Downton Abbey (Panství Downton)
97/100 - 94×

Sledovat

Downton Abbey(Panství Downton)

Jaké by to bylo žít na anglickém panství v době vlády krále Jiřího V. poté, co ztroskotá loď Titanic? Nahlédněte do životů šlechtické rodiny Crawleyových a jejich početného služebnictva, kteří žijí na panství Downton.

VB | 2010 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | NBC, ITV1 | 50 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Hugh Bonneville (Robert Crawley), Elizabeth McGovern (Cora Crawleyová), Maggie Smith (Violet Crawleyová), Michelle Dockery (Mary Crawleyová), Laura Carmichael (Edith Crawleyová), Jessica Brown Findlay (Sybil Crawleyová), Dan Stevens (Matthew Crawley), Penelope Wilton (Isobel Crawleyová), Jim Carter (Charles Carson), Phyllis Logan (Elsie Hughesová), Allen Leech (Tom Branson), Joanne Froggatt (Anna Smithová), Brendan Coyle (John Bates), Lesley Nicol (Beryl Patmoreová), Sophie McShera (Daisy Robinsonová)

Gwen Dawsonová

Gwen Dawsonová

Služebná na panství Downton, která se touží stát sekretářkou.

Sezóny 2
2010 - 2015

Základní informace:

  • Celé jméno: Gwen Hardingová (rozená Dawsonová)
  • Rok narození: ?
  • Současná rezidence: Anglie
  • Předchozí rezidence: panství Downton, Yorkshire, Anglie
  • Rodinná příslušnost: Dawsonovi, Hardingovi
  • Povolání: služebná → sekretářka → práce na státním úřadě

Rodinní příslušníci:

  • John Harding (manžel)

Gwen začala na panství Downton pracovat jako služebná v roce 1912. Je velmi pracovitá a ve své práci to umí, ale touží po tom stát se sekretářkou. Dokonce si koupí psací stroj, aby mohla cvičit psaní a psát korespondence. Je si velmi blízká s další služebnou Annou a také s lady Sybil, která ji podporuje v jejím snu a pomáhá jí s hledáním pozice sekretářky. Když se po několika neúspěších Gwen rozhodne vše vzdát, je to právě Sybil, kdo jí říká, aby se nevzdávala, neboť věří, že se jí jednou poštěstí vytoužené místo najít. To se splní, když na panství přijede zapojit telefon pan Bromidge, kterou shodou okolností shání sekretářku. Sybil se proto hned zmíní o Gwen a ta nakonec práci u něj získá a odchází z panství.

Gwen ale ještě udržuje psanou komunikaci s Annou, ve které se zmíní, že se vdala. V roce 1925 Gwen se přijede podívat na panství se svým manželem. Zprvu ji nikdo z Crawleyových (s výjimkou Toma Bransona) nepoznává, až dokud jim to není oznámeno. Následně jim Gwen prozradí, jak se její život změnil, a to hlavně díky Sybil.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Filmová pokračování

Reklama

Nejoblíbenější členové šlechty

Nejoblíbenější členové služebnictva

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama