S01E03: Second of His Name

S01E03: Second of His Name

Daemon a Mořský had bojují s Krmičem krabů. Říše oslavuje Aegonův druhý den jména a Rhaenyra čelí povinnosti si vybrat manžela.

4.9.2022
1 750 000
1 hodina 4 minuty

Základní info:

Režie: Greg Yaitanes
Scénář: Gabe Fonseca, Ryan Condal
Hrají: Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Fabien Frankel (Criston Cole), Milly Alcock (Rhaenyra Targaryen), Emily Carey (Alicent Hightower), Graham McTavish (Harrold Westerling), Matthew Needham (Larys Strong), Jefferson Hall (Jason Lannister), Jefferson Hall (Tyland Lannister), Gavin Spokes (Lyonel Strong), David Horovitch (Mellos), Ryan Corr (Harwin Strong), Wil Johnson (Vaemond Velaryon), Theo Nate (Laenor Velaryon), Steffan Rhodri (Hobert Hightower), Solly McLeod (Joffrey Lonmouth), Jonny Weldon (Samwell), Daniel Scott-Smith (Craghas Drahar), Edward Rowe (Howland Sharp), Lucy Briers (Ceira Lannister), Joanna David (Joselyn Redwyne), Alana Ramsey (Lynesse Hightower), Thom Ashley (Brett Lannister), Oscar Salem (Addam), Aron von Andrian (rytíř rodu Velaryonů), … 

Hlavní příběhové linie:

Kamenoschody

Od doby, kdy Daemon a Corlys spojili své síly, uběhly tři roky, ale Krmič krabů stále nebyl poražen. Daemon jeho lid sice drtí pomocí svého draka, ale ani to nezabírá. Krmič krabů se před ním neustále ukrývá, a tak válka pomalu směřuje k fiasku. Vaemond, Corlysův bratr, to už nevydrží a požádá krále Viseryse o poslání posil.

Když Daemon zjistí, že mu jeho bratr hodlá poslat jednotky z Králova přístaviště, zmlátí posla a rozhodne se celou věc vyřídit sám – odpluje na pláž, kde se ukrývá Krmič krabů. Pod bílou vlajkou se mu vydá na milost, ale to je jen lest. Daemon začne zabíjet jeho vojáky a poté se do bitvy zapojí i jeho spolubojovníci. Daemon nakonec pronikne do jeskyně, ve které se ukrývá Krmič krabů, zabije ho a část jeho mrtvého těla vynese ven, aby všem ukázal, že je po všem.

Královo přístaviště

I doba v Králově přístavišti značně pokročila. Král Viserys oslavuje druhý den jména svého syna Aegona, kterého má s novou královnou Alicent. Král si přeje, aby se oslav zúčastnila i jeho dcera Rhaenyra, ta to však odmítá, protože ji otec naprosto přehlíží. I přesto se oslav nakonec zúčastní, protože jí to poručí její královna.

Po návratu z honu Otto přemluví svou dceru k tomu, aby králi domluvila, že jeho skutečným následníkem je Aegon, nikoliv Rhaenyra. Během toho Viserys poví Alicent o tom, že mu psal bratr Corlyse Velaryona. V dopise ho žádá o to, aby na Kamenoschody poslal posily, protože jinak celá válka skončí pohromou.

Král se Vaemondu Velaryonovi rozhodne vyhovět a na Malé radě oznámí, že pošle posily na Kamenoschody. Následně odešle dopis svému bratru Daemonovi, aby věděl, že s ním může počítat. Poté se ještě baví s Rhaenyrou, které řekne, že už jí nebude hledat manžela. Místo toho ji informuje o tom, ať si ho najde sama.

Královský les

Oslavy prince Aegona vrcholí v Královském lesu, kam zavítá celá královská rodina, aby na počest králova syna uspořádala hon. Když se tu Rhaenyře začne dvořit lord Jason Lannister, Rhaenyra si uvědomí, že ji její otec vzal na hon jenom z toho důvodu, aby jí našel manžela. Kvůli tomu začne Rhaenyra zuřit, a tak nasedne na koně a odjede pryč. Společně s ní odjede i Criston Cole, aby ji chránil před případným nebezpečím.

Zatímco je král pomalu na stopě bílého jelena, musí se vypořádávat s politikařením. Jeho rádci mu doporučují vhodné ženichy pro jeho dceru, ale Viserys je odmítá poslouchat. Místo toho raději holduje vínu, aby přebil všechny okolní hlasy. Rhaenyra a Criston mezitím tráví čas v lese, kde je přepadne divočák, kterého Rhaenyra zabije.

Lovcům se podaří chytnout jelena, ale nejde o bílého. I tak ho král usmrcuje na počest svého syna. Mezitím Rhaenyra zvažuje svůj návrat do tábora, ale v tom se u ní objeví bílý jelen. Nechá ho však uprchnout. Následně se vrací do tábora, kde jí gratulují všichni přítomní muži, protože se jí podařilo skolit nebezpečného divočáka a přivést ho do tábora.

Jak si pamatujete epizodu Second of His Name?

Trailer ke třetí epizodě:

Foto: HBO

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
filipes12

zbytocny serial…

12.5.2023 | 18:01:00
sonulle

Já klidně dám 100% a to si taky myslím, že ta bitva byla k pousmání, ale Matt Smith to zabil :D. Skvělé dialogy. Dobře se na to koukalo.

15.9.2022 | 7:30:23
Blázen z Jericha

Plot armor jako prase. Daemon přežije kadenci 20 šípů za sekundu a ani jeden ho netrefí. Nudná zbytečná epizoda.

12.9.2022 | 9:11:26
Tatko-Šmolko

Za mňa lovenie a Rhaenyra s bielym jeleňom zaujímavejšia ako tá logicky pokulhávajúca bit­ka.

10.9.2022 | 10:54:44
pidalin

tenhle díl byl dost dobrej

10.9.2022 | 3:02:50
Warriorn

Kriste pane to je špatný, hon nehon. Časový skoky na zeblití. Jak tam ty dva roky válčili to fakt nepochopím. Lučištníci pravděpodobně úplně slepí. Daemon určitě bude proti kamenné nemoci immuní. Navíc nás čekají další časové skoky a ještě změny herců, to bude fakt paráda.

9.9.2022 | 20:55:39
risker

„Zaváhal jsem."

9.9.2022 | 18:59:11
Deltar

Oddechová epizoda. Ale ten konec..trochu přes čáru. Snad se to zlepší.

8.9.2022 | 11:46:05
Venous4

No pro me to hodne ztraci ten wow efekt.

8.9.2022 | 11:28:49
Fat Tony

V tejto casti sa mi prvykrat pacili Valeryani. Problemom je, ze s vynimkou mozno Daemona su mi vsetky postavy relativne ukradnute. V GoT som s tymi postavami prezival ich pribehy, bol stastny, smutny ci sokovany z udalosti. Tu som len cisty pozorovatel. A to zraza uroven inak krasne natoceneho serialu na tych 80%

8.9.2022 | 6:14:00

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama