13 Reasons Why (Proč? 13x proto)
90/100 - 457×

13 Reasons Why(Proč? 13x proto)

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Netflix | 55 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Katherine Langford (Hannah Baker), Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Ross Butler (Zach Dempsey), Devin Druid (Tyler Down), Miles Heizer (Alex Standall), Ajiona Alexus (Sheri Holland), Tommy Dorfman (Ryan Shaver), Timothy Granaderos (Montgomery de la Cruz), Anne Winters (Chloe Rice)

S01E13: Tape 7, Side A

S01E13: Tape 7, Side A

Hannah hledá pomoc u pana Portera, školního výchovného poradce. Clay přehraje novou kazetu Tonymu a zvažuje svoje další kroky.

cz sk
31.3.2017
59 minut

Základní info:

Režie: Tom McCarthy
Scénář: Brian Yorkey

Hrají: Katherine Langford (Hannah Baker), Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Ross Butler (Zach Dempsey), Devin Druid (Tyler Down), Justin Prentice (Bryce Walker), Kate Walsh (Olivia Baker), Amy Hargreaves (Lainie Jensen), Derek Luke (Kevin Porter), Brian d'Arcy James (Andrew Baker), Josh Hamilton (Matt Jensen), Ajiona Alexus (Sheri Holland), Michele Selene Ang (Courtney Crimsen), Steven Silver (Marcus Cole), Tommy Dorfman (Ryan Shaver), Timothy Granaderos (Montgomery de la Cruz), Sosie Bacon (Skye Miller), Steven Weber (Gary Bolan), Henry Zaga (Brad), Wilson Cruz (Dennis Vasquez), Joseph C. Phillips (Greg Davis), Tom Everett Scott (pan Down), Maria Dizzia (paní Downová), Giorgia Whigham (Kat), Tom Maden (Robert Wells),…

Hudba:

Zajímavosti:

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Labužník_Ananasů

Zde jsem skončil a jakože úžasnej seriál! (dokoukáno 2019)

14.3.2021 | 14:19:39
Sheeku

Dala bych plný počet ale absolutně nechápu proč po dvou letech smažou scénu sebevraždy, bez ní to není to co to dílo má dat… točí se daleko horší věci proboha ale tohle je problem ? Budeme prostě teď na vše koukat přes prsty aby se o tom nemluvilo ? Je mi z toho nanic

23.2.2021 | 0:32:00
RedRose

Natočeno je to výborně. 9 dílů vlastně nic neděje a řeší se kokotiny, ale zbylé 4 díly naberou takový twist, že to vystřelí hodnocení série nad 80% ale celkově souhlasím s arthurcz! Za pozornost stálo akorát znásilnění kamarádky, a smrt při autonehodě! To jsou vážná témata, ale nestaly se jí, ani za ně vlastně nemohla, takže to důvody k tak radikálnímu kroku nejsou. Jediné co zůstalo, je znásilnění Brycem!

Opravdu silný důvod, o tom nemá moc cenu polemizovat. Ale co všechno vedlo k tomu momentu, proč tam vůbec nepozvaná šla, v prádýlku do vířivky k někomu o kom ví, že nedávno znásilnil její kamarádku?! Naprosto nečekané a nelogické chování, které svědčí o jejím podivném rozpoložení. Aniž bych to chtěl zlehčovat, ta myšlenka, že si za to může sama, se chtě-nechtě vysloveně nabízí.

27.9.2020 | 11:22:05
Vlasta13_H

Nechápu proč se tvůrci rozhodli tu nejdůležitější scénu z celé série vystřihnout. Takže pokud se najde někdo kdo seriál nesledoval od začátku jako já a teď si ho pustil na Netflixu, tak si tu scénu někde najděte.

11.5.2020 | 16:49:28
Jiri007

Dobry dil, musim řict že ji mi fakt lito že si Hannah vzala život, a taky ten školni poradce mohl byt trochu duslednějši ale to plati i o Hanně, ale nakonec někteři se rozhodli spravně a jsem zvědav co ted bude s nimi dal.

redaktor
12.4.2020 | 10:32:06
arthurcz

No asi budu kritičtější. Otevřený konec mi vadil asi nejmíň z toho všeho. Natočený a odehraný skvěle. Základní myšlenka taky. Ale přecejen. Věttšina těch „důvodů“ jsou tragické prkotiny. To by se musel sebevraždit každej druhej. To znásilnění bylo pravda silný, ale podaný stylem, že si na to holka víceméně záměrně naběhla (když je to násilnickej hajzl, tak mu naběhnu dobrovolně nepozvána do výřivky v prádýlku, tím to nechci zlehčovat, ale mohli si to vymyslet prostě jinak). A když už si jde konečně pro pomoc k dospělému, tak se nevymáčkne, co vlastně chce, ale všem vadí, že jí učitel nepomohl. Naopak mi přišlo, že dělal, co jen v rámci jeho pravomocí šlo. Atd, by se dalo psát dlouho. Ale stálo za vidění a sledování nelituju.

9.2.2019 | 20:53:12
Valada06

Totálně mě to rozsekalo.

čestný člen redakce
7.7.2018 | 23:40:37
Masriii

Hodně emocemi nabitý seriál, prostřední část byla trochu pomalá, ale konec to vynahradil. Ale souhlasím s některými dalšími, měli přidat 14. díl, tak jako Clay přidal 14. kazetu. To by bylo ideální, ale takhle se trochu obávám, jak to bude s druhou sérií.

1.1.2018 | 19:08:33
Jason13

Prostřední část seriálu mě nijak zvlášť nebrala, ale posledních pár dílů vážně super!!

19.10.2017 | 18:49:23
Carrie1

Skvělý seriál, zvlášť poslední tři díly. Dokonalé!

12.9.2017 | 22:32:04

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama