Ahsoka
75/100 - 56×

Ahsoka

Ahsoka Tano je bývalá padawanka Anakina Skywalkera, které se podařilo přežít Klonové války. Poté, co narazila na Mandaloriana a Grogua, se vydala na svou další výpravu, jejíž cílem je nalezení velkoadmirála Thawna.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Rosario Dawson (Ahsoka Tano), Natasha Liu Bordizzo (Sabine Wren), Mary Elizabeth Winstead (Hera Syndulla), Ray Stevenson (Baylan Skoll), Ivana Sakhno (Shin Hati), Diana Lee Inosanto (Morgan Elsbeth), David Tennant (Huyang), Dave Filoni (Chopper), Eman Esfandi (Ezra Bridger), Lars Mikkelsen (Thrawn), Paul Darnell (Marrok), Evan Whitten (Jacen Syndulla), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Paul Sun-Hyung Lee (Carson Teva), Hayden Christensen (Anakin Skywalker)

Pět postav, které by si po Ahsoce zasloužili svůj vlastní seriál

Pět postav, které by si po Ahsoce zasloužili svůj vlastní seriál

Seriál Ahsoka měl pouze osm dílů, ale i tak se v něm vyskytovala celá řada zajímavých postav (i z jiných seriálů), které bychom chtěli poznat o něco víc. Kdo nás nejvíc zaujal, kdo by měl zabojovat o svůj vlastní seriál a o čem by měl pojednávat? Vše zásadní se dozvíte uvnitř článku.

8 7
23.10.2023

1. Anakin Skywalker / Darth Vader

Ano, víme. Sice je o něm celá původní a prequelová trilogie, ale tato postava má stále co nabídnout. Nejvíce nás zajímá období těsně po Epizodě III, kdy se Vader musel vyrovnat s ohavnými činy, které spáchal v Pomstě Sithů. Ztratil domov, svou životní lásku, mistra a oporu v Jediích. Toto téma sice již pěkně mapovaly komiksy, ale vidět to přímo v seriálu by bylo úžasné. Navíc i Hayden Christensen nám stárne a nyní má perfektní věk na to, aby se ještě jednou jako Anakin / Vader pořádně ukázal. Rozhodně bychom byli pro.

2. Ezra Bridger a Thrawn

Co se přesně stalo v tom mezidobí, kdy Ezra a Thrawn uvízli v nové galaxii? Víme toho jen velice málo a z těch posledních třech dílů Ahsoky jsme dostali pouze pár neurčitých ústřižků. Postavy byly spolu na opuštěné planetě Peridea přes deset let, za tu dobu se musela udát celá řada věcí, které by bylo pěkné prozkoumat. Pokud by nevyšel seriál (což je v tomto ohledu více než pravděpodobné), automaticky počítáme s doplňkovou knihou (samozřejmě s legendárním Timothym Zahnem) nebo komiksem. Tohle se zkrátka musí vysvětlit.

(Pět postav, které by si po Ahsoce zasloužili svůj vlastní seriál. Foto: Disney+)

3. Baylan Skoll

Asi největší adept na svůj vlastní seriál. Jeho příběhová linka se úplně odtrhla od seriálové Ahsoky. A říkáme si, že i kdyby byla potvrzená druhá řada, zda by byl moudrý nápad tam Baylana zakomponovat. Jeho cesta vede úplně jiným směrem – Skoll se chce vydat k pradávným Bohům, kteří jsou spojeni se Silou. Jeho mystická pouť si tak stoprocentně říká o svůj vlastní seriál, nebo alespoň o nějakou krátkou mini-sérii. Společnost Disney by se v tomto případě neměla bát přeobsazení.

4. Ben Solo

Tato postava se v Ahsoce sice nevyskytuje, ale už kolem ní kroužíme poměrně dlouho. V seriálu jsme potkali například Jacena Syndullu. Z Mandaloriana známe zase Grogu a v seriálu Star Wars: Skeleton Crew stoprocentně potkáme další děti citlivé na Sílu. Potenciálních adeptů na Skywalkerovu akademii je tu několik. A Ben Solo by v ní měl hrát hlavní roli. Vždycky jsme si přáli vidět Lukeovu formu řádu Jediů. Tohle by byla skvělá příležitost.

5. Nová Republika

Končit budeme netradičně. Nejmenujeme totiž konkrétní postavu, ale přímo celou frakci. Asi si nelze nevšimnout, že Nová Republika se v příbězích Mandaloriana a Ahsoky objevuje čím dál víc. Někdy je to příjemné zpestření, jindy zase extrémně rušivé. Je zkrátka cítit, že tvůrcům chybí (napůl zrušený) seriál Rangers of the New Republic. Přenesme se již přes to, že Gina Carano jako Cara Dune již v seriálech vystupovat nebude. Ať tedy tvůrci roli přeobsadí nebo přijdou s novou postavou, kolem které budeme poznávat prostředí a fungování Nové Republiky. Tahle frakce si to stoprocentně zaslouží. A rušit seriál jen kvůli jedné postavě je veliká škoda.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /12

Secret.Dandelion

No … Nezasloužili!

23.10.2023 | 21:56:30
Tony-Z
  1. Jo, to je asi téma a období, který bych ocenil a to je bezprostřední nástup Impéria, kolaps CIS, hon na zbývající jedie, dokud jich ještě zbývaly stovky.
  2. Ani moc ne. Vždyť celá interakce mezi nimi mohla být už jenom na pár minut: Ezra udržel Thrawna na můstku v šachu (nebo se ukryl někde v útrobách Chiméry) až do přistání na Peridey, pak prchnul a krom občasných průzkumů, se už k Thrawnovi nepřibližoval.
  3. Patřím k menšině diváků, kterou postavy Otce, Syna a Dcery nezasáhly. Takže jejich další průzkum už mě asi moc nezajímá.
  4. Ne.
  5. Nová Republika je ze své silnější stránky nastíněná v kampaních her Squadrons a Battlefront II. Seriály z ní dělají něco, co nikdy nemělo šanci svrhnout Impérium, ani po smrti Palpatina. Jedině by to mapovalo období mezi bitvou o Endor a bitvou o Jakku. Jenže to je přesně to období, do kterého se nikdo nehrne. Takže taky spíš ne.
23.10.2023 | 23:03:29
Raiden123

Skuor keby bol serial star wars a kazdy diel by bol o jednej s tychto postav,to by mozno preslo ako kompromis.

23.10.2023 | 23:06:01
Hrabě bertoslav

Nesouhlasím s anakinem

24.10.2023 | 6:23:46
Hrabě bertoslav

Upřímně by to chtělo seriál o ahsoce který bude o ahsoce. Ahsoka byla doslova jediná postava v tomto seriálu která neměla skoro žádný posun a více než půlka děje byla o někom jiném.

#7 Blackhand47XD
24.10.2023 | 6:26:56
Luk007

Chtělo by to show o Ahsoce XD

#8 RagnarokCzD
24.10.2023 | 9:31:37
Blackhand47XD

#5 Hrabě bertoslav: Ahsoka se jako postava už úplně vyčerpala. Cokoliv dalšího bude jen vata, která postavu nikam moc neposune.

webmaster
24.10.2023 | 11:52:08
RagnarokCzD

#6 Luk007: Napadlo mě to samý :D

24.10.2023 | 14:02:51
fanta2pomeranc
  1. Ano. Protože Hayden si zaslouží výslunní – dobrý scénář, dobrý příběh a vše ok.
  2. Relativně ano… protože Thrawn má styl a dospělý Ezra úroveň
  3. Ano. Už jen proto, že v dnešní době vytvořit tak správně klasickou a sympatickou postavu na hraně kladnosti a zápornosti, jako je on, a nevyužít ji, by bylo plýtvání.
  4. Ne
  5. Nemám názor…
24.10.2023 | 15:59:12
Paranoia

Je jen jedna postava která si to na 100% zaslouží „Maul“

#12 fanta2pomeranc
26.10.2023 | 4:08:05
Cr4zyFl4mes

Mě je úplně jedno o čem to bude. Spíš mě zajímá, kdo za tím bude stát. Já se těším na Andora S2 a potom na Star Wars asi seru, pokud se tam neobjeví zas nějaký podobný gem.

26.10.2023 | 4:55:56
fanta2pomeranc

#10 Paranoia: Souhlasím. Pootevřeli si dveře v Solovi (což mmchd. byl podle mě naprosto skvělý a těžce nedoceněný film), ale nevstoupili do nich. A je to sakra škoda.

26.10.2023 | 15:56:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Novinky

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Ahsoka skončila, co sledovat dál a jaký seriál nás nyní čeká?

Co dál? Hladoví diváci by si přáli pokračování už nyní, ale čeká nás dlouhý zimní spánek. O druhé řadě se pouze mluví a ve hře je samozřejmě i nepříznivý scénář, že to může dopadnout jako v případě Obi-Wana a Boby Fetta. Co tedy sledovat dál a kde okrajově bude příběh pokračovat?

Nejlepší postavy

Reklama

Zajímavosti

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Dave Filoni se vyšvihl další známou postavou ze Skywalker ságy

Fan-servis fanoušci milují, neboť je určen především pro ně. Někdy je ale tlačen na sílu, což mohlo působit i u dílu Dreams and Madness. Dočkali jsme se důležité postavy ze Skywalker ságy, která se nejspíš již neobjeví a nebude hrát v ději význam. Ale má odškrtnutý svůj debut.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama