13 Reasons Why (Proč? 13x proto)
90/100 - 459×

13 Reasons Why(Proč? 13x proto)

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Netflix | 55 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Katherine Langford (Hannah Baker), Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Ross Butler (Zach Dempsey), Devin Druid (Tyler Down), Miles Heizer (Alex Standall), Ajiona Alexus (Sheri Holland), Tommy Dorfman (Ryan Shaver), Timothy Granaderos (Montgomery de la Cruz), Anne Winters (Chloe Rice)

První podrobnosti o druhé řadě 13 Reasons Why odhaleny

První podrobnosti o druhé řadě 13 Reasons Why odhaleny

Za několik málo týdnů bychom se měli dočkat druhé řady úspěšného seriálu 13 Reasons Why. Přesné datum premiéry zatím stále není známo, nicméně nám bylo odhaleno několik zajímavostí, na které se můžeme těšit.

46 0
18.1.2018

Ty z vás, kteří seriál neznáte, upozorňujeme, že následující článek ze serveru tvshow.life obsahuje spoilery.

Seriál byl natočen podle stejnojmenné knihy autora Jaye Ashera. Vypráví příběh Hanny Bakerové (kterou ztvárnila australská herečka Katherine Langfordová) a třináct důvodů, jež ji dovedly k sebevraždě. Hannah nahrála 13 stran audiokazet, kde odhaluje své rozhodnutí a my její příběh sledujeme očima Claye Jensena (Dylan Minnette), jemuž se kazety dostaly do rukou.

Seriál byl velmi dobře přijat a dočkal se pozitivní kritiky, co se scénáře, produkce i výborných herců týká. Na vrcholu ledovce stojí náročné téma, které seriál zobrazuje poměrně detailně.

Na konci první řady se postava Jessicy Davisové (ztvárněná norsko-somálskou herečkou Alishou Boe) vypořádává se skutečností, že byla znásilněna spolužákem Brycem Walkerem (Justin Prentice). Hvězda školního atletického klubu Justin Foley (Brandon Flynn) odjíždí z města a šerifův syn Alex Standall (Miles Heizer) se pokusil o sebevraždu.

Jednou z prvních změn, které můžeme očekávat, bude nový vypravěč příběhu a v hlavní roli nebudou audiokazety. „Kazety utkvěly divákům v paměti nejvíce, ale dnes existuje množství různé analogové technologie, a ta bude mít ve druhé řadě hlavní roli,“ prozradil producent seriálu Brian Yorkey. Dodal, že vypravěčem již nebude Hannah, ač se s ní setkáme ve flashbacích.
„V každé epizodě uslyšíme hlas, ale už to nebude ten Hannin. Hlas i příběhy nás však zavedou do minulosti i do přítomnosti stejným způsobem jako Hannin hlas v první sérii." Yorkey naznačil, že hlavní postavou ve většině epizod bude Jessica.

„Lidé naznačují, že příběh Jessicy je uzavřen. A to mi přijde strašné, protože Jessica se teprve začíná vzpamatovávat ze svého znásilnění. A taky tu máme násilníka, který stále uniká svému trestu,“ prozradil Yorkey.

I ve druhé sérii se chceme zaměřit a zaměříme na sociální stereotypy. „Řekl jsem již několikrát, že seriál je o tom, jak z chlapců vychováváme muže a jak v naší kultuře zacházíme s děvčaty a ženami – a také o tom, co v obou případech můžeme udělat lépe.“

Foto: Netflix

Diskuze /12

lukascoolarik

Příběhy Jessicy možná uzavřen není, ale celou sérii podle mě neutáhne.

#3 hyena
čestný člen redakce
18.1.2018 | 16:21:11
pepe134s

Těším se na druhou sérii a zároveň obávám, protože Jessicu jsem moc nemusel..

18.1.2018 | 16:25:54
hyena

#1 lukascoolarik: asi tak..a je to jedna z najnezaujima­vejsich postav prvej serie to potes koste ze bude hlavna postava

18.1.2018 | 16:27:49
SaDiablo

Nemyslím si, že to nutně bude jeden vypravěč. Nečetla jsem o tom nic, ale mnohem víc by mě teď zajímalo, kdyby každá kazeta byla převyprávěná z pohledu toho, koho se týkala. A tak bychom mohli potkat aspoň větší část pravdy na půli cesty, protože Hanně jsem často nevěřila ani ň.

#7 loveshadowhunters
18.1.2018 | 16:56:27
Skoul

Nemyslím, že v tomhle případě se musela točit druhá série. Je to něco jako snaha natočit Gladiátora II. Akorát to zničí kvalitní práci…

#6 Taran
18.1.2018 | 18:07:47
Taran

#5 Skoul: tak pořád maj větší šanci to ukočírovat než Cameron Avatara :-D když už jsi použil velké filmy

19.1.2018 | 17:42:41
loveshadowhunters

Nevím, co si o tom myslet.. :/ Jessicu jsem moc v lásce neměla a stále nemám. Mám strach, že nebude pro seriál přínosem to, že zrovna ona bude hlavní postavou. Souhlasím s
#4 SaDiablo: také by se mi to líbilo. :) Doufám, že . série nepokazí celý dojem ze seriálu.. :/

19.1.2018 | 18:22:48
Crowley

No, som trochu sklamaný, myslel som si, že hlavnou postavou bude práve Tyler a nie Jessica. :/

19.1.2018 | 19:58:33
blacken

Podle mě tenhle seriál měl být jednořadovka. Sice jsem částečně zvědavá, co z toho dál udělaj… ale zároveň si tak nějak uvědomuju, že to, co mě nutilo se na seriál dívat, byla zvědavost, proč teda. To už vím. Moc si neumím představit, co z toho chtěj vařit dál. I když by mě taky zajímaly druhý verze příběhu, protože Hanna očividně neříkala vždycky pravdu.

20.1.2018 | 1:32:31
paveltoman

myslím že s Jessicou bude rychlý :D na koncu první řady to řekla otcovi a ten byl voják ne? tak ho prostě odbouchne :D

20.1.2018 | 12:51:39
ShayLover

Tak to je pro mě velké zklamání. Jessica byla jedna (pro mě) z nejprotivnějších postav, celou dobu jsem se těšil na další řadu s Katherine Langford v roli Hanny. I na to, jak se v druhé sérii vyřeší to, co jí provedl Bryce. Co bude dál s Clayem… Škoda.

14.3.2018 | 15:36:10
Sonka234

Vidím, že nie som jediná, ktorá Jessicu veľmi nemusela. Scény s ňou som si vyslovene odtrpela, takže myslím, že druhá séria nebude nič pre mňa :( No nebudem seriál celkom odsudzovať a dám mu šancu, aj keď…

26.4.2018 | 21:54:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama