House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 91×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

Druhé řady se pravděpodobně dočkáme až v létě roku 2024

Druhé řady se pravděpodobně dočkáme až v létě roku 2024

V tuto chvíli nemůže už nikdo počítat s tím, že by druhá série House of the Dragon měla premiéru někdy v tomto roce. Pravděpodobně vypadá až léto příštího roku.

9 19
25.2.2023

Natáčení druhé řady Rodu draka by mělo vypuknout už 6. března. To alespoň donedávna tvrdily zahraniční zdroje. Nyní jsme však zjistili, že natáčení odstartuje až 17. dubna. Buď se přesunul začátek natáčení, nebo platí obě data. V případě druhé možnosti totiž je možné, že zatímco v Anglii odstartuje natáčení v březnu, ve Španělsku se bude natáčet až v dubnu.

Ať už se natáčení začne natáčet kdykoliv, bude trvat minimálně do letošního prosince, protože právě tento měsíc by měl být tím, kdy padne poslední klapka. Natáčet se sice bude dlouho, ale ve skutečnosti nejde o zas tak dlouhé natáčení, protože pro první sérii se pořizovaly záběry celých deset měsíců.

(Válčení započne až v průběhu příštího roku. Foto: HBO)

Tím se opět dostáváme k očekávané premiéře druhé série. Tyto nejnovější informace jednoznačně potvrdily, že se pokračování dočkáme nejdříve v létě roku 2024. Postprodukce v tomto případě bude trvat velmi dlouho, protože nám bylo slíbeno, že ve druhé řadě uvidíme spoustu bitev.

Pozitivní zprávou je to, že se už delší dobu obsazují nové postavy druhé série. V té se jednoznačně dočkáme i Alys Řeky, záhadné ženy z Harrenova, která sehraje důležitou roli v životě Aemonda Targaryena. O tuto roli se údajně uchází herečka Emily Beecham, kterou jste mohli vidět například v seriálech Into the Badlands a 1899. Třeba se jí roli podaří získat.

Zdroj článku: Winter is Coming (první, druhý a třetí)

Diskuze /8

Tony-Z
  1. Mohli s natáčením začít dřív.
  2. Jde vidět, že pokud má seriál být výpravou srovnatelný s velkofilmy, tak je jedna série do roka asi opravdu zatím nereálná.
#2 ori
25.2.2023 | 14:35:31
ori

#1 Tony-Z: Iste, určite doteraz len sedeli zo založenými rukami lebo sa im nechcelo. Herci mali pauzu a všetko sa potrebuje pripraviť, nemôžu začať len tak kedy sa im zachce.

#3 Tony-Z
webmaster
25.2.2023 | 21:17:32
Tony-Z

#2 ori: Oficiálně potvrdili druhou sérii téměř přesně před půl rokem (neoficiálně jistě o něco dřív), natáčet se začne až za další dva měsíce. Minimálně 2/3 postav zůstává z první série, kde se bude natáčet se ví, co se bude natáčet se ví. Že by neexistovaly scénáře ke druhé řadě mě nikdo nepřesvědčí. Natáčení první řady skončilo před víc jak rokem, herci měli pauzu myslím si slušnou. Takže si stojím za tím, že s natáčením mohli začít dřív. Konec konců bylo ještě donedávna normou, že seriály měli sérii každý rok, takže mezera v natáčení určitě nebyla 14 měsíců, ani když se rozhodovalo o pokračování seriálu. Ale prosím, klidně budu za nevděčnýho bastarda, co jen remcá od klávesnice.

#4 ori
25.2.2023 | 22:14:31
ori

#3 Tony-Z: Áno doteraz u seriálov bola nová séria každý rok, ale toto je už úplne iná liga, neviem či si čítal knihu ale v 2. sérii bude hromada vizuálnych efektov pre scény aké neboli ani v GoT.

#5 Tony-Z
webmaster
25.2.2023 | 22:32:26
Tony-Z

#4 ori: Ano, knihu jsem četl, přiznám se, že mě víc než Tanec draků zaujala část od začátku, tedy Dobytí, po konec vlády Jaehaeryse. Ale samozřejmě i Tanec si +/- pamatuju. Jak už jsem psal v prvním příspěvku, já si uvědomuju, že takhle výpravný seriály prostě nebudou mít sérii o 24 dílech (jasně, ani 10 nebo dokonce 8) každej rok, naprosto rozumím důvodům proč to tak je a nerozporuju to. Jenom si myslím, že ta přestávka mohla být o 1–3 měsíce kratší. To je celé. Opravdu tu jenom neplivu bezcílně jed a síru.

#6 Rafan
25.2.2023 | 22:46:56
Rafan

#5 Tony-Z: Jestli v tom nehrají velkou měrou také peníze. Již nějakou dobu jde světem, že HBO je v deficitu a každý měsíc prodělává. Tak že bych se nedivil že sehnat financování tak nákladného projektu není
legrace

#7 Tony-Z
26.2.2023 | 11:34:41
Tony-Z

#6 Rafan: Jo, nedávno vydali uzávěrku a loni byli v mínusu snad dvě a půl miliardy dolarů, údajně na to měla vliv i fúze s Warner Bros. Letos očekávájí, že se vyhrabou do černých čísel a já jim fandím. Disney toho v posledních letech skoupil tolik, že každá konkurence je naprosto nutná, aby zůstal zachovaný alespoň nějaký tlak na kvalitu. Takže jak říkáš, je možné třeba i to, že potřebovali rozprostřít náklady do delšího období. A mezitím nechat vydělávat první sérii a merch.

26.2.2023 | 12:44:58
czechkatka

No.. za to zpoždění klidně může i (dle drbů nedobrovolný) odchod Sapochnika… Zajímavé je i to, že zatímco u GOT se scénář na další řadu začal psát hned během vysílání té aktuální, tak tady se začalo psát až po odvysílání… třeba čekali na ohlasy, nebo si jen dávají na čas a snaží se přijít s tím nejlepším možným dějem. Kdo ví, ale radši tohle, než nějakou rychlokvašku:) Třeba natáčení dvojky Prstenů moci začalo hned v říjnu, tam asi recenze neřešili, a jedou si dál dle svého…

27.2.2023 | 16:43:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama