Under the Dome (Pod kupolí)
78/100 - 224×

Under the Dome(Pod kupolí)

Chester's Mill je místo jako každé jiné. Alespoň bývalo… Dokud ho od zbytku světa neodřízla záhadná kupole. Neviditelná, nezničitelná, není z ní úniku. Nevíme, odkud se vzala, ani proč tu vůbec je, ale teď když jsme všichni uvěznění pod kupolí, žádná z našich tajemství nejsou v bezpečí.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | CBS | 43 minut
žánr
Sci-fi
hrají
Frank Whaley (Marston), Eriq La Salle (Hektor Martin), Kylie Bunbury (Eva Sinclair), Mike Vogel (Dale "Barbie“ Barbara), Dean Norris (James "Velký Jim“ Rennie), Eddie Cahill (Sam Verdreaux)

Shrnutí a rekapitulace druhé série

Shrnutí a rekapitulace druhé série

Do premiéry zbývá posledních pár dní, proto není na škodu si zopakovat, co vše důležitého se stalo v minulé řadě.

12 0
20.6.2015

Před dvěma týdny se snesla na Chester's Mill neviditelná kupole a odřízla nás od zbytku světa. Proč tu je, nebo jaké záhady před námi leží, stále nevíme. Každý den zkouší naše hranice, vyvolává v nás to nejlepší a nejhorší. Někdo tvrdí, že tu budeme uvězněni navždycky, ale nikdy nepřestaneme hledat cestu ven.

Nové postavy

Hned od začátku druhé řady se v seriálu objevuje několik nových postav. Jednou z těch nejdůležitějších je Sam Verdreaux, Juniorův strýc a bratr Pauline Verdreaux-Rennie. Sam od objevení kupole žije v ústraní, více se začne zapojovat do dění ve městě ve chvíli, kdy se zničehonic v Chester's Millu objeví jeho dávno zesnulá přítelkyně Melanie Cross.

(Pauline, Lyle a Sam jsou velice důležitými postavami ve druhé sérii. Foto: CBS)

Melanie byla oživena kupolí, aby společně s Julií ochraňovala záhadné vejce. Melanie už tehdy před lety vejce ochraňovala, když ho našla právě se Samem, dalším svým kamarádem Lylem Chumleym a Pauline Rennie. Pauline sehraje ve druhé řadě také důležitou roli, protože zjistíme, že je stále naživu a svou smrt pouze nahrála.

Další důležitou postavou v Chester's Millu se stane středoškolská učitelka Rebecca Pine, která několikrát zachrání situaci díky jejím znalostem vědy. Zpočátku Rebecca velice tíhne k Velkému Jimovi. Postupem času ovšem zjistí, že Jim není takový svatoušek, za kterého se před ostatními obyvateli města vydává, a Rebecca se spíše přidá na stranu Barbieho.

Kupole a čtyři ruce

V úvodu druhé řady seriál přijde o jednu ze svých čtyř ruk – o Angie McAlister. Tu zabije Sam, který se domnívá, že pokud zabije všechny čtyři ruce, kupole zmizí. Aspoň tak to předpověděla ve svých kresbách jeho sestra Pauline. Angie ruku postupem času nahradí Melanie a společně s Juniorem, Joem a Norrie jsou ochránci kupole.

(Novou čtvrtou rukou se místo Angie stává Melanie. Foto: CBS)

Melanie je ale zároveň jednou z původních čtyř ruk, kterou kromě ní dále tvoří její bývalý přítel Sam Verdreaux, Pauline Verdreaux-Rennie a Lyle Chumley. Jelikož žijí i všechny původní ruce, v kombinaci s těmi novými se podaří najít cestu ven z Chester's Millu, která doposud vede neznámo kam.

Průchod se otevře po spojení všech ruk, kdy klíčem se stává Melanie, která reprezentuje zároveň původní i nové ruce. Ještě před novým průchodem ale existoval tunel pod střední školou, který zmizel ve chvíli, kdy Velký Jim odevzdal záhadné vajíčko obyvatelům Zenithu. O nepoužitelnosti průchodu po odevzdání vejce se na vlastní kůži přesvědčil zesnulý Phil Bushey.

Zenith

Tunel pod školou vedl do Zenithu, cizího města mimo Chester's Mill. Z tohoto města pochází Barbie a Melanie. Postupem času se dozvídáme, že Melanie je nevlastní sestrou Barbieho. Aby rodinného dramatu nebylo málo, v Zenithu žije i Don Barbara, který shodou okolností má s kupolí více společného, než by se zdálo.

(Barbie se dostane do křížku se svým otcem, který ovládá signál v Chester's Millu. Foto: CBS)

Don vlastní firmu Aktaion Energy, která kontroluje signál z a do Chester's Millu. Sám Barbie se se svým otcem setká a zjistí, že Donovi jde pouze o jednu věc – o vejce. Barbie v Zenithu spojí síly s Pauline Rennie a mladým vědátorem Hunterem Mayem a společnými silami i se Samem a Lylem se vydají zpět díky Pauline kresbě do Chester's Millu přes červené dveře.

Vypadalo to, že v okamžiku, kdy Barbie opustil Zenith, a Don nemohl vyjednávat s Julií o výměně Barbieho za vejce, se situace ohledně Dona a Zenithu vyřešila. V tu nejnevhodnější chvíli ale začne se Zenithem na dálku jednat Velký Jim, který jim odevzdává vejce a kupole se začíná bránit.

Cesta ven

Po zmizení vejce z Chester's Millu se kupole začne zmenšovat a Melanie, která je na vejce napojena, se zhorší zdravotní stav. Původní a současné ruce ale dokážou vytvořit zcela nový průchod z města a Julia usoudí, že všichni obyvatelé Chester's Millu by měli opustit město. Barbie tak vede zbytek obyvatel Chester's Millu přes tunely ven.

(Barbie je stále vůdčí postavou a vede ostatní ven z Chester's Millu. Foto: CBS)

Dávná láska Pauline, Lyle, ovšem zjistí, že Pauline stále něco cítí ke svému manželi Jimovi, a proto se jí rozhodne zabít. V tu chvíli se z Jima stane ještě větší zloduch a postupem času zavraždí Lylea, Andreu, Rebeccu, pokusí se o zabití Julie a plánuje taktéž zneškodnit Joea a Norrie. V závěrečném dílu Junior postřelí svého otce.

Celá řada končí tím, kdy Velký Jim, Julia a Junior zůstávají v Chester's Millu a nejsou schopni bezpečně projít tunelem za Barbiem a ostatními, kteří se zoufale snaží dostat z města. To, jestli se jim to skutečně podaří a kam se vlastně dostanou, se dozvíme už za pár dní při premiéře třetí řady.

Příště se po recenzi první řady podíváme na recenzi té druhé, pokud stále tápete v první řadě, přečtěte si její rekapitulaci. Jak moc se těšíte na třetí řadu a co si myslíte, že se stane dál?

Diskuze /2

AncaLachova

Děkuju! To jsem potřebovala…úplně jsem zapomněla, jak to skončilo :)

#2 tom99
20.6.2015 | 18:51:37
tom99

#1 AncaLachova: Proto takové články píšeme :-)

webmaster
21.6.2015 | 11:57:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejlepší epizody 3. řady

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama