13 Reasons Why (Proč? 13x proto) Jaké teorie o čtvrté sérii kolují po internetu?

Jaké teorie o čtvrté sérii kolují po internetu?

Jaké teorie o čtvrté sérii kolují po internetu?

Už zítra nás čeká premiéra čtvrté série 13 Reasons Why, která zakončí příběh studentů z Liberty High. Proto není divu, že na internetu koluje spoustu teorií o tom, čeho se v ní můžeme dočkat. A my je zde pro vás shrnuli.

7 0
4.6.2020

Než se dostaneme k těmto teoriím, přečtěte si popis závěrečné série:

V poslední sérii se maturanti z Liberty High připravují na své dostudování, ale než budou moci říct sbohem škole a i sobě navzájem, musejí udržet nebezpečné tajemství pod pokličkou a zároveň čelit srdcervoucím rozhodnutím, která můžou ovlivnit jejich budoucnost navždy.


Co se týče postav, které určitě v poslední sérii uvidíme, patří mezi ně hlavní postavy Clay, Justin, Jessica, Tony, Zach, Alex, Tyler, Ani, Lainie Jensenová, Nora Walkerová (aktualizace: nakonec se jedná jen o hostující roli) a nové hlavní postavy Dr. Robert Ellman (Gary Sinise) a Diego Torres (Jan Luis Castellanos). Samozřejmě uvidíme i Winstona Williamse, který nejspíš bude také patřit mezi hlavní postavy, avšak potvrzené to zatím není, a mezi hlavní postavy by podle všeho měl patřit i Charlie St. George (aktualizace: oba patří mezi hlavní postavy). Překvapením však je, že bychom se měli často vídat i s Brycem a Montym, kteří jsou sice po smrti, avšak ještě neřekli konečné sbohem (aktualizace: nadále patří mezi hlavní postavy). Z vedlejších postav by se měli vrátit Matt Jensen, Chloe, Caleb, Luke Holliday, Gary Bolan, Bill Standall (aktualizace: povýšen mezi hlavní postavy), šerif Diaz a přidá se i nová postava Estela de la Cruz (Inde Navarrette), která je Montyho sestrou.

A nyní už k samotným teoriím.

Teorie 1: Monty je naživu

Třetí série skončila odhalením, že Monty byl ve vězení zabit poté, co sexuálně obtěžoval Tylera a byla na něj hozena Bryceova vražda. Jeho smrt jsme však nikdy přímo neviděli. Ani se jen od Winstona dozvěděla, že hodlá očistit Montyho jméno. Podle mnoha fanoušků ale mohl Winston o Montyho smrti lhát, aby ostatní znervóznil a oni tak posléze prozradili pravdu. Avšak nezapomeňme, že o Montyho smrti nejdříve mluvili policajti včetně Billa Standalla.

Teorie 2: Justin zemře

Jednou z nejsmutnějších a devastujících teorií je, že v poslední sérii zemře některá z postav a největším adeptem na to je Justin, který se potýká se svou drogovou závislostí. A právě drogy budou mít jeho smrt na svědomí. Taky by tomuto faktu mohla nasvědčovat jedna událost z první série, kdy Clay Justinovi a Jessice, kteří byli převlečeni za Sida a Nancy, řekl, že příběh těchto dvou postav skončil jejich smrtí. A jak můžeme vidět na plakátu Jessicy do ročenky, Justin ji tam nazývá Nancy a podepíše se jako Sid.

Teorie 3: Clay se pokusí spáchat sebevraždu

Clay je postavou, která si toho během celého seriálu musela projít hodně. Ve čtvrté sérii se bude kvůli svým psychickým problémům scházet s terapeutem, doktorem Ellmanem. Jak jsme mohli v traileru postřehnout, zdá se, jako by se Clay psychicky hroutil, zažíval halucinace a byl pronásledován Montym a Brycem. Fanoušci se proto domnívají, že jeho trauma a pocit viny ho doženou k sebevraždě. Avšak na rozdíl od Hanny by to měl překonat, zotavit se a bude připraven začít nový život.

Teorie 4: Je to Clay, kdo píše nápisy o Montym

traileru a i na plakátech můžeme spatřit nápis „Na Montyho to hodili“. Podle všeho bychom měli předpokládat, že je píše Winston, který se snaží přijít na pravdu o Bryceově vraždě. Je však možné, že by za tím mohl stát samotný Clay, který se tím snaží překonat svou vinu? Přece jsme jen mohli v druhé sérii vidět, že s děláním grafitty má díky Skye jisté zkušenosti.

Teorie 5: Tyler bude zatčen

Na konci třetí série jsme se také dočkali záběru, ve které rybáři objevili tašku s Tylerovými zbraněmi, kterými chtěl střílet na Jarním plese. Ani také zástupci Standallovi prozradila, že Tyler takový útok plánoval. Proto by nemělo být překvapivé, že ho tento čin dožene a skončí v želízkách.

Teorie 6: Zach zemře

Kromě Justinovy smrti se také zmiňuje smrt Zacha. Tvůrce Brian Yorkey prozradil že Zacha čeká v poslední sérii zajímavý příběh. Dostane se totiž na místa, která by nečekal. Fanoušci se proto snaží rozluštit, co tím přesně Yorkey myslí a jednou z možností je, že bude Zach na temné cestě, která by mohla zahrnovat i pití alkoholu. Jeho příběh by také mohl skončit smrtí nebo nějakým hrozivým činem, který by od něj nikdo nečekal. Někteří fanoušci však Yorkeyho prohlášení berou i jako náznak toho, že by snad mohlo dojít k něčemu romantickému mezi Zachem a Alexem, kteří k sobě hlavně během druhé série měli velmi blízko.

Teorie 7: Bryce nahrál vlastních 13 kazet

Spekuluje se , že Bryce mohl před svou smrtí nahrát svých třináct kazet, ve kterých se omlouvá jednotlivým postavám (takovou kazetu totiž nahrál i Jessice). K tomu pravděpodobně ale nedojde, jelikož tato série nebude mít 13 epizod a Bryce asi nemohl počítat, že jeho osudná noc bude jeho poslední. Přesto, nebylo by pěkné zakončit příběh tak, jak začal?

Zdroj: Bustle
Foto: Netflix

Co na tyto teorie říkáte? Může k některé z nich opravdu dojít? Objevili jste ještě nějaké zajímavé a chtěli byste se o ně podělit? Můžete tak učinit v komentářích.

Diskuze /5

1Bobesh1

Kazety by byly fajn. Bryce je nemusel stihnout dotocit, takže i kdyby jedna, tak by to bylo mile.
Sebevražda Claye by bylo velký finále.

admin
5.6.2020 | 8:08:03
Shneki

Možná tím naštvu skalní fanoušky, ale už poslední série byla hrozně přitažená za vlasy. A to myslím všemi směry. Za mě ta třetí série byla přinejlepším 3/10 a mám strach že to v téhle nebude jiné a to ať už jsou teorie jakékoliv. Nicméně se nechám překvapit a dokoukám to, protože nemám rád nedokoukané seriály :D

5.6.2020 | 10:28:46
lea.m

Nedivila bych se kdyby zemřel Justin no…u něj to vidím s velkou pravděpodobností na předávkování

5.6.2020 | 13:13:01
MonisekB

Uz mam za sebou 7 dilu, je to mazec :) Ale musim rict, ze je to jeste pritazenejsi za vlasy nez treti serie… Jesteze je tahle posledni.

5.6.2020 | 20:40:14
Myraelle

Jako jo, podívám se, ale už minulá řada mě štvala. Protože když jsou to kamarádi, tak je v pohodě, že jim projde vražda, že jo. Tak doufám, že ve čtvrtý se budou postavy chovat aspoň trochu logicky.

12.6.2020 | 16:08:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Reklama

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců