Game of Thrones (Hra o trůny) Areo Hotah

Areo Hotah

Areo Hotah

Osobní strážce Dorana Martella.

Sezóny 2
2015 - 2016

Areo Hotah je kapitán stráží rodu Martellů a zároveň osobní strážce Dorana Martella, pána Dorne. Svému pánovi slouží již spoustu let a je pro něj schopen vykonat cokoliv. Jejich debaty se nevedou stylem „pán a sluha“, ale stylem „přítel a přítel“. Za tu dobu si byli schopni mezi sebou vybudovat takový vztah, který se leckde nevidí.

Tento kapitán stráží je původem z města Norvos, jednoho ze Svobodných měst ve Východních zemích. Časem se dostal do Západozemí, kde se dostal na Dorne a začal sloužit Doranu Martellovi.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Ellaria Písek přichází za Doranem Martellem do Vodních zahrad, kde mu začne vyhrožovat, aby pomstil svého zesnulého bratra Oberyna. Doran po pomstě svého bratra netouží a stejný názor má i Areo Hotah. Když Ellaria odchází pryč, tak Areo naznačí, že by se o Ellarii mohl postarat, Doran mu však říká, ať ji nechá být.

Za pár dnů přijde Jaime Lannister zachránit svou dceru Myrcellu, ale v tom mu zabrání Píseční hadi. Celý konflikt rozsekne až Areo, který přijde se svou stráží a všechny zatkne. Poté se Areo účastní setkání, kde se nakonec Doran rozhodne poslat svého syna Trystana a jeho snoubenku Myrcellu do Králova přístaviště.

šestá série (Tanec s draky)

Areo Hotah doprovází svého pána Dorana Martella po Vodních zahradách. Jeho společnost tvoří Ellaria Písek a Tyene Písek, které s ním po odplutí Myrcelly Baratheon zůstaly. Doran si po namáhavé procházce sedá na své křeslo a snaží si odpočinout.

Po chvilce Doran obdrží dopis, ve kterém stojí, že byla Myrcella otrávena Ellarií. Dopis napsal Jaime Lannister a ještě v něm uvádí, že jeho syna Trystana posílá zpátky do Dorne, protože mu je jasné, že by to Doran neudělal. V tu chvíli Dorana přepadne Ellaria a zabodne mu dýku do srdce. Tyene zas zezadu napadne Areo Hotaha, který jejímu útoku podlehne.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Germaister

Moc nebojoval noo… On i Doran mohli ještě žít :)

4.7.2016 | 22:01:04
Trepy

To byla hloupější smrt než jakou dali Selmymu, věřím že v knížkách by se tohle nikdy nestalo.

3.7.2016 | 2:07:10
Socirel

Vypadal jako drsňák, ale nechal se tak hloupě zabít.

24.5.2016 | 10:43:16
Venom81

snad se ještě ukáže

31.12.2015 | 16:53:10
Red Viper

Nejlepší bojovník žijící po tom co Robert a Selmy jsou mrtví :)

29.7.2015 | 17:22:50
StrejdaCZ

Jedna z dvou postav, které zachraňují linku z Dorne… :) (Areo a Doran) doufám, že se ještě předvede a dostane trošku víc místa jako v knize

24.7.2015 | 0:23:06
Stardos

Sympatická postava na pohled , doufám že se ještě ukáže

23.7.2015 | 23:46:18
vojtasaurus

od prvních chvil mi je sympatický, doufám že ho konečně uvidím v pořádném boji.. spekulace: třeba by mohl být soupeřem nové Hory při božím soudy Cersei a třeba v tom souboji by obhajoval i Martelly z vraždy Myrcelly…

23.7.2015 | 11:12:41
WILLIAM_MOINSPIELD

Docela típek, i když v předloze daleko lepší, tady nedostal tolik prostoru. Mezi ním a Doranem funguje podobný vztah jako mezi Eddardem a Jory Casselem. Takže supr.

23.7.2015 | 8:43:03
garvon

V knizce bych mu dal 5. Tady jenom smutne 2.

22.7.2015 | 18:03:15

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás