Game of Thrones (Hra o trůny) Yohn Royce

Yohn Royce

Yohn Royce

Pán Runokamene a věrný vazal rodu Arrynů.

Sezóny 5
2014 - 2019

Yohn Royce je pánem Runokamene, které leží v v Údolí Arryn, proto je rod Royceů vazalem místního hlavního rodu Arrynů. Yohn je otcem dvou synů, starší Robar sloužil ve službách Renlyho Baratheon a mladší Waymar byl průzkumníkem Noční hlídky.

Když se mladý Eddard Stark nacházel v Údolí Arryn, tak často s Yohnem chodíval lovit. Při doprovodu svého syna Waymara na Zeď se Yohn zastavil v Zimohradu za Nedem, aby se podíval na svého starého přítele.


Yohn Royce je…

  • otcem Robara Royce a Waymara Royce

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Když Lysa Arryn zemře, tak se koná soud, aby se zjistilo, kdo za její vraždou stojí. Hlavním podezřelým je Petyr Baeliš, proto čelí soudu. Jako první svědek je před soudní komisi, ve které mimo jiné sedí i Yohn Royce, předvolána Sansa Stark, o které však nikdo neví, že to je ona.

Sansa po chvíli odhalí svou pravou identitu a řekne, že Petyr za nic nemohl. Yohna Sansa ihned zaujme, protože osobně znal jejího otce Eddarda Starka, o kterém věděl, že byl poctivý muž. Petyr je proto propuštěn a Yohn říká, že je na čase, aby se Robin Arryn stal konečně právoplatným vládcem Údolí Arryn. Petyr a Yohn se na tom shodnou, proto Robinův výcvik může začít.

pátá série (Hostina pro vrány)

Robin Arryn se svou osobní ochrankou přesouvá do Runokamene, sídla rodu Royceů, jehož majitelem je Yohn Royce, kde začíná jeho výcvik. V šermu není zrovna obratný, proto to bude chtít čas, než se z něj stane pořádný bojovník, který bude schopen vládnout svému panství.

Petyr, Sansa a Yohn sledují malého Robina, jak se učí šermu. Poté Petyr se Sansou odjíždí pryč a Yohn prohlašuje, že Robin bude u něj v bezpečí. Naučí se zde šermířskému umění a poté začne projíždět všechna města Údolí Arryn, aby získal své vazaly na svou stranu. V tom ho Yohn jednoznačně podpoří.

šestá série (Tanec s draky)

Yohn Royce se i nadále stará o Robina Arryna, ze kterého se snaží udělat muže. Chová se k němu slušně, ale sám ví, že muž z něj nikdy nedokáže udělat. Robin se zatím skoro nic nenaučil, šerm ani lukostřelba ho nebaví, a proto mu nic nejde.

Na Runokamen po čase přijede Petyr Baeliš, který přiveze Robinovi dárek v podobě velmi vzácného ptáka. Poté Petyr manipuluje se Robinem, kvůli čemuž se Yohn ocitne v úzkých. Naštěstí se nad ním Petyr smiluje a nechá ho žít. Poté se Petyr baví s Robinem a ptá se ho, zda nepůjdou pomoci jeho sestřenici Sanse. Robin se po chvilce přemýšlení rozhodne, že jí pomohou.

sedmá série (Vichry zimy)

Yohn Royce se společně se svým lordem nachází na Zimohradu, kde jsou hosty. Yohn se účastní všech shromáždění, kde se svými kolegy probírá nejrůznější záležitosti. Například Jonu Sněhovi doporučí, ať nijak nespolupracuje s Targaryeny, protože těm se dle jeho slov nedá věřit.

Po odjezdu Jona Sněha začne Yohn vychvalovat to, jak Sansa vede Zimohrad. Nadále však pracuje pro Petyra Baeliše, kterému donese velmi důležitý dopis. Když je však Petyr předvolán před soud, tak po Yohnovi požaduje, aby ho odvezl zpátky do Údolí. Yohn ho neposlechne a vidí, jak ho Arya Stark zabíjí.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BixB

Pro mě borec. jeden z těch starších, co si pamatují… jen ten synáček se mu moc nepovedl. :D

1.10.2016 | 11:33:48
jajkob

Zabudli ste ešte pridať že Yohn Royce tiež kričal Kráľ Severu!

16.9.2016 | 18:30:18
Trepy

Malíček ho úplně rektnul.

3.7.2016 | 2:13:26
WILLIAM_MOINSPIELD

Byl to týpek, co znal Neda jako mladýho, jen mě sere, že se Sansa zesrala z Malíčka, on jí mohl pomoct.

8.8.2015 | 16:13:50
StrejdaCZ

Na první pohled nic moc, ale za ty 2 díly co tam byl mi nevadí a doufám, že od 6.série dostane víc prostoru :)

4.8.2015 | 19:45:29

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás