Bates Motel (Batesův motel) Recenze čtvrté řady: Norman se projevil v plné parádě

Recenze čtvrté řady: Norman se projevil v plné parádě

Recenze čtvrté řady: Norman se projevil v plné parádě

Již během třetí řady, se děj začal více upínat na Normana a Normu. Čtvrtá řada na tom nic nemění a dává ještě více prostoru našemu mladému oblíbenci. Norman nám ukáže, co v něm skutečně je. Článek obsahuje spoilery ze čtvrté řady.


14 0
18.5.2016

Během celého vývoje jsme mohli vidět, jak se z nenápadného tichého chlapce stal chladnokrevný zabiják, který ví, že s ním není vše v pořádku, ale moc si to nepřipouští. Čtvrtá řada nás dostala do bodu, ve kterém si to připustil i samotný Norman. Problém se však objeví ve chvíli, kdy zjistí, že se jeho matka opět vdala.

Děj čtvrté řady se v podstatě točí jen a pouze okolo Batesovic rodiny, pokud do rodiny započítáme Romera a Emmu, tak můžeme vypustit slovo v podstatě. Tvůrci vypustili všechny okolní dějové linie a zaměřili se především na vývoj Normana. Jeho stav během třetí řady silně gradoval a toho se drží i děj ve čtvrté řadě. Norman si dokonce i připustí, že má problém, kterého se bojí a snaží se ho řešit. Po vypjatých událostech se jde léčit.


Vše by se vyvíjelo dobře, kdyby se Norman nedozvěděl, že se jeho matka provdala. Díky tomu má strach, že o svou matku přijde a vrací se zpět domů. Norma nikdy nikomu nedá přednost před svým synem, což ji dostane do silné deprese, kterou Norman neunese a rozhodne se oba udusit ve spaní.

Čtvrtá řada nám tedy přináší i nejočekávanější okamžik celého seriálu. Je konec vypjatých momentů mezi Normanem a Normou, Norman udeřil a tvůrcům se tento silný okamžik podařilo zpracovat na výbornou. Během oné vypjaté chvíle snad není nikdo, kdo by si nepřál, aby Norma otevřela oči.

Čekalo se, že zabití Normy bude velké, tvůrci ale vsadili na pokojnou smrt, která díky Romerovi velmi emotivně. Takže tento moment si rozhodně tvůrci za rámeček dají. Finálová epizoda se nás pak snaží navnadit na to, o čem bude pátá a finálové řada. Bates Motel má ještě několik kostlivců ve skříni, pořád nám přežívá velké množství Batesovic rodiny, takže tvůrci mají s čím pracovat.

Není to však jen o hlavní dvojici. Velkou roli má Romero, který si vezme Normu, zároveň ho dohánějí jeho činy z minulosti. Emma začíná nový život společně s Dylanem a dokonce se v seriálu ukáže i její matka. Nejzáhadnější postavou v seriálu je Chick, který určitě sehraje zajímavou roli i v páté řadě. Vedlejší linie už nejsou tak důležité jako v minulých řadách.

Čtvrtá řada Bates Motel je emočně velmi silná. Málokdo by věřit, že seriál dokáží utáhnout jen dvě postavy, ale Bates Motel potvrzuje, že je to možné. Tvůrci se už nesnaží rozmělnit pozornost diváka mezi řadu ve výsledku zbytečných dějových linií, ale jdou si tvrdě za svým, což dává více prostoru Normanovi, aby si uvědomil, že s ním není vše v pořádku. Ve výsledku dá ale Norman opět přednost vztahu s jeho matkou, na což Matka doplatí. Určitě se nemusíme bát, že by Vera Farmiga seriál opustila. Stále zůstává součástí seriálu, budeme ji vídat jak na Normanově gauči, tak i v jeho představách. Jak se čtvrtá řada líbila vám?

Hodnocení čtvrté řady: 95 %

Foto:A&E

Diskuze /8

vojtamkv

Nářez, hlavně dvě poslední epizody mě totálně rozsekaly! :)

18.5.2016 | 22:31:45
skrivanekdavid

Jo, opravdu nářez.

18.5.2016 | 23:15:15
Mike878

Čtvrtá řada je pro mě zatím nejlepší, ale finální díl mě bohužel z celé řady bavil nejmíň. Jsem hodně zvědaví, jak hodlají pátou řadu udělat, jak do příběhu zakomponují Emmu s Dylanem, když se odstěhovali do Seattleu, jak dopadne Romero a co udělají s Chickem nebo jestli se vrátí Caleb.

19.5.2016 | 18:58:39
Kaculka07

Skvělý! Jsem moc ráda, že ostatní dějové linky vypustili..emotivní sebevražda mě rozbrečela a Romera je mi hrozně líto..nejvíc mě štve, že to fakt všechno vypadá, že je chtěla zabít Norma a Normana nikdo podezřívat nebude…ale se čtvrtou řadou jsem maximálně spokojená!

20.5.2016 | 15:11:38
LacicikDex

Táto séria mala pár dobrých momentov a predposledná časť to, samozrejme, potiahla najviac. Po tretej sérii bola táto „osviežením“. Posledná časť – áno, bola slabšia, ale zámer zrejme vyšiel, nechávať diváka v miernom napätí, aj keď sme všetci vedeli, ako to asi skončí, ale predsa, možno sme ešte dúfali… V každom prípade, teším sa na 5. sériu.

25.5.2016 | 23:05:13
Bublinqa

kdy bude pátá série ? :O

#7 1Bobesh1
27.11.2016 | 13:25:20
1Bobesh1

#6 Bublinqa: Během roku 2017, premiéra zatím nebyla stanovena :)

#8 Bublinqa
admin
29.11.2016 | 12:49:25
Bublinqa

#7 1Bobesh1: Díky :D Už jsem to zkoušela hledat.. měla by být 5.3.2017 :D

29.11.2016 | 17:53:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Dejte nám vědět, jak se vám Bates Motel líbí a ohodnoťte seriál.

O filmu Psyho

Hitchcock aneb film o filmu Psycho

Hitchcock aneb film o filmu Psycho

Zajímalo vás někdy, jak vznikal nejúspěšnější film Alfreda Hitchcocka? V tom případě rozhodně neváhejte a podívejte se na Hitchcocka.

Sérioví vrazi

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás