Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 311×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Salladhor Saan

Salladhor Saan

Pirát, věrný přítel Davose Mořského.

Sezóny 3
2012 - 2014

Salladhor Saan je pirát a žoldnéř z Lys, což je jedno ze Svobodných měst ve Východních zemí, ale jeho původ musíme hledat na Letních ostrovech. Jako pirát si získal velké bohatství, ale i tak chce mít víc a víc peněz. Na piráta už je poměrně starý, proto už sám ví, že by toho měl nechat.

Salladhor není pirát jen takový. Živí se na obchodních lodích, díky kterým převáží zboží přes Úzké moře ze Svobodných měst do Západozemí. Své lodě někdy pronajímá na přepravu armády. Jeho dlouholetým přítelem je Davos Mořský, kterého považuje za jednoho z nejlepších přátel.

I když má svého přítele Davose rád, tak by pro něj všechno na světě neudělal. Slyší hlavně na cinkání mincí a především to jej přesvědčí o tom, aby někomu pomohl.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Davos Mořský a jeho syn Matthos Mořský se se Salladhorem Saanem setkávají na pobřeží Dračího kamene. Davos se jej snaží přesvědčit, aby propůjčil své lodě Stannisi Baratheonovi, který chce dobýt Královo přístaviště. Bohužel bez pořádné flotily to nepůjde, proto je Salladhor tím pravým člověkem.

Salladhor Stannisovy úmysly zpochybňuje, protože si nemyslí, že půjde dobýt Královo přístaviště. Davos jej ale přesvědčí, že pokud se to podaří, tak z něj udělá nejbohatšího piráta všech dob. Salladhor nakonec souhlasí, ale s podmínkou, že si po dobytí města může užít sex s královnou Cersei Lannister.

třetí série (první část Bouře mečů)

Všechny Salladhorovy lodě jsou během bitvy o Černovodu zničeny. Ser Davos je od té doby nezvěstný, ale nikdo po něm nepátrá. Davos se probouzí na útesu, kde je zachráněn okolo plující lodí. Když se ho muži z lodě ptají, kterému králi slouží, tak jim řekne, že jediný a pravým krále Západozemí je Stannis Baratheon.

Shodou okolností v lodi pluje Salladhor Saan, který je potěšen, že je Davos naživu. V té době už Salladhor není na straně Stannise a pluje od něj pryč. Davos ale trvá na tom, že jej musí zavést na Dračí kámen, kde chce zabít kněžku Melisandru. Salladhor se mu to snaží rozmluvit, ale Davos trvá na svém, proto ho tam zaveze i přesto, že z toho má špatný pocit.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Davos a Stannis jdou vyjednat finance do Braavosu a poté plují zpátky do Západozemí. Opět jsou potřeba lodě na převoz armády, proto jde Davos hledat Salladhora. Ten se nachází v lázních, kde si užívá s místními prostitutkami.

Salladhor je překvapen, že je Davos naživu. Davos mu předhazuje peníze, které získal v bance a říká mu, že plnou truhlici má ještě doma u své manželky. Davos ho tak opět najímá do Stannisových služeb, aby přepravil jeho vojáky na sever ke Zdi. A tak se i skutečně stane, protože pak můžeme vidět obrovskou Stannisovu armádu na severu za Zdí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

Snad tu Cercei dostane! :D

3.7.2016 | 2:13:45
Kothy

typek

7.7.2014 | 17:27:52
trollproblem

I'm not going to rape her. I'm going to fuck her.

5.7.2014 | 17:40:02
Khardoom

You´re not my friend my friend :D

4.7.2014 | 23:25:01

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama