24 (24 hodin) Den pátý

Den pátý

Den pátý

Jack Bauer je mrtvý. Tedy to se alespoň dostalo do obecného povědomí, zatímco se Jack skrývá před zraky čínské vlády, která chce jeho hlavu na stříbrném podnose. Co ho tedy 18 měsíců po událostech čtvrtého dne donutí vyjít z úkrytu?
Události pátého dne začínají a končí v 7:00.

0 0
2.5.2014

Hlavní dějová linie

David Palmer probírá své memoáry se svým bratrem Waynem, Tony Almeida a Michelle Dessler se chystají na cestu do práce. David Palmer je zabit sniperem skrze okno svého bytu, Michelle umírá při explozi jejího auta, Tony je vážně zraněn.

Chloe O'Brien si uvědomuje, že někdo zabíjí všechny ty, kdo věděli, že Jack Bauer je stále naživu. Kontaktuje proto Jacka, který pod smyšleným jménem pracuje jako dělník na okraji Kalifornie, a sama pak musí utíkat před nájemným zabijákem. Jackovi se však podaří Chloe na poslední chvíli zachránit a přitom zjistí, že útočníci se vraždy Michelle Dessler a především Davida Palmera snaží hodit na něj. Jack však spojí síly s Waynem Palmerem, kterého přesvědčí o své nevinně, a další vodítka ho zavedou na losangeleské letiště, které záhy začne čelit teroristickému ú­toku.


(hlavní postavy pátého dne: Tony Almeida, Edgar Stiles, Bill Buchanan, Chloe O'Brian, Jack Bauer, Audrey Ranes, Curtis Manning, Martha Logan, Charles Logan)

Teroristé požadují ukončení mírových debat mezi americkým prezidentem Charlesem Loganem a ruským prezidentem Jurim Suvarovem, které mají v tento den vyústit až v podepsání klíčové antiteroristické dohody mezi oběma velmocemi. Teroristé jsou nakonec zastaveni a mírová jednání mohou pokračovat. Jack však záhy zjistí, že útok na letiště byl pouhou zástěrkou, která teroristům pomohla získat dvacet kanystrů nebezpečného nervového plynu.

Jack odhalí, že tato teroristická buňka vedená jistým Vladimirem Bierkem má spojku v Bílém domě skrze Loganova šéfa kanceláře Walta Cummingse. Jejich společný plán pak původně tkvěl ve vypuštění plynu na Rusko, což by rozpoutalo válku, která by Americe zajistila udržení ropných zásob ve Střední Asii. David Palmer byl zabit, protože si toto spiknutí začal dávat dohromady.

Jelikož se však nyní nemohou bezpečně dopravit do Ruska, teroristé začínají kanystry s nervovým plynem používat na americké půdě. Do této akce je rovněž zapojen Jackův bývalý kolega Christopher Henderson, který je převezen do CTU k výslechu v době, kdy je tato budova napadena teroristy vypuštěním plynu. Během uzavření celého CTU se pak Tony Almeida snaží pomstít na Hendersonovi za smrt Michelle, Henderson však naopak zabije jeho a uprchne.

Teroristé dále zaútočí na centrálu plynovodu, skrze kterou by nervový plyn mohli vypustit do celého města. Jsou však zastaveni týmem CTU a Bierko se dostává do vazby. Během té doby naváže Jack kontakt s Waynem a později i Aaronem Piercem, agentem tajné služby, který byl Jackovou spojkou v Bílém domě už od prvního dne, a první dámou Marthou Logan. Společně všichni zjistí, že tím, kdo skutečně stojí za všemi útoky uplynulého dne, je sám americký prezident Charles Logan.

Jack s Waynem obdrží audionahrávku, která Logana usvědčuje. Ta se však dostane do rukou Christophera Hendersona a následuje komplikovaný boj o její znovuzískání. Když se to nakonec povede, nahrávka je přepravena do CTU ke zveřejnění. Logan už je proto odhodlán spáchat sebevraždu a zároveň ujišťuje svého záhadného komplice na telefonu, že jeho skupina zůstane v anonymitě. Logana však stihne kontaktovat agent Národní bezpečnosti uvnitř CTU, který nahrávku výměnou za prezidentův vliv nakonec zničí.

Jack se proto nakonec vydává na zoufalou misi s cílem unést Logana a přimět ho k přiznání se ke svým činům. To se však nepovede a Jack je zatčen tajnou službou. Ukáže se však, že skutečným plánem bylo nasadit na Logana štěnici, aby se prezident sám přiznal až poté, co je konfrontován svou ženou. Logan je tedy zatčen a krize zažehnána. Jack je zavolán k telefonu, na jehož druhém konci ho má čekat jeho dcera Kim. Přepadne ho však skupina čínských agentů pod vedením Chenga Zhi, který vyšetřoval Bauerův vpád na čínskou ambasádu před osmnácti měsíci. Jack je zajat a přepraven do Číny.

Vedlejší dějové linie

  • Kvůli smrti Davida Palmera jsou události pátého dne pro Jacka těmi vůbec nejosobnějšími ode dne prvního, kdy byly v ohrožení jeho žena a dcera.
  • Jackovi se podaří znovu navázat vztah s Audrey Raines, která ho doteď považovala za mrtvého. Obnovit jeho vztah s Kim už tak snadné ale není.
  • Martha Logan byla před událostmi pátého dne nepřímo varována Davidem Palmerem, což poprvé vyvolalo její podezření. Vzhledem k jejím psychickým problémům však jejím podezřením nikdo nevěří.
  • Chloe se v CTU znovu sblíží se svým exmanželem Morrisem, během útoku na CTU teroristy však zároveň zemře mimo jiné i její kolega Edgar Stiles.

Váš názor na pátý den seriálu 24 nám můžete dát najevo skrze hodnocení tohoto článku.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Jak zakončit příběh Jacka Bauera?

Jaký byste Jacku Bauerovi přáli konec?

69%
13%
11%
7%
108 hlasů

Stav titulků

Epizoda S09E12: Day 9: 10:00 p.m. – 11:00 a.m.

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Přehled sérií

Přehled sérií 24

Jaká je vaše nejoblíbenější řada seriálu 24?

44%
14%
10%
8%
8%
6%
6%
5%
80 hlasů

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny