13 Reasons Why (Proč? 13x proto)
90/100 - 459×

13 Reasons Why(Proč? 13x proto)

Seriál vypráví příběh studentky Hannah Bakerové, která spáchala sebevraždu. Než Hannah zemřela, nahrála sadu kazet, na nichž odhalila 13 důvodů, jež ji k sebevraždě přivedly. Za každým důvodem stál jeden člověk, jenž je tak nepřímo odpovědný za její smrt. Baliček s kazetami putuje mezi obviněnými a nyní přistál u Claye. Proč Hannah zemřela a co s tím má Clay společného?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Netflix | 55 minut
žánr
Drama, Mysteriózní, Thriller
hrají
Katherine Langford (Hannah Baker), Dylan Minnette (Clay Jensen), Brandon Flynn (Justin Foley), Alisha Boe (Jessica Davis), Christian Navarro (Tony Padilla), Justin Prentice (Bryce Walker), Ross Butler (Zach Dempsey), Devin Druid (Tyler Down), Miles Heizer (Alex Standall), Ajiona Alexus (Sheri Holland), Tommy Dorfman (Ryan Shaver), Timothy Granaderos (Montgomery de la Cruz), Anne Winters (Chloe Rice)

Jaké teorie o čtvrté sérii kolují po internetu?

Jaké teorie o čtvrté sérii kolují po internetu?

Už zítra nás čeká premiéra čtvrté série 13 Reasons Why, která zakončí příběh studentů z Liberty High. Proto není divu, že na internetu koluje spoustu teorií o tom, čeho se v ní můžeme dočkat. A my je zde pro vás shrnuli.

7 0
4.6.2020

Než se dostaneme k těmto teoriím, přečtěte si popis závěrečné série:

V poslední sérii se maturanti z Liberty High připravují na své dostudování, ale než budou moci říct sbohem škole a i sobě navzájem, musejí udržet nebezpečné tajemství pod pokličkou a zároveň čelit srdcervoucím rozhodnutím, která můžou ovlivnit jejich budoucnost navždy.

Co se týče postav, které určitě v poslední sérii uvidíme, patří mezi ně hlavní postavy Clay, Justin, Jessica, Tony, Zach, Alex, Tyler, Ani, Lainie Jensenová, Nora Walkerová (aktualizace: nakonec se jedná jen o hostující roli) a nové hlavní postavy Dr. Robert Ellman (Gary Sinise) a Diego Torres (Jan Luis Castellanos). Samozřejmě uvidíme i Winstona Williamse, který nejspíš bude také patřit mezi hlavní postavy, avšak potvrzené to zatím není, a mezi hlavní postavy by podle všeho měl patřit i Charlie St. George (aktualizace: oba patří mezi hlavní postavy). Překvapením však je, že bychom se měli často vídat i s Brycem a Montym, kteří jsou sice po smrti, avšak ještě neřekli konečné sbohem (aktualizace: nadále patří mezi hlavní postavy). Z vedlejších postav by se měli vrátit Matt Jensen, Chloe, Caleb, Luke Holliday, Gary Bolan, Bill Standall (aktualizace: povýšen mezi hlavní postavy), šerif Diaz a přidá se i nová postava Estela de la Cruz (Inde Navarrette), která je Montyho sestrou.

A nyní už k samotným teoriím.

Teorie 1: Monty je naživu

Třetí série skončila odhalením, že Monty byl ve vězení zabit poté, co sexuálně obtěžoval Tylera a byla na něj hozena Bryceova vražda. Jeho smrt jsme však nikdy přímo neviděli. Ani se jen od Winstona dozvěděla, že hodlá očistit Montyho jméno. Podle mnoha fanoušků ale mohl Winston o Montyho smrti lhát, aby ostatní znervóznil a oni tak posléze prozradili pravdu. Avšak nezapomeňme, že o Montyho smrti nejdříve mluvili policajti včetně Billa Standalla.

Teorie 2: Justin zemře

Jednou z nejsmutnějších a devastujících teorií je, že v poslední sérii zemře některá z postav a největším adeptem na to je Justin, který se potýká se svou drogovou závislostí. A právě drogy budou mít jeho smrt na svědomí. Taky by tomuto faktu mohla nasvědčovat jedna událost z první série, kdy Clay Justinovi a Jessice, kteří byli převlečeni za Sida a Nancy, řekl, že příběh těchto dvou postav skončil jejich smrtí. A jak můžeme vidět na plakátu Jessicy do ročenky, Justin ji tam nazývá Nancy a podepíše se jako Sid.

Teorie 3: Clay se pokusí spáchat sebevraždu

Clay je postavou, která si toho během celého seriálu musela projít hodně. Ve čtvrté sérii se bude kvůli svým psychickým problémům scházet s terapeutem, doktorem Ellmanem. Jak jsme mohli v traileru postřehnout, zdá se, jako by se Clay psychicky hroutil, zažíval halucinace a byl pronásledován Montym a Brycem. Fanoušci se proto domnívají, že jeho trauma a pocit viny ho doženou k sebevraždě. Avšak na rozdíl od Hanny by to měl překonat, zotavit se a bude připraven začít nový život.

Teorie 4: Je to Clay, kdo píše nápisy o Montym

traileru a i na plakátech můžeme spatřit nápis „Na Montyho to hodili“. Podle všeho bychom měli předpokládat, že je píše Winston, který se snaží přijít na pravdu o Bryceově vraždě. Je však možné, že by za tím mohl stát samotný Clay, který se tím snaží překonat svou vinu? Přece jsme jen mohli v druhé sérii vidět, že s děláním grafitty má díky Skye jisté zkušenosti.

Teorie 5: Tyler bude zatčen

Na konci třetí série jsme se také dočkali záběru, ve které rybáři objevili tašku s Tylerovými zbraněmi, kterými chtěl střílet na Jarním plese. Ani také zástupci Standallovi prozradila, že Tyler takový útok plánoval. Proto by nemělo být překvapivé, že ho tento čin dožene a skončí v želízkách.

Teorie 6: Zach zemře

Kromě Justinovy smrti se také zmiňuje smrt Zacha. Tvůrce Brian Yorkey prozradil že Zacha čeká v poslední sérii zajímavý příběh. Dostane se totiž na místa, která by nečekal. Fanoušci se proto snaží rozluštit, co tím přesně Yorkey myslí a jednou z možností je, že bude Zach na temné cestě, která by mohla zahrnovat i pití alkoholu. Jeho příběh by také mohl skončit smrtí nebo nějakým hrozivým činem, který by od něj nikdo nečekal. Někteří fanoušci však Yorkeyho prohlášení berou i jako náznak toho, že by snad mohlo dojít k něčemu romantickému mezi Zachem a Alexem, kteří k sobě hlavně během druhé série měli velmi blízko.

Teorie 7: Bryce nahrál vlastních 13 kazet

Spekuluje se , že Bryce mohl před svou smrtí nahrát svých třináct kazet, ve kterých se omlouvá jednotlivým postavám (takovou kazetu totiž nahrál i Jessice). K tomu pravděpodobně ale nedojde, jelikož tato série nebude mít 13 epizod a Bryce asi nemohl počítat, že jeho osudná noc bude jeho poslední. Přesto, nebylo by pěkné zakončit příběh tak, jak začal?

Zdroj: Bustle
Foto: Netflix

Co na tyto teorie říkáte? Může k některé z nich opravdu dojít? Objevili jste ještě nějaké zajímavé a chtěli byste se o ně podělit? Můžete tak učinit v komentářích.

Diskuze /5

1Bobesh1

Kazety by byly fajn. Bryce je nemusel stihnout dotocit, takže i kdyby jedna, tak by to bylo mile.
Sebevražda Claye by bylo velký finále.

admin
5.6.2020 | 8:08:03
Shneki

Možná tím naštvu skalní fanoušky, ale už poslední série byla hrozně přitažená za vlasy. A to myslím všemi směry. Za mě ta třetí série byla přinejlepším 3/10 a mám strach že to v téhle nebude jiné a to ať už jsou teorie jakékoliv. Nicméně se nechám překvapit a dokoukám to, protože nemám rád nedokoukané seriály :D

5.6.2020 | 10:28:46
lea.m

Nedivila bych se kdyby zemřel Justin no…u něj to vidím s velkou pravděpodobností na předávkování

5.6.2020 | 13:13:01
MonisekB

Uz mam za sebou 7 dilu, je to mazec :) Ale musim rict, ze je to jeste pritazenejsi za vlasy nez treti serie… Jesteze je tahle posledni.

5.6.2020 | 20:40:14
Myraelle

Jako jo, podívám se, ale už minulá řada mě štvala. Protože když jsou to kamarádi, tak je v pohodě, že jim projde vražda, že jo. Tak doufám, že ve čtvrtý se budou postavy chovat aspoň trochu logicky.

12.6.2020 | 16:08:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Sledujte nás

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama