Haven (Městečko Haven)
88/100 - 53×

Haven(Městečko Haven)

Haven je seriál od stanice Syfy, založený na románu The Colorado Kid od známého autora Stephena Kinga. Seriál sleduje agentku Audrey Parkerovou, která přijíždí do malého městečka Haven za běžným případem. Z obyčejného případu se však stává něco jiného a Audrey je vtažena do středu prapodivného dění, za které mohou obyvatelé Havenu. Haven totiž už dlouhá léta slouží jako útočiště lidem s nadpřirozenými schopnostmi.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Detektivní, Mysteriózní, Romantický
hrají
Emily Rose (Audrey Parker), John Dunsworth (Dave Teagues), Eric Balfour (Duke Crocker), Lucas Bryant (Nathan Wuornos), Richard Donat (Vince Teagues)

Zvládnou tvůrci uzavřít ságu Kolorádského děcka?

Zvládnou tvůrci uzavřít ságu Kolorádského děcka?

Haven se po pěti letech blíží do svého finále. Dozvíme se odpovědi na řadu otázek, které se během seriálu objevily? Například jak to bylo s Kolorádským děckem a zda tvůrci dokáží uzavřít ságu, co se jeho příběhu týče? To a mnohé další prozradili tvůrci Matt McGuinness a Gabrielle Stanton.

5 0
20.11.2015

Tentokrát jsme se prvně setkali s Lucy, a nejen s jejím záblesky. Jak byste ji definovali?
McGuinness: No, rozdílné verzi Audrey mají všechny své osobnosti. Mezi autory jsme vždy měli silný pocit ohledně toho, kým by Lucy měla být. V předchozí řadě jsme se setkali se skutečnou Lucy, takže jsme si z její osobnosti něco vzali. Tímtéž jsme si prošli s Audrey. Snazší bylo, že svým způsobem bylo Audreyino jádro v nich ve všech. Takže jsme neměli pocit, že píšeme zcela jinou postavu, měli jsme pocit, že to píšeme pro Audrey, jen s mírných překrytím. Něco by dělala jinak, ale v jádru byla její víra a morálka a vše ostatní stejné.

A co ty prstýnky? Měly vždy aktivovat teninky, nebo měly začít jako něco jiného?
Stanton: Vždycky jsme věděli, že se tu děje něco významného, protože Vince dal Audrey ten prsten a řekl jí: „Koukni, tohle mi dala Lucy,“ vždy jsme věděli, že pro seriál a naši mytologii to bylo důležité. Abych byl zcela upřímný, na počátku jsem si nebyl jistí, co se to s teninkami děje, jen jsme věděli, že to bude důležité. V těch posledních 26 epizodách jsme se zabývali návratem a podíváním se na to všechno dobré, co jsme viděli v předchozích řadách a všemi vodítky, která jsme vypustili. Výhodou vědomí, že píšete konec, je to, že můžete složit všechny kousky dohromady.

Bylo potěšující prvně vidět Nathana s jeho otcem.
Stanton: Při těhle scénách jsme si užili řadu zábavy. Nathan s tím odjakživa zápolil, protože nevěděl, zda na něj byl jeho otec pyšný, nebo zda schvaloval to, co dělal. Když jsme tuhle řadu začali, jeho otec o potížích věděl, ale nikdy mu to neřekl. Poté, co jeho otec zemřel, si Nathan myslel, „Myslel si, že to dokážu zvládnout?“. V této epizodě byl Nathan schopný navřít dveře a uvědomil si, že jeho otec na něj byl skutečně hrdý a věřil, že Haven zvládne.
McGuinness: Myslím, že je vždy skvělé, když je tu lítost nebo nevyřízené vztahy otce a syna nebo nechápete věci, kdy jste schopni se vrátit zpět, nebo se setkat se sebou či svými rodiči.

A znovu uvidíme Jamese, i když jen pro to, abychom viděli, jak zemřel.
Stanton: Kolorádské děcko je pro seriál důležité, ale vždy jsme zápolili s myšlenkou toho, že ono bylo důležitější než to, kým James Cogan ve skutečnosti byl. Pak jsme v této epizodě ukázali, že James byl pěšákem Natana a Audrey natolik, že byl jen součástí skládačky a že nebyl součástí jejich konečného cíle.

Přivede přestavba stodoly zpět Jamese a Arlu, nebo už jsou mrtví?¨
McGuinness: To je zajímavá otázka…
Stanton: Můžeme říct, že Arla se zpět nevrátí.
McGuinness: Ale Kolorádské děcko znovu uvidíme. Ovšem nečekaným způsobem.
Stanton: A pokud jsme udělali naši práci pořádně. Je to ten nejlepší způsob, jak uzavřít ságu Kolorádského děcka.

Chtěli byste se s Jamesem Coganem ještě setkat?

Zdroj: Syfy

Diskuze /2

karlik222

nejak si rikam proc James nevypadl ze stodoly tak jako Duke…

21.11.2015 | 11:32:50
tigy

Mňa vždy zarazí ten preklad Kolorádske decko, však to bol dospelý muž :)

21.11.2015 | 12:08:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Haven řekl poslední sbohem

Pátá řada seriálu Haven byla poslední a seriál byl ukončen. Dalších epizod se již tedy nedočkáme.

Viděli jste...

Viděli jste...

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama