Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 308×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Quaithe

Quaithe

Maskovaná kouzelnice ze Stínozemí.

Sezóny 1
2012 - 2012

Quaithe je kouzelnice původem ze Stínozemí, které se nachází za městem Ašaj, což je jedno z měst na východním kontinentu. Svůj obličej má maskovaný různými šperky, aby ji nikdo nepoznal. Také je nosí kvůli tomu, že lid ze Stínozemí to takhle nosívá.

Má velké magické schopnosti. Dokáže určit, co se stalo a co se stane. Proto má funkci jakéhosi proroka. Neustále mluví v hádankách, které ale dávají smysl. Nepůsobí jako záporná postava, ale také ani jako kladná. Její prací je věštit a malovat na lidi ozdobné ornamenty ochrany.

Její maska se skládá z šestiúhelníkových symbolů. Svým zevnějškem má tak připomínat Melisandru, která také pochází z Ašaje.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Quaithe se poprvé zjevuje při hostině Xara Xhoana Daxose. Začne se bavit s Jorahem Mormontem jako by jej znala. Říká mu, že nyní musí bedlivě střežit Daenerys Targaryen, jinak se jí stane neštěstí, protože hodně lidí bude toužit po tom, aby měli její draky. Poté Quaithe odchází.

Poté, co jsou Daenerys odcizeni draci, se Jorah rozhodne po nich pátrat. Zamíří si to přímo za Quaithe, která už předem ví, pro co jde. Quaithe mu řekne, že poznala, že Daenerys miluje, a také poznala, že ji už jednou zradil. Když jí Jorah řekne, že už nikdy Daenerys nezradí, řekne mu, že zloděj draků je právě s ní. Jorah jde ihned za Daenerys.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Obrovské mínus kvôli úplne zbytočným scénam oproti knihám.

webmaster
17.1.2022 | 19:35:04
fyffy2000

Mohla by sa tam ešte objaviť vyzerá zaujimavo

4.2.2018 | 3:22:12
BixB

Kéž by se objevila znovu.

18.9.2016 | 15:18:01

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama