Under the Dome (Pod kupolí)
78/100 - 224×

Under the Dome(Pod kupolí)

Chester's Mill je místo jako každé jiné. Alespoň bývalo… Dokud ho od zbytku světa neodřízla záhadná kupole. Neviditelná, nezničitelná, není z ní úniku. Nevíme, odkud se vzala, ani proč tu vůbec je, ale teď když jsme všichni uvěznění pod kupolí, žádná z našich tajemství nejsou v bezpečí.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CBS | 43 minut
žánr
Sci-fi
hrají
Frank Whaley (Marston), Eriq La Salle (Hektor Martin), Kylie Bunbury (Eva Sinclair), Mike Vogel (Dale "Barbie“ Barbara), Dean Norris (James "Velký Jim“ Rennie), Eddie Cahill (Sam Verdreaux)

Shrnutí a postřehy k finálové epizodě The Enemy Within

Shrnutí a postřehy k finálové epizodě The Enemy Within

V poslední epizodě seriálu Joe deaktivoval Kupoli a obyvatelé Chester's Millu jsou konečně volní. Jaká byla poslední epizoda a co jsme se z ní dozvěděli?

9 0
1.10.2015

Kupole je pryč

V poslední epizodě nastal konečně moment, na který fanoušci čekali téměř už od začátku seriálu – Kupole definitivně mizí a obyvatelé Chester's Millu jsou po čtyřech týdnech volní. Celá třetí série zcela ignorovala to, co jsme se dozvěděli v uplynulých řadách o moci čtyř ruk. Dá se říci, že nové a zbylé čtyři ruce (Joe McAlister, Norrie Calvert-Hill a Junior Rennie) neměly příliš význam tak, jak v uplynulých dvou řadách.

Tentokrát oním zachráncem byl pouze Joe, který prakticky sám pomocí ametystů vymyslel, jak Kupoli definitivně svrhnout. Už to tak vypadalo, že se Joe skutečně obětuje a umře, ale v posledních minutách, které si dle mého názoru mohli tvůrci odpustit, zjišťujeme, že Joe přežil. Stejně tak jako ostatní lidé z Chester's Millu, kteří byli infikovani.

(Kupole je definitivně pryč, jste rádi?)

Královna a lék

Značná část třetí řady se zabývala infikovanými obyvateli, kteří byli nakaženi v kuklách v tunelech pod Chester's Millem. Doktor Marston a Hektor Martin pracovali společně na léku, aby mohli vyléčit nejen nakažené obyvatele, ale také otce Lily Walters. Tato dějová linka byla poměrně zametena pod stůl a bohužel se už u žádné postavy nedočkáme, že by procitla tak, jak v jiných dílech například Barbie, Hunter či Norrie.

V posledním díle také máme možnost vidět královnu a náhradu za Christinu Price. Pokud jste si mysleli, že už i tak Christine byla krutá, nová královna se zajímavým jménem Dawn (v překladu Úsvit) je ještě krutější. Její vztah s Barbiem ji vůbec nezajímá, je ochotna obětovat cokoliv, aby unikla z města a narozdíl od Christiny ukázala, že na ostatních obyvatelích, ať už jsou jí oddaní nebo ne, jí vůbec nezáleží.

(Nová královna je nekompromisní a nic neodpouští)

Spousta úmrtí

V průběhu seriálu nezemřelo tolik postav a když už, tak většinou umíraly ty vedlejší. To, že někdo nechá umřít Barbieho, Velkého Jima nebo Julii asi nikdo nepředpokládal, přesto tvůrci v posledním rozhovoru naznačili, že se s někým z nich máme rozloučit. Všechno to ale nakonec byly pouze sliby a nikdo z hlavní trojice nezemřel.

Naopak natrvalo se s námi rozloučil Sam Verdreaux, který ale dle mého názoru ve třetí řadě ztratil jiskru a nebyl zajímavý jako ve druhé řadě. Tudíž mě jeho smrt příliš nezasáhla. Smrt Juniora je obdobná. Bohužel mladý James byl téměř pro většinu diváků od začátku řady otravný a jeho oddanost k Christině pouze znásobila jeho neoblíbenost.

(Sam je zabit svým synovcem Juniorem, který shodou okolností také v epizodě zemřel)

Otevřený konec

Tvůrci nám před pár týdny jasně řekli, že poslední díl třetí řady bude mít uzavřený konec a seriál tak důstojně skončí. Bohužel jsme se toho nedočkali a já bych byl spíš rád, kdyby seriál byl ukončen ve chvíli, kdy Barbie požádal o ruku Julii.

Bohužel následně děj pokračoval a bylo jasně vidět, že tvůrci si přesto chtěli nechat otevřená vrátka k dalšímu pokračování. Byli jsme tak nuceni sledovat, jak Norrie pátrá po ztraceném Joeovi a jak Dawn přežila a má v hlavě další ďábelský plán. Opravdu nešlo posledních osm minut vystřihnout?

(Hlavní postavy se opět scházejí, i když je Kupole deaktivována)

Šance na pokračování?

Jak asi všichni víte, CBS seriál definitivně ukončilo třetí řadou a už nemáme čekat pokračování. Otevřený konec automaticky neznámená pokračování seriálu. Nyní tedy mohou nastat dva scénáře. Seriál skutečně skončí s otevřeným koncem, nebo ho odkoupí jiná televizní stanice a Under the Dome bude pokračovat jinde. Bohužel sledovanost třetí řady nebyla nijak oslnivá a spíš se přikláním k názoru, že epizoda The Enemy Within byla skutečně poslední a pokračování se už nedočkáme.

(Je možné, že se někdo opět dotkne vejce a objeví se Kupole nad jiným městem?)

Shrnutí a postřehy k epizodě Incandescence
Shrnutí a postřehy k epizodě Love is a battlefield
Shrnutí a postřehy k epizodě Legacy
Shrnutí a postřehy k epizodě Plan B
Shrnutí a postřehy k epizodě Breaking point
Shrnutí a postřehy k epizodě Ejecta
Shrnutí a postřehy k epizodě Caged
Shrnutí a postřehy k epizodě Alaska
Shrnutí a postřehy k epizodě The Kinship
Shrnutí a postřehy k epizodě Redux
Shrnutí a postřehy z epizod Move on a I'm not
Shrnutí a rekapitulace druhé řady
Shrnutí a rekapitulace první řady

Pokud jste postřehli opět něco, co mi uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů. Jak se vám líbil poslední díl seriálu?

Foto: CBS

Diskuze /6

Kimberlly

Nechcem ďalšiu sériu, ale mohli to ukončiť koncom. :D

1.10.2015 | 17:36:27
Lucifrid

Mně se ten otevřený konec i líbil :) I když tu Norrie vystřihnout mohli, možná i tu Dawn, ale ta mi tak nevadila. Otevřené konce normálně ráda nemám, ale tady to bylo fajn. Tak mohli by to teoreticky uzavřít i komiksem, ale nevim proč, moc nadějí tomu nedávám.

webmaster
1.10.2015 | 18:34:17
gladiator992

Škoda no .. serial mal potencial no .. smola NEVYUŽIL sa :/ mohlo byť seria oveľa lepšia a viacej napínava … ae čo už KUPOLA JE PREČ .. a jednoznačne mohli dať UZAVRETY KONIEC nie polo uzavrety koniec :/

1.10.2015 | 20:24:54
Nallim

Je tu někdo kdo má přečtenou knížku? Naznačil alespoň částečně seriál, jak skončila knížka?

#6 ori
3.10.2015 | 11:36:16
klatu

Předposlední epizoda byla strašná,poslední už byla k smíchu.Strašná slátanina,zřejmě narychlo upravovaný konec když bylo jasné,že čtvrtá řada už nebude.Na třetí řadu je nejlépe vůbec zapomenout..Jsem rád,že seriál skončil.Ke konci mě víceméně už jen zajímalo,jak tvůrci některé věci vysvětlí,kdo umře :-) a jestli kupole spadne nebo ne.

3.10.2015 | 18:52:13
ori

#4 Nallim: Ja mám prečítanú knihu, ale zo seriálu som videl len úplne prvú časť a podľa toho, čo tu píšete, to ani nemienim pozerať, takže neviem ako skončil seriál :D V knihe vybuchol sklad propánu a celé mesto ten výbuch zrovnal so zemou takže prežilo len asi 11 postáv, a z výbuchu bol otrávený vzduch, tak boli pritisnutý na kupoli a dýchali trocha toho vzduchu, čo tam išlo vďaka super silným ventilátorom za kupoľov. Julia sa napokon spojila pomocou mimozemského zariadenia s mimozemskými deťmi, ktoré kupoľu vyrobili a hrali sa s nami a presvedčila ich, že aj my sme žijúce bytosti a oni ju dali preč.

webmaster
3.10.2015 | 23:14:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama