13 Reasons Why (Proč? 13x proto) Popis

13 Reasons Why

13 Reasons Why

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

V roce 2007 vyšla v Americe kniha 13 Reasons Why od autora Jaye Ashera. Ten si už dlouho pohrával s možnosti vyprávět příběh skrz sérii nahrávek, zápletku vymyslel až později. Kniha se v Americe stala poměrně známou, ale v našich končinách ji moc úspěch nečekal, i když ji roku 2009 vydalo nakladatelství Albatros (pod názvem Proč? 13× proto)

Na příběh narazila známá americká zpěvačka a herečka Selena Gomez a rozhodla se ho přivést k životu. Nejdřív si hrála s myšlenkou na film, v kterém by si zahrála hlavní roli, ale nakonec od toho upustila a začala pracovat na seriálu. Se svou matkou se coby výkonné producentky vrhly do hledání vhodných herců, což vyvrcholilo obsazením našich známých tváří.


Scénář koupila streamovací společnost Netflix, která následně seriál přivedla k životu. V roce 2017 se tak fanoušci dočkali srdceryvného příběhu Hanny, která skrz třináct kazet vypráví, co ji dovedlo k rozhodnutí ukončit vlastní život.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kajabidi

1. serie je skvělá k té nemám co dodat. 2. serie jsem se bál ale nakonec si kvalitu udržela. 3. serie už bohužel takové štěstí neměla. Nová hlavní postava Ani je nesympatická a hrozně otravná. Ostatní postavy se často chovají stupidně a navzájem se podezírají. Od 4. serie jsem tolik neočekával ale stejně jsem si jí pustil. Ani mi už nevadí tak jako ve 3. serii, což je možná tím že tam na několik epizod ani neni. Celková zápletka je i docela zajímavá ale většinu dílů jsem se prostě ptal sám sebe proč se pořád koukám. Ve výsledku bylo ve 4. serii pár dobrých momentů v pár epizodách a poslední dvě epizody které mi přišly jako docela dobrý zakončení. První dvě serie byl skvělí ale kvůli 3. a 4. serii jsem musel ubrat konečný hodnocení na 65%.

26.6.2020 | 18:16:02
Orea

Po zhlédnutí celého seriálu snižuju hodnocení. Nadšeně bych nedoporučila ani první sérii, natož ty další. Tohle není seriál pro mě, na svět teenagerů a jejich „problémy“ v tomto podání jsem už asi stará. Námět dobrej, ale to provedení? Bylo to i napínavé, ale:
s1. Hannah často dost přeháněla, mám problém vidět její důvody jako opodstatněné důvody pro sebevraždu. Vinit Claye je ukázkový příklad neschopnosti přijmout odpovědnost za své činy
s2. už moc nevím, řekla bych, že taky nezaujal
s3. byla fajn ze začátku, než začali v každém díle podezírat dalšího a dalšího kamaráda kvůli každé blbosti, pak to bylo otravné a ani nedávalo smysl
s4. nonsens a chaos, otrava, nervy na pochodu, sledování často hraničí s masochismem (podrobně u jednotlivých epizod)

Vyzdvihnout se dají herecké výkony.

17.6.2020 | 2:24:06
Kura1

Pokazilo sa co sa len pokazit dalo a budeme spominat na skvele prve dve serie.Ako fanusik som to dopozerat musel ale bolo to sklamanie.

7.6.2020 | 21:55:21
PStark

Super seriál. Je dobré že se zaobírá touto problematikou.

6.6.2020 | 14:26:11
Edward Bloom

S odstupem času seriál ve mně zanechává čím dál průměrnější dojmy.

19.5.2020 | 1:00:02
blanickaa

Mně se seriál moc líbí, neumím si teda moc představit 4. sérii, ale všechny tři série se mi fakt líbily, i když občas už si člověk říká, že už snad nikdo nic nemůže tajit a že není, co by kdo ještě zapřel, neřekl…Závěr třetí série dle mého názoru nebyl zcela v pořádku…ale jinak vřele doporučuji!

30.8.2019 | 22:46:41
FValek

Seriál skvělý a silný, i když možná trošku přehnaně dramatické (knižní předloha byla děsná, seriál je proti ní zlatý), ale sdílím názor, že druhá série je naprosto zbytečná a už mě nebavila, skoro jsem ji ani nedokoukal… ale první skvělá! :)

22.2.2019 | 18:36:16
bloody_maniac

Jeden z nejlepších seriálů

29.10.2018 | 18:03:29
Onlajn

Z první série jsem byl opravdu nadšený. Moc poutavý příběh, skvěle zpracovaný. Druhá série mě ovšem zklamala. Udělali by lépe, kdyby tento seriál ukončili již po první sérii.

20.6.2018 | 18:18:38
BottleOfWater

Kdyby to ukončili po první sérii, taky by udělali nejlíp. Pokračování se prostě nepovedlo.

redaktor
20.6.2018 | 13:36:52

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců