House of the Dragon (Rod draka)
89/100 - 92×

House of the Dragon(Rod draka)

Po celosvětovém úspěchu seriálu Game of Thrones přichází stanice HBO s jeho prequelem, který se zaměří především na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Emma D'Arcy (starší Rhaenyra Targaryen), Olivia Cooke (starší Alicent Hightower), Fabien Frankel (Criston Cole), Matt Smith (Daemon Targaryen), Rhys Ifans (Otto Hightower), Paddy Considine (Viserys I. Targaryen), Eve Best (Rhaenys Targaryen), Steve Toussaint (Corlys Velaryon), Sonoya Mizuno (Mysaria)

První série a její vystřižené scény, co všechno se v nich objevilo?

První série a její vystřižené scény, co všechno se v nich objevilo?

Součástí příběhu první série mohla být spousta zajímavých scén, ale některé z nich byly vystřiženy. V následujícím článku se podíváme na to, co víme o těch, které se nedostaly do finální podoby epizod.

13 0
18.4.2023

Odmítající Daemon

Jakmile v první epizodě zemřela královna Aemma, Viserys musel určit následníka trůnu. Jedním z kandidátů byl i jeho mladší bratr Daemon, a tak se s ním setkal a řekl mu o písni ledu a ohně, proroctví o příchodu velké zimy. Daemon se jeho proroctví vysmál, což je další důvod, proč ho Viserys nezvolil svým nástupcem.

Hádka a příprava na svatbu

Mladší představitelky Rhaenyry a Alicent natočily celkem dvě společné scény, které se nakonec nedostaly do epizod. Během té první se měly hádat v božím háji, a to pravděpodobně kvůli tomu, že si Alicent bere Viseryse za muže. Ve druhé Rhaenyra pomáhala Alicent s šaty, které si měla vzít na svatbu.

Přijetí Cristona Colea

Ve druhé epizodě The Rogue Prince se ser Criston Cole stal členem Královské gardy. Štáb natočil scénu, ve které král Viserys přijímá Cristona Colea do Královské gardy, bohužel jsme se jí nedočkali.

Vztah Rhaenyry a Aegona

Když na začátku třetího dílu Second of His Name jela královská rodina na lov, Rhaenyra si měla dát na klín svého mladšího bratra Aegona, houpat ho a učit ho vyslovovat své jméno. Tato scéna mohla naznačit možný bližší vztah těchto sourozenců.

Bisexuální Daemon

Když se Daemon nacházel v Pentosu, mělo být odhaleno to, že je bisexuál, protože ho tu zaujal jeden ze služebníků. Později měla Laena spatřit jak jeho, tak i onoho služebníka, jak se muchlují na chodbě. Tato scéna byla nakonec vystřižena, takže je Daemon v očích diváků stále heterosexuálem.

Detailnější záběry na draky

V sedmém díle Driftmark se na Náplavomarce objevilo velké množství draků. Někteří z nich, jako třeba Snožár či Sluncežár, tu nedostali moc prostoru. Podle náčrtu jednotlivých scén však původně měli.

Corlysovo zranění

Na konci první série byl Corlys Velaryon těžce zraněný. Rány utrpěl na Kamenoschodech, nicméně v seriálu nám o tom bylo pouze řečeno. Původně však bylo v plánu to, že nám jeho zranění na Kamenoschodech bude i ukázáno.

Westerlingův odchod

Po Viserysově smrti se Harrold Westerling vzdal své pozice v Královské gardě, protože nesnesl jednání králových rádců. Později měl Westerling ještě narazit na Cristona Colea na chodbě, kde mu řekl, že i krysy jsou čestnější než on.

Trénink s mečem

V pozdější fázi první série jsme už neměli moc možností k tomu spatřit Daemonovu dračí přilbu. Objevila se však v jedné vystřižené scéně, ve které se Daemon připravoval na válku. Měl na sobě celou zbroj a máchal mečem.

Pohřeb potomka

Když Rhaenyra potratila, měli jsme spatřit krátkou scénu s pohřbem. Během ní si Rhaenyra říkala, zda smrt jejího dítěte nebylo znamením od bohů. Pohřbu se měl mimo jiné zúčastnit i Daemon, kterého ztráta dítěte taktéž silně zasáhla.

Která scéna podle vás rozhodně neměla být vystřižena?

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: HBO; Zdroj: Winter is Coming

Diskuze /4

m0rdred

Žádné fotečky mladé Rhaenyry ve spodním prádelku? :( chm :) Lepší jak fotky by bylo ale video! ;)

18.4.2023 | 16:20:19
m0rdred

Z nabídnutého bych rád viděl 1/ Přijetí Cristona Colea 2/ Odmítající Daemon 3/ Hádka a příprava na svatbu. Rozhodně je dobře, že jsme neviděli bisexuální Daemona. To snad není cílem seriálové linky a nejhorší by bylo, kdyby tím druhým mužem byl navíc černoch (nic proti černochům, ale tady se to velmi nehodí, už tak to zprznili, jak mohli)

18.4.2023 | 19:26:42
dfx

S Daemonom mohli dať viac scén, aspoň Pohřeb potomka aj Odmítající Daemon.

19.4.2023 | 8:47:08
ChuckSkull

Ještě, že byla vystřižena scéna s bisexuálním Deamonem. Scéna, by příběhu nijak nepomohla a jenom by pobouřila diváky a mohla vyvolat různé kontroverze.

7.5.2023 | 12:26:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S01E10: The Black Queen

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Nejnovější díly seriálu House of the Dragon si můžete pustit na streamovací službě HBO Max, kde si je užijete i s českou podporou.

Reklama

Nepřehlédněte

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Přehled důležitých rodů, které sehrají roli v občanské válce mezi Targaryeny

Ani seriál House of the Dragon se neobejde bez početného množství rodů. Které rody, jež známe už ze seriálu Game of Thrones, zasáhnou do války? A které nové rody nám naopak budou představeny?

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama