Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 94×

Sledovat

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Cora Crawleyová

Cora Crawleyová

Manželka Roberta Crawleyho, která pochází z Ameriky.

Sezóny 8
2010 - 2022

Základní informace:

  • Celé jméno: Cora Crawleyová (rozená Levinsonová)
  • Rok narození: 1868
  • Současná rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Předchozí rezidence: Cincinnati, Ohio, USA
  • Rodinná příslušnost: Levinsonovi, Crawleyovi
  • Titul: Hraběnka z Granthamu

Rodinní příslušníci:

Cora je Američanka z bohaté rodiny a její otec byl židovského vyznání, avšak ona sama se k této víře nehlásí. V mládí byla svou matkou přivedena do Londýna, aby si zde našla partii a stala se členkou britské šlechty. Zde se seznámila s Robertem Crawleym, vikomtem z Downtonu (a budoucím hrabětem z Granthamu) a nakonec se i přes nelibost Robertovy matky Violet vzali. Jejich sňatek proběhl v dobách, kdy se častokrát domlouvaly sňatky mezi anglickými šlechtici a americkými dědičkami, jelikož ony přinášely do manželství značně věno. A stejně tomu bylo i v případě Roberta a Cory – šlo především o výši věna, která pomůže udržet panství na nohou.

Jejich vztah se ale brzy utužil a oni se začali opravdu vzájemně milovat. Narodily se jim tři dcery, avšak žádný syn, který by se stal dědicem panství. Když se to nakonec podaří, Cora bohužel potratí. Její rodina jí však pomůže smutek překonat. Cora je v Downtonu oblíbená (nakonec si k ní najde cestu i Violet), jelikož je velmi tolerantní a v lidech vidí to nejlepší. Snadno přijímá změny, které jsou naopak problémem pro jejího manžela. Tou nejdůležitější věcí na světě je pro ni její rodina.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama