Under the Dome (Pod kupolí)
78/100 - 224×

Under the Dome(Pod kupolí)

Chester's Mill je místo jako každé jiné. Alespoň bývalo… Dokud ho od zbytku světa neodřízla záhadná kupole. Neviditelná, nezničitelná, není z ní úniku. Nevíme, odkud se vzala, ani proč tu vůbec je, ale teď když jsme všichni uvěznění pod kupolí, žádná z našich tajemství nejsou v bezpečí.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CBS | 43 minut
žánr
Sci-fi
hrají
Frank Whaley (Marston), Eriq La Salle (Hektor Martin), Kylie Bunbury (Eva Sinclair), Mike Vogel (Dale "Barbie“ Barbara), Dean Norris (James "Velký Jim“ Rennie), Eddie Cahill (Sam Verdreaux)

Shrnutí a postřehy k epizodě Incandescence

Shrnutí a postřehy k epizodě Incandescence

Předposlední epizoda seriálu s názvem Incandescence nám předvedla novou královnu ve vší parádě. Jaké další postřehy jsme si pro vás připravili z této epizody a co nás nejspíše bude čekat ve finále celého seriálu?

9 0
21.9.2015

Pravá Christine

Všemi nenáviděná Christine Price ukazuje v předposlední epizodě seriálu svou pravou tvář a my vlastně zjišťujeme, že se jedná celkem o sympatickou ženu, která má pochopení téměř pro vše, je starostlivá, má svědomí a hlavně je to člověk, což se o původní Christině nedalo říci. Je těžké si tipnout, jak by postava byla oblíbená mezi fanoušky, kdyby se takto chovala od začátku.

Cyklus Christiny je u konce, svůj úkol splnila a připravila půdu pro novou královnu. Nyní je tedy nadobro pryč jak Christine, tak i Eva Sinclair, která zemřela na konci minulé epizody. Obě postavy jsme zažili pouze infikované a bohužel jsme neměli příliš možnost vidět je ve scénách, kdy jsou samy sebou a chovají se normálně.

(Příběh Christine je u konce. Foto: CBS)

Hrozba pro okolní svět

Vůbec poprvé se v seriálu řeší, že infikovaní lidé by mohli představovat hrozbu pro okolní svět. Hektor Martin si je moc dobře vědom této hrozby, a proto radši všechny v Kupoli obětuje, než aby nechal jakéhokoli člena rodiny opustit navždy Kupoli a riskovat tak, že se nákaza bude rozšiřovat dál.

Hektor ví, že jediný Joe pracuje na sejmutí Kupole, proto v podstatě stačí, když zabije jeho. Kupole ale nyní vápenatí a všichni v ní se brzo udusí, takže v podstatě každý normální člověk se chce z Kupole dostat ven. To staví Hektora do osamocené pozice a v bývalém spojenci Velkém Jimovi nachází nepřítele. Hektor Martin se tak poslední epizody nedožije a umírá Jimovou rukou.

(Hektor Martin, ředitel Aktaionu, si nebojí ušpinit ruce. Foto: CBS)

Všichni zemřou

Nyní už víme, že příští epizoda bude skutečně tou poslední z celého seriálu. Určitě se s jednou z hlavních postav nadobro rozloučíme. Otázka je jen, se kterou a proč. Hektor Martin řekl, že je zapotřebí zabít každého infikovaného a to i toho, který je v podstatě „vyléčen“. Je tedy nějaká šance, že příští epizodu ztratíme Barbieho, Norrie, Huntera a i všechny ostatní infikované dohromady?

I v nejnovější epizodě znovu zazněla zmínka „o těch Druhých“, kteří přijdou a zničí pozemšťany. Vsadím se, že toto měla být nová dějová linka pro čtvrtou sezónu, protože náznaky na novou, mimozemskou rasu v seriálu jsou. Tuším, že se ale v poslední epizodě nikoho takového nedočkáme a tvůrci chytře tuto zápletku zametou pod koberec.

(Joe je stále jediný, který může zachránit všechny v Chester's Millu. Foto: CBS)

Královna v akci, nebo Flash v akci?

V minulých postřezích jsme řešili, zda se v seriálu začínají objevovat superschopnosti. Po zajímavých chvatech Evy a Juniora, jsme se v nejnovější epizodě mohli přesvědčit, že tomu tak skutečně je. Junior, který vždy v pěstním souboji neměl šanci proti Barbiemu, nyní s přehledem vyhrává. Až samotná Julia musí zakročit a Barbieho zachránit.

Nová královna se narodila a rovnou i vyrostla. Vypadá podobně jako Eva, jen oči má po Barbiem. Tuhle větu už jsme všichni ale někde slyšeli, ne? Nebylo to v Under the dome, ale v knize o Harrym Potterovi, kde často postavy Harrymu říkali, že vypadá jako otec, jen oči má po matce. Mnohem zajímavější v epizodě bylo, jak se nová královna pohybovala. Někoho by klidně ty prudké pohyby mohly zmást, aby si myslel, že klidně sleduje seriál The Flash, příběh o superrychlém hrdinovi. Příště nás čeká finále třetí série a poslední postřehy. Jak to všechno dopadne?

(Sotva jsme si Evy zbavili, tak se vrátí jako… Foto: CBS)

Shrnutí a postřehy k epizodě Love is a battlefield
Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy
Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B
Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point
Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

Diskuze /7

BloodyHell

Já nechcu být nějaký šťoural… měla jsem za to, že v některém z prvních dílů celá země shořela.. vždyť je tam lidi zvenku prosili, ať je pustí dovnitř, pak oheň a nic. A najednou kupole spadla a okolo je krásná zeleň? Pokud mi něco uniklo, prosím, oživte mi paměť. :)

#2 forio
21.9.2015 | 21:08:07
forio

#1 BloodyHell: jestli sidobře vzpomínám tak „venkovní apokalypsa“ byla pouhá iluze

#3 tom99
21.9.2015 | 22:02:44
tom99

#2 forio: Přesně tak. Jednalo se pouze o iluzi, kterou vytvořila Kupole, když Christine měla namále a umírala…

webmaster
21.9.2015 | 23:32:15
piol29

jj toto bola ilúzia ale niekde v s01e04 tam hodila armáda atómovku a tiež to okolie nevyzeralo ako 2 týždne po :)

#5 Arkantos
22.9.2015 | 22:07:04
Arkantos

#4 piol29: Nehodila atomovku. Hodila tam nejaku najsilnejsiu zbran nenuklearneho charakteru. Oznacovali ju MOAB. V dalsich dieloch sice bolo vidno znicenu zem ale vzdy to bolo len z jednej strany kupole.

#7 piol29
22.9.2015 | 23:16:37
piol29

#5 Arkantos: jj beriem späť, aj

v poslednom dieli keď kupola zmizla tak vľavo je spálenisko

23.9.2015 | 20:59:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama