérii jde stejně seriál do kytek. ;)

11.8.2015 | 19:09:12
Allison66

#12 RedRose: Jo to byl. V první sérii jsem ho chtěla umlátit, ve druhé už mi sice tolik nevadil, ale v té třetí bych ho nejraději ostříhala a poté těma nůžkama ubodala. :)

12.8.2015 | 15:07:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav titulků

Epizoda S03E13: The Enemy Within

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Překlad titulků: @Honza95, @AnnieK998 a @Seticzech
Na verzi:
Under.the.Dome­.S03E13.HDTV.x264-LOL

Předběžný čas dokončení: Během tohoto týdne

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Reklama

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás