Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Další noví herci

Další noví herci

Už dlouhou dobu se neobjevily žádné nové zprávy ohledně nových herců pro druhou sérii. To ale neznamená, že už byly obsazeny všechny postavy pro druhou sérii. Je tomu právě naopak a uvnitř článku najdete opět hned tři nové postavy.

1 0
5.10.2011

Dalším novým hercem pro druhou sérii byl potvrzen Patrick Malahide, který ztvární roli Balona Greyjoye. Malahide je britský herec, který má za sebou mnoho velkých i malých rolí. V poslední době mohl být viděn například v mini-sérii HBO Elizabeth I. nebo ve scifi seriálu BBC Survivors.

Balon Greyjoy je hlavou rodu Greyjoyů a otcem Theona a Yary. Je to schopný vůdce, který vládne na Železných ostrovech. V druhé sérii bude hrát sice malou, ale i přesto důležitou úlohu.

Další novou postavou bude Podrick Payne, který bude sloužit jako panoš Tyriona Lannistera na jeho cestě do Králova přístaviště. Jeho roli ztvární Daniel Portman. Podrickova postava se objevila už v první Martinově knize, ale nebyla ukázána během první série. Dočkáme se jí tedy až příští rok, v sérii druhé.

Poslední novou postavou v dnešní novince je Dagmer Cleftjaw – Rozseklý. Jeho roli bude hrát Ralph Ineson. Ineson je filmový i televizní herec, kterého můžete znát například z role Finchyho v seriálu BBC The Office. V poslední době je také znám díky roli smrtijeda Amycuse Carrowa z posledního filmu o Harry Potterovi.

Dagmer, řečený Rozseklý, je zbrojíř rodu Greyjoyů a řídí loď Foamdrinker. Svou přezdívku získal už jako chlapec, kdy se mu do obličeje zasekla sekera a nechala na ni ošklivou jizvu (což můžete vidět na fotografii).

Omlouvám se všem fanouškům původní knižní série za použití anglických jmen, která byla možná přeložena. Český překlad jsem nečetl, takže nemám informace o jménech postav. Pokud někdo víte přeložená jména postav, která jsou českému čtenáři bližší, napište je prosím do komentářů.

Bylo vytvořeno nové fórum, které se bude zabývat výhradně jen a jen tričky s motivy Game of Thrones. Pokud tedy máte nějaké návrhy a nápady, napište je do tohoto fóra.

Zdroj: HBO

Diskuze /3

prasa22

Čau, v českém překladu zůstávají tyto jména stejná, jen Dagmer je v překladu zvaný Rozseklý.

5.10.2011 | 18:22:58
bechr05

A ta jeho lod nemela prelozeny jmeno?

čestný člen redakce
5.10.2011 | 18:55:12
prasa22

Jeho loď je přeložena jako „Piják pěny“. Kdyby si potřeboval cokoliv ohledně jmen, nebo jiných věcí, tak se klidně ozvi.

10.10.2011 | 19:21:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama