Game of Thrones (Hra o trůny) Trystane Martell

Trystane Martell

Trystane Martell

Budoucí dědic Dorne a snoubenec Myrcelly Baratheon.

Sezóny 2
2015 - 2016

Trystane Martell je synem Dorana Martella a budoucí vládce všech držav v Dorne. Po svém otci zdědil moudrost a něhu. Není to žádné ukvapené princátko, ale slušný mladý muž, který umí zacházet více s dívkami než s meči.

Během dění seriálu Hra o trůny se Tyrion Lannister rozhodne posílit spojenectví svého rodu v Dorne, proto s rodem Martellů uzavírá dohodu – Myrcella Baratheon si vezme prince Trystana, díky čemuž se spojenectví mezi rody uzavře sňatkem.


Trystane Martell je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Trystana poprvé vidíme ve Vodních zahradách, kde koketuje se svou snoubenkou Myrcellou Baratheon. Po pár chvílích zjišťujeme, že uzavřený sňatek „naslepo“ se vydařil – Myrcella se do Trystana zcela zamilovala a on do ní. Po celou dobu jí Trystane slibuje, že se o ni postará a ochrání ji.

Po čase se ve Vodních zahradách objeví Jaime Lannister a Bronn, kteří přijdou Myrcellu zachránit. Trystane se zrovna s Myrcellou prochází u altánku a v tom mu ji Jaime vytrhne z ruky a řekne Myrcelle, že ji přišel zachránit. Trystane je však proti, proto tasí meč, ale během toho jej Bronn udeří, čímž Trystana uzemní.

Trystane se se svou snoubenkou účastní setkání mezi Doranem a Jaimem. Ti se nakonec dohodnou, že Myrcella může odcestovat zpátky do Králova přístaviště, ale Trystane pojede s ní a ujme se po svém zesnulém strýci Oberynovi pozice v Malé radě.

šestá série (Tanec s draky)

Po připlutí do Králova přístaviště se Trystane nachází stále na lodi. Jaime ho tam nechal, protože ho hodlá poslat zpátky do Dorne. Posílá ho zpátky, protože jeho dcera Myrcella byla otrávena, tudíž by nebyl v Králově přístavišti v bezpečí, jelikož by byl jedním z podezřelých.

U Trystana v kajutě se objeví Nymeria a Obara, které ho přišli zabít. Trystane je překvapen tím, co chtějí jeho sestřenice udělat, ale je připraven se jim postavit v souboji. Nym mu dá na výběr – buď bude bojovat s ní, nebo s Obarou. Trystane si vybere Nym, a proto jde na ni. Když už je blízko, tak je zezadu zabit Obarou.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Trepy

Co říct.

30.6.2016 | 18:31:59
StrejdaCZ

I když bych místo něj viděl radši Arianne a Quentyna, tak sem si ho v posledních dílech celkem oblíbil.

28.7.2015 | 12:39:02
garvon

Ten je hezci holka nez Myrcella

27.7.2015 | 23:24:52
WILLIAM_MOINSPIELD

ale notak prisel o lasku

27.7.2015 | 21:55:36
Kothy

pako

27.7.2015 | 17:10:10

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás