Game of Thrones (Hra o trůny) Syrio Forel

Syrio Forel

Syrio Forel

Mistr šermířského umění a učitel Aryi Stark.

Sezóny 1
2011 - 2011

Syrio Forel je mistr šermířského umění, který pochází z města Braavos, což je jedno ze Svobodných měst na východ od Úzkého moře. Zde se vytrénoval v profesionálního šermíře.

Je znám jako první šermíř Mořského lorda z Braavosu. Také si nechává říkat „vodní tanečník“ a to díky svému stylu boje. Nikdy nespoléhá na hrubou sílu, ale na přesnost, ohebnost, obratnost a vytrvalost. Díky svým skvělým pohybům se dokáže při boji obratně pohybovat, čímž nad svými soupeři získává převahu.


Po devíti letech strávených jako první šermíř, se Syrio přesunul do Králova přístaviště. Zde se poprvé potkává s Nedem Starkem, který si jej najímá jako učitele šermu pro svou dceru Aryu Stark. Na z něj není z počátku nadšená, ale po chvíli ho velmi oblíbí.

první série (Hra o trůny)

Ned Stark zjišťuje, že jeho dcera Arya vlastní meč, který jí věnoval její nevlastní bratr Jon Sníh. Aby se jeho dcera netrápila špatným učením šermu, najal Ned v Králově přístavišti Syrio Forela jako jejího osobního učitele.

Arya hned na první lekci není se Syriovým stylem učení spokojena, protože jí přijde, že Syrio bojuje odlišným stylem než zbytek bojovníků v Západozemí. Syrio ji ale přesvědčí, že jeho styl je opravdu dobrý, protože zde nezáleží na hrubé síle, ale na obratnosti a umění pohybovat se s mečem.

Arya pokračuje v učení šermu podle Syria, když chytá kočky pro zlepšení obratnosti. Na další lekci Syrio pozná, že Aryu něco trápí. Ta mu řekne, že má strach o svou rodinu a Syrio jí vysvětluje, že svůj strach musí potlačit v boji. Zde jí také Syrio vysvětluje, že jediný pravý bůh je Smrt.

Po zatčení Neda Starka si jdou stráže Lannisterů v čele s Merynem Trantem pro Aryu. Syrio ale pozná, že se jedná o stráže Lannisterů, proto rozkáže Arye, ať uteče. Syrio zde s pouhým dřevěným mečem porazí všechny stráže až na Meryna Tranta. Když Arya utíká pryč, slyší, jak spadne něčí meč na zem. Není jisté jestli Syrio zemřel, nebo přežil, ale každopádně Meryn Trant přežil.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

Jak asi dopadl.

3.7.2016 | 1:50:33
Socirel

Dobrá postava, ale ten trend neurčitých smrtí co začal u něj mě dost nervuje.

24.5.2016 | 11:05:26
buldi

Velmi sympatická postava

25.4.2016 | 18:55:18
Ninpin

Bolo by super kdyby to byl Jacken Hakaar nebo jak se to píše :D

4.11.2015 | 15:17:51
StrejdaCZ

Pořád doufám, že to přežil :)

8.7.2015 | 0:05:55
Michal.3393

Not today :)

9.6.2015 | 19:41:32
Koalista

Dobrá postava, v knize je to plešoun, ale asi žádného do seriálu nemohli sehnat :D

1.9.2014 | 17:19:08
jajush

Sympaťák

webmaster
15.7.2014 | 22:47:15
mv1998

„There is only one god and his name is Death. And there is only one thing we say to Death: Not today.“ aneb nejlepší citát celého seriálu..

16.6.2014 | 17:51:43
xDzambar

Dancing master.

3.5.2014 | 0:56:38

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás