House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 83×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

House of the Dragon získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepšího dramatického seriálu roku 2022

House of the Dragon získal Zlatý glóbus v kategorii nejlepšího dramatického seriálu roku 2022

Loňská novinka ze světa Písně ledu a ohně byla nominována na celkem dva Zlaté glóby. Nakonec seriál získal ten v kategorii, kterou jsme mysleli, že nevyhraje.

24 1
12.1.2023

V půlce prosince bylo odhaleno, že byl seriál House of the Dragon nominována na celkem dva Zlaté glóby. Konkrétně mohl zvítězit v kategoriích Nejlepší dramatický seriál a Nejlepší herečka v dramatickém seriálu. Tehdy během oznámení nominací jsme si posteskli nad tím, že nebyl nominován herec Paddy Considine, jenž podle mnohých ztvárnil naprosto famózně krále Viseryse.

Každopádně nyní byli vyhlášeni výherci a seriálu se podařilo jednou vyhrát. Konkrétně vyhrál v kategorii Nejlepší dramatický seriál, kde překonal seriály Better Call Saul, The Crown, Ozark a Severance. To, že seriál vyhrál tuto kategorii hned po první řadě, nás velmi překvapilo. To se například nepovedlo ani jedné řadě seriálu Game of Thrones.

Cenu převzali bývalý tvůrce a režisér Miguel Sapochnik společně s herečkami Emmou D'Arcy a MIlly Alcock. Ani jeden z nich nebyl připraven na to, že by seriál mohl zvítězit v této kategorii, což Sapochnik přiznal hned na začátku proslovu. Dále to dokazuje i fakt, že na slavnosti byli přítomno pouze tito tři představitelé seriálu. Výše se můžete podívat na to, jak trio převzalo vítěznou sošku.

Herečka Emma D'Arcy tu hlavně byla kvůli kategorii Nejlepší herečka v dramatickém seriálu, do které byla nominována, ale nezvítězila v ní. Pokořila ji herečka Zendaya, která za svůj výkon v Euphorii získala už druhé ocenění.

Zdroj článku: Winter is Coming

Diskuze /3

Rafan

V každé, případě gratulace !!

13.1.2023 | 2:14:01
nowas

Milly se tam tak roztomile opila :-D pokud budu v iluzi že jenom pila :-D

13.1.2023 | 11:49:48
4391

Zcela zasložené vítězství ;-)

13.1.2023 | 20:34:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama