Agents of S.H.I.E.L.D. Postřehy z epizody Broken Promises

Postřehy z epizody Broken Promises

Postřehy z epizody Broken Promises

S novým rokem nám Agenti přinesli také druhý ze tří velkých příběhů, které nás v této sérii čekají. Po Ghost Riderovi na scénu přichází LMD, které se chtějí zmocnit tajemného Darkholdu. Jak toho chtějí dosáhnout a kdo je muž v kokonu si přečtěte v dnešních postřezích.


29 0
15.1.2017

Bratrovražedná senátorka

První díl letošního roku nám konečně odhalil identitu záhadného muže v kokonu. Již dříve nám bylo řečeno, že jde o senátorčina bratra, nyní jsme se v tom konečně utvrdili. Vijay žil se svou matkou v New Yorku a během oslavy jejích narozenin vypukla slavná bitva o New York. Sunjina byla jednou ze 74 obětí této strastiplné události. Od té doby začala Rota Nadderová vnímat mimozemský život jako hrozbu.

Když vypukla Inhumanská krize, sourozenci se dohodli, že toho druhého zabijí, pokud se sami promění v něco nelidského. Vijay byl však Terrigenu vystaven a uzavřel se do kokonu. Až po sedmi měsících se dostal na svobodu a netušil, že sestra na jejich dohodě stále trvá. Přestože si myslel, že žádné schopnosti nemá, projevila se u něj nadlidská rychlost a zvýšené reflexy.


Rota svého bratra nakonec prodala Watchdogs, ale v poslední chvíli změnila názor. Jejich šéf Superior, kterým je patrně Felix Blake, se cítil podveden a vydal rozkaz k útoku. V tuto chvíli právě Vijay své schopnosti ovládl. Se sestrou zmizel ve vrtulníku, kde jej střelila a vyhodila do moře. Vijay se opět zabalil do kokonu a dopadl na mořské dno.

Co bude dál, zatím nevíme. Vijayovou přední schopností je patrně adaptace na okolní prostředí a dané situace, čímž by se daly vysvětlit zlepšené reflexy při boji. V kokonu se pravděpodobně zregeneruje a vyleze opět na povrch. Nyní se nabízí několik otázek. Bude Vijay hrdina nebo padouch a promění se jeho sestra také v Inhumana?

Nebezpečný plán

Druhou zápletkou epizody byla AIDA, o které jsme si mylně mysleli, že jedná na vlastní pěst. Celou dobu je však stále pod Radcliffovou a ten se snaží získat Darkhold pro sebe. V záloze pak měl druhou AIDU a na základně se stále nachází LMD agentky May.

Jejím hlavním úkolem je tedy knihu získat a toho může docílit přes Coulsona, se kterým si začíná utvářet vztah. Těžko říct jak daleko je až Radcliffe ochotný zajít, na odpovědi bychom ale dlouho čekat neměli.

Robokalypsa a jiné narážky

Tentokrát si vzali narážky na jiná díla nestarost Mack a Yo-Yo, kteří prokázali svou znalost v kultovních sci-fi filmech o robotech. Zmíněný byl například replikant Roy Batty z filmu Blade Runner, který se letos dočká druhého dílu. Dalšími zmíněnými díly jsou filmy Vzpoura strojů (Maximum Overdrive), Obchodní dům hrůzy (Chopping Mall), Číslo 5 žije, seriál Small Wonder a také Terminátor, kde si utahovali hlavně z dílu Salvation (to asi neviděli Genisys). Jemma pak nakonec přirovnala agenta Burrowse k Smithersovi ze seriálu Simpsonovi, holt každý velký šéf asi musí vlastnit nějakého poskoka.

FOTO: ABC, Warner Bros.

Diskuze /9

Ratemus

napadlo že spíše jeho hlavní schopností je po smrti se opět ,,skokonovat, a vyléčit se, takže h není možné zabít a vždy si proti něčemu vypěstuje obranu (něco jako Doomsday) ale to je jen takové uvažování…mimocho­dem nechystá Spielberg film který se bude jmenovat Robocalypse? ještě teda nevím, proč nezničila ten kokon dříve a čekala takovou dobu když byla na 100 % rozhodnuta že ho zabije a místo toho hrála divadlo.....

#3 nowas
15.1.2017 | 20:52:28
Lex Luthor

Jsou přeci jen sourozenci, myslím, že doufala, že žádné schopnosti mít nebude a bude s ní moci pracovat, nebo se s ním prostě jenom chtěla rozloučit a pak ho zabít.

15.1.2017 | 21:25:51
nowas

#1 Ratemus: kvůli příběhu.. viš co :-D tvůrci chtějí vyprávět příběh a bez záhadné postavy v kokonu by to pro ně nebylo ono :-D

15.1.2017 | 21:28:54
Ratemus

jasný, jsem zvědavej jakou bude hrát v seriálu roli když se dokáže takhle regenerovat

15.1.2017 | 21:33:00
Lex Luthor

nový nesrmtelný inhuman, už jsme tu měli matku Daisy a Hivea tak uvidíme co předvede tenhle

15.1.2017 | 22:53:53
azoxid

Hmm třeba se ale takhle regenerovat dokáže jen ve vodě (je v ní rozpuštěný terrigen). Třeba by se to stalo každému inhumanovi, který by umírající spadnul kontaminované vody. Jinak ten konec s Radcliffem jsem nečekal.

16.1.2017 | 0:14:26
Pišta Hufnágl

Tak „hold“, říkáte… Pětadvacet na holou! Hned!

16.1.2017 | 15:24:47
scottt1

Cakal som, ze tu najdem nejake skutocne postrehy, co som si nevsimol. Tento clanok mi pride len ako vycuc toho, co sme videli. Bez urazky.

#9 Blackhand47XD
16.1.2017 | 18:55:03
Blackhand47XD

#8 scottt1: Bohužel, ne každý díl překypuje narážkami na komiksy a ostatní projekty.

webmaster
16.1.2017 | 20:20:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální epizoda

Epizoda S04E22: World's End

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @OlafDark
Korekce: @Sluníčko11
Časování: @KlárkaP

Překlad sedí na verze Agents of S.H.I.E.L.D.:

  • S04E22 HDTV x264 KILLERS
  • S04E22 HDTV XviD FUM
  • S04E22 720p HDTV DIMENSION
  • WEB-DL

Reklama

Momentka

Momentka

Nepřehlédněte

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Marvel Television: Všechny seriály ve filmovém světě

Vesmír Marvelu se neustále rozrůstá a to nejen na poli filmů, ale i seriálů. Mysleli jste si, že se dočkáte pouze S.H.I.E.L.D.u, Carterové nebo seriálů od Netflixu? Omyl, Marvel toho plánuje mnohem víc a začíná se do toho také sám trochu zamotávat.

Nejoblíbenější postavy