Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Alys Karstark

Alys Karstark

Dědička Karské bašty, která pyká za hříchy svého otce.

Sezóny 2
2017 - 2019

Alys Karstark se narodila na Karské baště, kde se stala členkou nejznámější odnože rodu Starků. Alys si nikdy nepomyslela, že by se v budoucnu mohla stát dědičkou svého sídla. Před ní bylo několik mužských dědiců, ale ti zemřeli ve válce.

Její otec Harald se však dopustil hříchu, který je těžké odpustit. Když se rod Starků nacházel v tísni, tak Harald neodpověděl na Jonovo volání o pomoc. Místo toho se přidal na stranu Boltonů a stál proti němu v bitvě bastardů, kde nakonec zemřel.

Alys Karstark je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava v třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Po bitvě bastardů se všichni lordi Severu setkají na Zimohradu, kde prohlásí Jona Sněha králem Severu. Jon si tento titul nijak nepřál, ale využije ho k tomu, aby všechny přiměl ke zbrojení a výcviku, což bude potřeba proti blížící se invazi bílých chodců.

Jedním z jeho prvních činů jako král je vypořádání se s rody, které ho před bitvou bastardů nepodpořily. Konkrétně se jedná o rody Karstarků a Umberů, a proto Jon předvolá Alys Karstark a Neda Umbera. Sansa by se s nimi ráda vypořádala po svém, ale Jon tyto děti nepotrestá, protože nemohou být trestány za to, co udělali jejich otci, a proto z nich učiní hlavy svých rodů pod podmínkou, že mu přislíbí svou věrnost. Alys nemá nic proti, a proto před ním pokleká. To stejné dělá i Ned Umber.

osmá série (Sen o jaru)

Když přijedou Jon Sníh a Daenerys Targaryen na Zimohrad, tak se tu Alys zrovna nenachází, protože je doma, odkud se sem má vrátit s bojovníky svého rodu. Tak se nakonec i stane, přičemž po jejím příjezdu se jí ujme Yohn Royce, který ji doprovodí do jejích komnat. Následně se Alys účastní všech důležitých setkání, přičemž do nich nijak nezasahuje.

Během příprav bylo dohodnuto, že při bitvě bude Alys společně s dalšími bránit boží háj, kde zrovna bude Brandon Stark čekat na příchod Nočního krále. Alys proto do bitvy moc nezasáhne, přičemž jakmile se bílí chodci objeví v božím háji, tak je Alys společně s ostatními usmrcena.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
WILLIAM_MOINSPIELD

S knihou se nedá srovnávat.

27.9.2017 | 7:31:28
shootx

Ron Weasley jako zena…

25.9.2017 | 20:24:33
mar.st

Super role, velmi podsatná pro příběh :D

25.9.2017 | 17:42:33

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama