Ahsoka
75/100 - 56×

Ahsoka

Ahsoka Tano je bývalá padawanka Anakina Skywalkera, které se podařilo přežít Klonové války. Poté, co narazila na Mandaloriana a Grogua, se vydala na svou další výpravu, jejíž cílem je nalezení velkoadmirála Thawna.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson (Baylan Skoll), Ivana Sakhno (Shin Hati), Diana Lee Inosanto (Morgan Elsbeth), David Tennant (Huyang), Dave Filoni (Chopper), Eman Esfandi (Ezra Bridger), Lars Mikkelsen (Thrawn), Paul Darnell (Marrok), Evan Whitten (Jacen Syndulla), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Paul Sun-Hyung Lee (Carson Teva), Hayden Christensen (Anakin Skywalker)

Natasha Liu Bordizzo se vyjadřuje ke kritice Sabine Wren a jejího snadného používání Síly

Natasha Liu Bordizzo se vyjadřuje ke kritice Sabine Wren a jejího snadného používání Síly

Sabine Wren je učednicí Ahsoky Tano. Wren ovšem nikdy nebyla nadaná na Sílu. Kdyby žila za dob Republiky, tak ji Jediové ani nepodrobili výcviku. Jenže zoufalé časy si žádají zoufalá opatření. Herečka Natasha Liu Bordizzo se vyjadřuje ke kritice své postavy v užívání Síly.

5 15
30.1.2024

Natasha Liu Bordizzo byla hostem podcastu Dagobah Dispatch, kde mj. byl i Billy Dee Williams, výtah toho nejzajímavějšího najdete zde, kde se herec vyjadřuje i ke svému (ne)komplikovanému vztahu s Jannah z Epizody IX. Nyní ale k Natashe Liu Bordizzo. Ta si na internetu pochopitelně všimla kritiky, která se snesla na její postavu Sabine Wren.

Většina kritických ohlasů se točila okolo jejího užívání Síly, které přišlo zčistajasna. V animovaném seriálu Star Wars: Rebels totiž nebyl žádný velký náznak, že by Sabine byla nadaná v Síle. Přesto v seriálu Ahsoka Sílu ovládá. Na danou kritiku Bordizzo odpověděla tím, že každá bytost v galaxii se může naučit ovládat Sílu, pakliže tvrdě trénuje, má odhodlání a dře na sebezdokonalování.

(Natasha Liu Bordizzo se vyjadřuje ke kritice Sabine Wren a jejího snadného používání Síly. Foto: Disney+)

Bordizzo si dále myslí, že Dave Filoni pouze následoval rady a tehdejší vyjádření George Lucase, který takto o Síle kdysi smýšlel. Není to tedy v rozporu s něčím, co jsme kdysi viděli či četli. Jen zkrátka nejsme zvyklí na to, že nenadaný jedinec se tak zdokonalí, až nakonec Sílu bude skutečně ovládat. Zřejmě si musíme začít zvykat.

Bordizzo dále vyzdvihla komplikovanou cestu Sabine Wren. V průběhu seriálu ji vidíme několikrát padnout. Sílu se snaží ovládnout několikrát a pokaždé selže znovu a znovu. Až v moment, kdy Sílu nejvíce potřebuje, se jí naučí ovládat. Pro Bordizzo je velice důležitý progres dané postavy. Kdyby Sabine ovládala schopnosti od začátku seriálu, tak by neřekla ale popel. Z jejího úhlu pohledu se jí ale zdál vývoj naprosto opodstatnitelný.

Vadí vám, že Sabine Wren ovládá Sílu? Překvapilo vás, kdy a v jak silném měřítku ji začala ovládat?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /14

Camaris

„že každá bytost v galaxii se může naučit ovládat sílu“ úplná hovadina a ignorace kánonu. „George Lucase, který takto o Síle kdysi smýšlel“ to je lež, nebo nějaká hodně stará úvaha.

#4 tom99
30.1.2024 | 16:20:25
Camaris

Dodatek: Proč by se tedy bratři a sestry číslovky, (tj sithové ve FILONIHO kánonu Rebels), snažili lovit děti citlivé na sílu, když se to může naučit každý?

#6 iNstinkt-
30.1.2024 | 16:23:39
Tony-Z

A zde můžeme pozorovat nástup Damage control party.

  • Herci neví, kam jejich postava směřuje, nebo jak se má vyvíjet. Mají jenom odehrát svůj part. To se můžeme dočíst i zde na Edně. Její pohled na věc tedy není zvlášť relevantní. Příběh se nevyvíjel podle jejich domněnek.
  • O tom, že herci nemůžou nebo z dobrých důvodů nechtějí, o seriálu mluvit negativně asi není moc pochyb.
  • Celý koncept Síly byl vždy a všude stavěn na predispozici jedince, byla naznačována dědičnost. I tak ovládnutí Síly vyžadovalo trvalý dril a to od malička. Ještě v Mandalorian S02E05 Ahsoka říká, že bude lepší, když Grogu nebude trénován a jeho nadání se postupně vytratí. Nikde nebylo zmíněno, že by to šlo naopak jenom vydrilovat. Jestli Lucas, Filony nebo Favreau měli někdy dříve takovou myšlenku, nedali ji svým dílem najevo.

Co tedy vidíme? Příslušným oddělením pro styk s věřejností poučenou profesionální herečku, která právě hraje roli fanynky SW, zajímající se o lore.

#13 Glocko
30.1.2024 | 19:16:51
tom99

#1 Camaris: Třeba tady, podívej se. Je toho ale plný internet, nejedná se o nic nového: https://www.youtube.com/watch?…

webmaster
30.1.2024 | 21:39:23
Camaris

Dobře, tak před 40 lety o tom Lucas tak přemýšlel. Jenže od Phantom menace nastavil nějaká pravidla a ty platily všude. V celém loru knih, her a filmů. Nechápu proč je teď měnit a celé to podkopávat. Vždyť jestli by šlo skutečně jen o trénink a disciplínu, tak by si doslova každý vládce, na každé planetě, mohl vycvičit armádu Jediů.

31.1.2024 | 9:17:41
iNstinkt-

#2 Camaris: A kde bylo řečeno, že ona není force sensitive? Nejspíš to má co dělat s počtem midichlorianů a ona má jen zanedbatelný množství proto jí nikdo nelovil. To znamená, že se nějaký věci po delší době naučí ale nikdy z ní Joda nebude. Jedi nejspíš vyhledávali jen ty uplně nejnadanější adepty na to aby je trénovali a nechtěli se zabejvat někým, kdo nebude ani při největší snaze průměrnej jedi.

#8 cptDri
31.1.2024 | 9:43:24
nowas

Obi-Wan měl málo midichlorianů a stal se z něj Jedi díky jeho vlastní píly a disciplíně.. trénoval od dětství.. a teď nějaká holčina dosáhla vyšší úrovně za 3 dny bez tréninku, než syn vyvoleného za několik týdnů tréninku s Yodou.. (čas na Dagobah plyne rychleji).. ale teď už víme proč tomu tak je, ne? „Force is Female“ :-D

31.1.2024 | 11:52:38
cptDri

#6 iNstinkt-: Taky bych to tak nějak viděl. Navíc možná hraje roli i to, že Impérium dost těch potenciálních adeptů odlovilo nebo zlikvidovalo, takže se prostě ta síla chce někde projevit :).

Jinak teda Sabine mně ze všech postav z Rebels (spolu s Ezrou) vadila asi nejvíc. Ale zatímco Ezra byl postupně méně otravný, tak Sabine spíš víc a k tomu emočně labilnější. Což v Ahsoce přetrvává, herečka podle mého na Sabine sedí.

31.1.2024 | 12:18:07
Raiden123

Ja neviem preco s toho robia taku vedu… Casto sa stavalo,ze ucen bol umelo posilneny v spojeni zo silou svojim majstrom,ak toto spojenie bolo stabilne,tak zotrvalo a ucen niekdy bol silnejsi ako majster…,no niekedy tot spojenie nevyslo,alebo vyzeralo,ze to nevyslo a spustilo sa az po nejakom case a Sabine je toho prikladom,prilis sa spoliehala na veci ktore poznala a sila sa jej zdala podivna,i ked ju podvedome pouzivala stale… len jej chybalo pochopenie ako silu pouzivat aktivne,nielen pasivne…

A hlavne Sabine netrenovala len 3 dni,len to vzdala zo svojim treningom na dlhy cas… ked Ahsoka odisla,lebo sa obavala,aby nahodou nevytvorila noveho Sith Lorda,kvuoli povahe Sabine.

Ja fakt neviem ako niektory ludia sledovali ty serialy,ak sledovali len serial Ahsoka,tak je jasne ze im to pride divne…usla im pointa toho ako Sabine trenovala davno pred pribehom serialu Ahsoka.

31.1.2024 | 12:25:30
Zannah7

#nowas „Force is female“ víš že bylo řečený že Ahsoka trénovala se Sabine už od doby co soulu začli hledat Ezra, to je víc let než Luke s Yodou. Příště si něco zjisti. Tahle situace není jako Rey. A jak herečka zmínila a I viděli v seriálu. Sabine se to podařilo až téměř ke konci. Tohle fakt nebyl případ „the force is female“

31.1.2024 | 13:57:31
Camaris
  • Buďto má jedinec předpoklady (dostatek midichlorianů), aby mohl manipulovat se sílou a může se stát Jediem a nebo je nemá a nikdy z něj Jedi být nemůže. Tak alespoň chápu kánon já, po 20+ letech
  • Neřeší se, kdo má víc brouků a kdo je silnější Jedi, ale jestli vůbec může podstoupit výcvik! Pokud by Sabina byla citlivá na sílu (měla předpoklady), tak už by to musel poznat minimálně Kanan a nebo ona sama, už hodně dávno.
  • Jak se koukám, pořád je dost diváků, kterým se rychlokvašky od Disneyho líbí a tak si sami najdou nějaké vysvětlení, nebo si počkají, až vyjde opravná knížka, takže to nemá cenu moc rozebírat. :)
31.1.2024 | 17:26:33
pidalin

Chudák Palpatine, takovou si dal práci s tim aby buď zabil, nebo přivedl na svojí stranu všechny na cílu citlivý děti a teď vlastně může sílu ovládat každej a máme si zvykat. :-D

11.2.2024 | 17:28:45
Glocko

#3 Tony-Z: Ahoj, já myslím, že Sabine Wren bude nějak spřízněná s tím prvním Mandalorianem Tarem Vislou co byl Jedi a udělal si ten zvláštní světelný meč. Vlastně Sabine je asi z klanu Visla.

#14 Nikolperse
23.2.2024 | 17:27:34
Nikolperse

#13 Glocko: Áno jej rodina je spojená s rodom Vizsla.

26.2.2024 | 20:09:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Co dál? Hladoví diváci by si přáli pokračování už nyní, ale čeká nás dlouhý zimní spánek. O druhé řadě se pouze mluví a ve hře je samozřejmě i nepříznivý scénář, že to může dopadnout jako v případě Obi-Wana a Boby Fetta. Co tedy sledovat dál a kde okrajově bude příběh pokračovat?

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Fan-servis fanoušci milují, neboť je určen především pro ně. Někdy je ale tlačen na sílu, což mohlo působit i u dílu Dreams and Madness. Dočkali jsme se důležité postavy ze Skywalker ságy, která se nejspíš již neobjeví a nebude hrát v ději význam. Ale má odškrtnutý svůj debut.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama