Heroes (Hrdinové)
83/100 - 169×

Heroes(Hrdinové)

Mysleli si, že jsou jako ostatní, dokud v sobě neobjevili nadpřirozené schopnosti. Hrdinové se vracejí s novou řadou.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | NBC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Pruitt Taylor Vince (Caspar Abraham), Dylan Bruce (James Dearing), Clé Bennett (M. F. Harris), Aislinn Paul (Phoebe Frady), Toru Uchikado (Ren Shimosawa), Eve Harlow (Taylor Kravid), Zachary Levi (Luke Collins), Kiki Sukezane (Miko Otomo), Robbie Kay (Tommy Clarke), Danika Yarosh (Malina), Ryan Guzman (Carlos Gutierrez), Judith Shekoni (Joanne Collins), Rya Kihlstedt (Erica Kravid), Gatlin Green (Emily Duval)

Hodnocení postav Volume 5 Redemption

Hodnocení postav Volume 5 Redemption

Jaká byla 4. sezóna nových Hrdinů? Splnila vaše očekávání, nebo jste se nudili? Přečtěte si, co si o tom myslíme my.

0 0
1.3.2010

5. řada je za námi a i když stále nevíme, jestli uvidíme příští rok další řadu, možná bychom se měli zamyslet, jestli si jí Heroes vůbec zaslouží. V následujícím článku je hodnocení hlavních postav v Hrdinech, kteří se vyskytovali v této sezóně. Ať už si to tato řada zaslouží nebo ne, hodnocení je psáno kriticky.

GABRIEL GRAY (SYLAR)

Výskyt v epizodech: 18/19

Hodnocení postavy: 86%

Pokud jste od této sezóny čekali, že jakmile se Sylar probudí a vzpomene si, že není Nathan, bude vraždit o sto šest a bude se mstít Angele a ostatním, tak jste na omylu. Půlku sezóny sledujeme, jak se Sylar bimcá v Nathanově těle a v Mattově hlavě. A když už se dostane Gabriel zpět do svého těla, uvidíme pouze dva chabé pokusy o zabití (Angela, Samuel). Tvůrci se tedy vydali jiným směrem a udělali ze Sylara kladného hrdinu. Ano, nepletete se, to už jsme tady měli ve Volume 3, tak doufejme, že to tentokrát vydrží, protože přiznejme si, že opakovaček se Sylarem je už celkem hodně. Pamatuje si začátek nějaké sezóny, kdy byl považován Sylar za živého? Já ne.

SAMUEL SULLIVAN

Výskyt v epizodech: 19/19

Hodnocení postavy: 84%

Nová postava, která je zahalena tajemstvím, které se nám postupně odkrývá. Samuelova schopnost a jeho postava je vcelku geniální asi tak do poloviny sezóny. Poté se o něm dozvíme, že shromažďuje lidi se schopnostmi, aby tak zesílil svojí sílu, kterou se chystá použít. Bohužel Samuel stále shromažďuje a shromažďuje a svojí sílu nám neukazuje. Spíš sledujeme více jeho Hitlerovské proslovy ke své rodině. I přes tyto zápory je to ale asi nejzajímavější záporná postava, jakou jsme v Heroes viděli (nepočítáme-li Sylara). Zakončení této postavy tvůrci také moc nedomysleli. Copak může takového superpadoucha zastavit policie?

PETER PETRELLI

Výskyt v epizodech: 16/19

Hodnocení postavy: 82%

Peter je asi jediný opravdový hrdina mezi ostatními „hrdiny“. Snaží se zachraňovat lidi, co se jen dá a konat ve světě dobro. Přesto jeho role je ve Volume 5 trošku úzkoprsá. Celou dobu sledujeme, jak se snaží navázat nějaký bližší kontakt s Emmou, to se mu ale nepovede ani do konce sezóny. Peter vždy působil jako postava, která vede ostatní a je základním kamenem všech rozhodnutí. Bohužel v této sezóně to tak není a Peter v ději tak trochu stojí mimo mísu. Zatímco ostatní hrdinové řeší Samuela a aktuální problémy, Peter se setká se Samuelem za celou řadu pouze dvakrát a radši se zabývá Emmou a svým zesnulým bratrem Nathanem. Trochu škoda, ale přesto patří mezi světlé okamžiky této sezóny.

NOAH BENNET

Výskyt v epizodech: 18/19

Hodnocení postavy: 81%

Tvůrci nám tady dokazují, že i postava bez schopností může být zajímavá. Když pomineme únavné rozhovory s Claire, tak mě Noah tuto sezónu celkem bavil. Měl pestrý děj a ukázal nám, že si dokáže poradit i bez Společnosti. Také se nám v této sezóně ukázal jako trošku sukničkář – nejprve sledujeme jeho bývalou manželku Kate, při dni díkuvzdání to stále vypadá, že táhne k Sandře, zezačátku sezóny se pokouší Noah flirtovat s Tracy a nakonec zakotví u sympatické Lauren. Pěkné, Noahu.

NATHAN PETRELLI

Výskyt v epizodech: 7/19

Hodnocení postavy: 77%

I když je Nathan prakticky mrtvý, vídáme ho do poloviny této sezóny. A musím přiznat, že mě ani moc nenudil jako někdy v předchozích řadách. Dokonce si myslím, že i díky němu je první polovina této řady lepší. Když je zkrátka na placu Nathan, něco se děje. Jeho propojení se Sylarem mu prospělo (ale Sylarovi moc ne) a celkově působil jistějším dojmem než v předchozích řadách. Rozloučení s Nathanem bylo pěkné. Příjemně překvapil.

HIRO NAKAMURA

Výskyt v epizodech: 12/19

Hodnocení postavy: 75%

Na začátku sezóny jsem byl rád, když se Hirovi vrátila část jeho schopnosti opět se teleportovat, vzápětí jsem toho ale hned litoval. Výpravy do minulosti nejsou vůbec zábavné (až snad na jednu výpravu) a Hirovo humor, kterým jsem se tak bavil od 1. sezóny, nějak vyprchá. Přesto má Hiro nějaké kouzlo, bez kterého by seriál nemohl existovat. Jeho onemocnění bylo pouze formalitou. Přece by žádný divák nevěřil, že právě tohoto hrdinu by dokázali tvůrci zabít, že?

ANDO MASAHASHI

Výskyt v epizodech: 8/19

Hodnocení postavy: 68%

Anda v nové sezóně moc neuvidíme a moc samostatného děje tady Ando také nemá. Když už ho vidíme, tak je ve stínu Hira, což je trošku škoda. Ando je postava, která by se mohla rovnat hrdinům jako je Peter a Sylar, kdyby se stále nesnižoval na Hirovo úroveň a nesnažil se napodobovat Hirovo vtípky. Přiznejme si, že ho nikdy nevidíme bez Hira a vždy se právě řeší tento brejlatý japončík. Veliká škoda.

CLAIRE BENNET

Výskyt v epizodech: 19/19

Hodnocení postavy: 62%

Zezačátku sezóny to vypadalo, že Claire opravdu po nástupu na vysokou dospěla a nebude řešit dětinské věci. Bohužel tomu tak není a zvlášť ve druhé polovině sezóny nesledujeme nic jiného než řeči typu: „Promiň, tati.“ a „Nevěřím ti, tati.“ Zkrátka vše, co jsme slyšeli už několikrát. Navíc nám tady tvůrci naznačují, že Claire je lesba! To mi přijde opravdu přitažené za vlasy. Chudák West, který si s ní píše přes facebook. Vyvrcholení sezóny a to, co tam Claire udělala, je asi bez debat. Zkrátka malá holka, která se nedokáže poučit. Na Danka si asi zapomněla, že?

ANGELA PETRELLI

Výskyt v epizodech: 10/19

Hodnocení postavy: 61%

Před začátkem sezóny jsem se těšil, že Angela společně s Noahem vytvoří novou Společnost, kterou povedou. I když o tom mluví v prvním díle nové řady, nedočkáme se toho. Angela je v této řadě odsunuta z děje a pouze se ho snaží nějak vyplnit. Bohužel neúspěšně. Dokonce už i vyprchali její překvapivé činy a rozhodnutí, kterýma nás vždy šokovala a už to ani není ta žena, která ví „všechno“ a má zájem o to, co se nyní děje (Samuel je jí totálně lhostejný).

MATT PARKMAN

Výskyt v epizodech: 9/19

Hodnocení postavy: 60%

Matt je jediný hrdina, který se snaží žít normální život. To je sice od něj velice pěkné, ale na to, že se o to snaží celou sezónu, je toho sakra málo pro nás diváky. Scény s Mattem a Sylarem byli vcelku zábavné, ale pak Mattova postava sklouzla k nudě. Vídáme ho zřídka a posloucháme stále opakující se řeči, jak normální život chce žít. Matt v této sezóně nemá žádný pevný děj a většinou, když ho vidíme, tak ho vidíme u něj doma. Škoda, jak s touto postavou tvůrci naložili.

TRACY STRAUS

Výskyt v epizodech: 7/19

Hodnocení postavy: 51%

Každou sezónu si říkám, kdy tato postava bude mít nějaký pevný děj a bude za něco stát. Vypadalo to, že se toho konečně dočkám tuto sezónu. Tracy zabíjí původní agenty Budovy 23 a vše je jí lhostejné. To znělo zajímavě. Možná, kdyby to tak tvůrci nechali, mohla být Tracy dobrou postavou, bohužel postupem času sklouzne opět k bezvýznamné roli, která se v dalších dílech ani neobjevuje a když se přeci jen ukáže, je její postava úplně bezvýznamná. Tvůrci by se měli zamyslet nad smyslem této postavy v seriálu.

MOHINDER SURESH

Výskyt v epizodech: 4/19

Hodnocení postavy: 37%

Mohindera poprvé vidíme po několika dílech nové sezóny a on nám osvětlí záhadu kolem Samuela. Hirovi stále vnucuje, jak důležité je Samuela zastavit, ale když dojde na akci, tak se Mohinder snaží vypařit a zmizet do Indie za svojí dívkou. Chápe tady někdo tu logiku tvůrců? Několik dílů Mohinder blábolí o zastavení Samuela a když to Noah navrhne, tak se rozhodne odletět domů. Asi jedna z nejzbytečnějších postav vůbec. To, co tak vypadalo v minulých sezónách, se tady definitivně potvrdilo.

Zdroj: NBC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama