Elementary (Jak prosté) Postřehy z epizody Be My Guest

Postřehy z epizody Be My Guest

Postřehy z epizody Be My Guest

Přinášíme vám postřehy z jedenácté epizody. Tentokrát jsme se dočkali neobvyklého vyšetřování únosů žen a pokračování Shinwellova výcviku jakožto dvojitého informátora. Pokud si už nejste jistí, o čem to mluvíme, náš článek je přesně pro vás.


6 0
6.2.2017

Postřehy z epizody

Nečekaný případ

Během výslechu v aukční síni, kde právě Sherlock s kapitánem Gregsonem uzavírají rozběhnutý případ, si Sherlock všimne zvláštního chování jednoho ze zaměstnanců. Díky tomu, že umí odezírat ze rtů, zjistí, že říká někomu po telefonu, aby se o ni postaral. Poté, co onomu zaměstnanci nenápadně ukradne mobil, zjistí, že pan Decker drží dívku asijského původu jako zajatce. Tímhle by ovšem nikoho na policii nedostal, a tak se rozhodne pro malou lest. Navštíví Deckerův dům spolu s Watsonovou a snaží se zjistit, kde dívku drží. Bohužel se jim to nedaří. Proto si Sherlock vymyslí záminku, díky níž je možné Deckera obvinit. Onou záminkou jsou nelegální kopie filmů. Tím dostávají Deckera do zadržovací cely a získávají čas na nalezení neznámé uvězněné dívky.

Watsonová během Deckerova výslechu na stanici prochází aktuálně hledané dívky, ale bohužel bezvýsledně. Vyrazí proto za Deckerovou bývalou manželkou, i to se ovšem ukáže jako slepá ulička. Nicméně díky jeho známému, který kontroloval databázi imigrantů na úřadě, kde Decker dřív pracoval a jeho žena stále pracuje, získá Sherlock přístup ke složkám imigrantek a mezi nimi nalezne i hledanou dívku, Preedu Boonarkovou. Zároveň zjistí, že zmizela před pěti lety. Od její kamarádky se dozví možného komplice, Darnella Langstona. Jak se ukáže, on ale není komplicem, pouze hledaným bývalým trestancem.


Mezitím musí Deckera pustit, ale nechají ho sledovat. Podaří se mu ovšem zmizet. Policie tedy nemá ponětí o tom, kam zmizel, ani kde je Boonarková. Sherlock ale poukáže na spojitost mezi obrazy a pobřežím, nacházejícím se v oblasti, kde Decker zmizel. Na pláži narazí na velké množství krve. Na místě jsou tedy obavy, že slečna Boonarková už není mezi živými. Naleznou ovšem klíče od bytu. Ty je zavedou na adresu, kde najdou jinou dívku, která je taktéž držena v zajetí. Ta potvrdí, že ji držel Decker, ale komplic zůstává pořád zahalen rouškou tajemství. V bytě ovšem naleznou krabici mléka, které je nasměruje na Deckerovu bývalou ženu, která je právě uprostřed zbavování se důkazů, když dorazí policie. V kufru jejího auta naleznou i slečnu Boonarkovou. Dále pak zjistí, že krev na pláži nepatřila žádné ženě, ale jejímu bývalému manželovi, kterého zabila.

Tvrdý trénink v Brownstoneu

Shinwell je opět vedlejší postavou a uprostřed výcviku. Bere ho ovšem velmi laxně. Mnohem více se soustředí na postup po žebříčku SBK. K tomu mu má pomoci jeho známý, který má údajně kontakty. Zajistí heroin prvotřídní kvality a k tomu ještě extázi. Ač Shinwell bere výcvik laxně, přeci jen je mu užitečný. Nebýt výcviku, nejspíše by si nevšiml, že ho známý chce podrazit. Vytáhl by z něj zálohu a s penězi by se ztratil jako sníh v létě. Shinwell si naštěstí všiml jeho řeči těla a obchod zrušil, což mu zřejmě zachránilo život. Navíc ho to i motivovalo více se soustředit na výcvik, jelikož pochopil, že v životě nejsou žádné zkratky…

Názory na epizodu:

@matrix17

Musím říct, že případ únosu, nebo spíše únosů, byl super. Opravdu jsem si ho užil a zároveň byl i velmi zajímavý jeho konec. I vedlejší zápletka se mi líbila. Celkově tedy nemám dílu co vytknout. Shinwellův výcvik je taktéž zajímavý a doufám, že bude rozebrán více a vytáhnou nějaké „špeky“. Psychologii a mikrovýrazy mám rád, i proto se mi líbilo to, jak Shinwell uvedl důvod, proč se rozhodl ohledně onoho obchodu s drogami, jak se rozhodl.

@LadyAlex

Ano, konečně jsme se zase jednou dočkali případu, kde nebyla oběť mrtvá. Rozhodně se mi líbilo, že se ze zaběhnutého „najdeme oběť-vystopujeme pachatele“ přistoupilo ke vzorci „objevíme pachatele-musíme mu to prokázat a zároveň najít oběť, než bude pozdě“. Shinwellova linka se mi přestává líbit. Jak jsem už říkala xkrát, gangy nejsou nic pro mě, a jeho linka se zatím točí jen kolem toho. Snad se to brzy zlepší.

Co jste říkali na případ sériových únosců vy? A co říkáte na Shinwella? Podělte se s námi o váš názor do komentářů.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

O osudu Elementary je letos rozhodnuto

Rozhodnutí o osudu Elementary konečně padlo. Stanice CBS se rozhodla seriál prodloužit pro další řadu. Můžete se tedy těšit, že se s tímto seriálem sejdete i příští rok. Na oznámení z twitteru se můžete podívat uvnitř článku.

Reklama

Fotky

Fotky

Narozeniny

Sledujte nás