Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Ned Umber

Ned Umber

Syn Malého Jona Umbera a budoucí hlava rodiny.

Sezóny 2
2017 - 2019

Ned Umber se narodil v Posledním krbu na Severu, kde byl následně i vychován. Narodil se do silného rodu Umberů, který byl věrným vazalem rodu Starků. Nedův otec však nad Starky zlomil hůl a v bitvě bastardů podpořil Boltony. To byla velká chyba, protože Boltoni prohráli a sám Malý Jon v bitvě padl.

Ned je zřejmě pojmenován po Eddardu Starkovi, kterému všichni přezdívali Ned.

Ned Umber je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava v třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Po bitvě bastardů je Ned pozván na Zimohrad, kde se koná setkání všech lordů Severu. Z rodu Umberů už nikdo nezbyl, a proto se Ned musí vydat na setkání. Jon Sníh je tu překvapivě prohlášen za krále, protože se na tom všichni lordi shodli.

Prvním Jonovým činem je vypořádání se s rody, které se mu postavily zády, když je před bitvou bastardů povolal jako své vazaly. Mezi tyto rody patří předně rody Karstarků a Umberů, a proto předvolá Alys Karstark a Neda Umbera. Nechce je však potrestat za činy jejich otců, a proto jim nabídne, že když před ním ohnou koleno, tak je jmenuje hlavami svých rodů. Alys a Ned nemají nic proti, a proto mu odpřisáhnou svou loajalitu.

osmá série (Sen o jaru)

Ned setrval na Zimohradu, kde přivítal Jona Sněha a Daenerys Targaryen, kteří sem přijeli se svými armádami, které se postaví nemrtvím. Během následné porady ho Sansa Stark vyzve k tomu, aby se vrátil domů do Posledního krbu, kde by přiměl místní šlechtu k tomu, aby se připojila k Zimohradu v nadcházející bitvě. Ned jí vyhoví, přičemž požádá o poskytnutí povozů a koní, aby se celý proces urychlil.

I když Ned dorazil do Posledního krbu, tak Severu nakonec moc neposloužil. Chvíli po jeho příjezdu totiž jeho domov přepadla armáda mrtvých, která vyvraždila všechny místní lidi. Neda využili k sestrojení svého tajemného znaku, skrze který chtěli dát lidem jasně najevo, že za tento masakr mohou oni. Když sem tedy později dorazili průzkumníci, tak spatřili toto zvěrstvo, přičemž brzy nato se Ned probral jako nemrtvý, a proto mu Berik Dondarrion konečně dopřál klid.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Ale dopadol, inak bezvýznamná postava.

webmaster
15.11.2022 | 21:34:51
WILLIAM_MOINSPIELD

Radši bych Vránojeda a Děvkozhoubu Umberovi, ale chápu, tento šašek alespoň nepřekáží :)

27.9.2017 | 7:30:09
Efixan

Sepnutí pláště do X jako Umber a meč po jeho otci, který bojoval s tentýž mečem v Bitvě bastardů

25.9.2017 | 18:18:38

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama