Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Thoros z Myru

Thoros z Myru

Rudý válečný kněz, který je pravou rukou Berika Dondarriona.

Sezóny 3
2013 - 2017

Thoros je rudý válečný kněz, který vyznává Pána světla. Pochází z města Myr, což je jedno ze Svobodných měst na východ od Úzkého moře. Jeho úkolem bylo zamířit do Západozemí a přivést krále Roberta Baratheona na pravou víru, tedy na víru v Pána světla. Bohužel Thoros ve svém úkolu selhal a nepovedlo se mu Roberta přesvědčit. Proto začal pít, aby utopil svůj neúspěch v alkoholu.

Thoros je znám tím, že je to perfektní bojovník. Díky víře v Pána světla dokáže pomocí magie zapálit svůj meč ohněm a oživovat padlé lidi. Proto nese označení válečný kněz.

Za povstání rodu Greyjoyů se Thoros účastnil obléhání hradu Štít, kde bojoval na straně Roberta. V této bitvě proslul hlavně díky tomu, že se svým zapáleným mečem vystoupil na hradby a všichni kolem se jej báli. I díky Thorosovi nakonec Robert Baratheon potlačil povstání rodu Greyjoyů. Thoros se nakonec po smrti krále Roberta připojil k Bratrstvu bez praporců, kde se stal pravou rukou Berika Dondarriona.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Thoros společně s Anguyem a dalšími členy Bratrstva potkává na své cestě Aryu Stark, Gendryho a Horkého koláče. Thoros je dokáže přesvědčit, aby cestovali s nimi do hostince. Tam se jim podaří zajmout Sandora Cleganea.

Thoros vede svého vězně do jeskynního komplexu za Berikem Dondarrionem. Následně se koná boží soud, kde Sandor zabije Berika. Thoros k němu ihned přistupuje a prosí Pána světla o to, aby oživil Berika. Berik následně procitne.

Do tábora Bratrstva přijíždí Melisandra, která si přijela pro Gendryho. Zde se potká s Thorosem a nadává mu, že ve svém činu selhal, protože se mu nepovedlo převést Roberta Baratheona na pravou víru. Následně večer se Thoros Aryi Stark přiznává, že jeho víra v Pána světla nikdy nebyla tak velká, ale poté, co se mu povedlo poprvé oživit Berika, tak opět získal pevnou víru.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Thoros a Berik dopadnou Citroše a další zrádné členy z Bratrstva bez praporců, kteří vyvraždili nedaleký tábor lidí. Právě ve chvíli, kdy je chtějí oběsit, se opět setkávají se Sandorem Cleganem. Ten je naštvaný, že byl jeho tábor vyhlazen, a požaduje odplatu.

Berik mu dovolí zabít jednoho ze zrádných členů Bratrstva, a proto si Sandor vybere Citroše. Když ho chce udeřit do hlavy, tak ho Thoros zastaví a řekne mu, že ho může zabít tak, že mu podkopne pařez, aby se Citroš oběsil. Sandor tak činí a následně si bere Citrošovy boty.

Thoros začne přemlouvat Sandora, ať se k nim přidá. Když se k přemlouvání přidá i Berik, tak jim Sandor na jejich nabídku nakonec kývne.

sedmá série (Vichry zimy)

Thoros, Sandor, Berik a další se vydají na sever, kde se utáboří v opuštěném domě. V něm Thoros ukáže Sandorovi, že Pán světla skutečně existuje. Za pár dní je však chytí Noční hlídka, která je uvězní na Východní hlídce. Z vězení je dostanou až Jon Sníh, Jorah Mormont a Gendry, kteří na Východní hlídku přišli za Tormundem. Všichni se následně vydají za Zeď, aby polapili nemrtvého, kterého potřebují na vyjednávání s královnou Cersei.

Za Zdí narazí na nemrtvého polárního medvěda, kterého sice zabijí, ale Thoros utrpí velmi vážná zranění. Thoros i nadále pokračuje dál v cestě, ale už není schopen bojovat. Když s ostatními uteče před armádou nemrtvých na zamrzlé jezero, tak se finální bitvy nedočká, protože umrzne.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Vtipný chlap.

webmaster
12.11.2022 | 19:07:07
BixB

Jedna z nejoblíbenějších postav.

11.12.2016 | 17:38:42
WILLIAM_MOINSPIELD

Jono, docela mě mrzí, že je v seriálu na Aryinym seznamu, jestli si to nevyříkaj, tak ho asi kuchne no.. :-(

27.9.2016 | 12:17:42
Trepy

Jsem zvědavý, jak to s nima bude pokračovat, určitě budou ještě důležití.

3.7.2016 | 1:39:00
Socirel

Mohl dostat víc prostoru

24.5.2016 | 11:08:00
scroller

Sympaťák

3.4.2016 | 16:51:21
Budlog

Dobrí chlop

22.6.2013 | 19:45:59

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama