Jack Ryan
90/100 - 73×

Jack Ryan(Tom Clancy's Jack Ryan)

Populární hrdina Jack Ryan se vrací zpět, avšak tentokrát v seriálové podobě. Opět budeme sledovat příběhy tohoto analytika CIA na jeho misích.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Amazon | 45 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
John Krasinski (Jack Ryan), Wendell Pierce (Jim Greer), Abbie Cornish (Cathy Mueller), Ali Suliman (Mousa bin Suleiman), Dina Shihabi (Hanin Ali), John Hoogenakker (Matice), Timothy Hutton (Nathan Singer), Haaz Sleiman (Ali bin Suleiman), Adam Bernett (Patrick Klinghoffer)

Cathy Mueller

Cathy Mueller

Velice chytrá epidemioložka, ve které najde zalíbení Jack Ryan.

Sezóny 2
2018 - 2023

Cathy je světově uznávanou epidemioložkou, jež za svou práci získala už několik cen. Je expertkou na virus ebolu, hemorragickou horečku a další podobná onemocnění. Její otec Joe Mueller je viceprezidentem ve společnosti obchodující s akciemi. Cathy vystudovala medicínu na Johns Hopkinsově univerzitě a momentálně pracuje v nemocnici Washington Memorial. Ráda vaří, relaxuje s přáteli u sklenky vína a je oddaná své práci, kvůli které cestuje hlavně do zemí třetího světa.

Abbie Cornish jako Cathy Muellerová. Foto: Amazon Prime

Kdo je Cathy Muller-Ryanová v knihách?

Caroline „Cathy“ vyrostla v bohaté rodině, její otec Joe Muller pracuje pro Merrill Lynch a svému budoucímu zeti, jež na sebe upozornil svými obchody, ji představil on. Oba v sobě rychle našli zalíbení a když Jack požádal Cathy o ruku, ona k jeho překvapení souhlasila.

Cathy studovala na lékařské fakultě na Johns Hopkinsonově univerzitě a poté se stala očním chirurgem na přidruženém Willmerově očním institutu. Svému manželovi, jehož nade vše miluje, porodila dceru Olivii „Sally“. Ve svém oboru patří mezi nejlepší. Ráda a dobře hraje na piano, ovšem jak říká její manžel, poněkud mechanicky, což ona, jako chirurg, bere jako poklonu. Relaxuje u vaření, u něhož se s Jackem střídají.

Cathy je spolu se Sally zraněna a v kritickém stavu jsou po útoku Ulsterskou republikánskou armádou převezeny do nemocnice. Obě přežijí, ale tento útok a následné přepadení teroristy u něj doma, zatímco přišli na návštěvu princ a princezna z Walesu (jež zachránil Jack zachránil před únosem, za což od královny Alžběty II. získal jako poděkování titul sir a z Cathy se tak stala lady), donutí Jacka vstoupit do služeb CIA. Cathy během této divoké noci porodí syna Jacka juniora. Cathy si dlouhou dobu myslí, že Jack v CIA pracuje jako analytik, ale má tušení, zvlášť po Jackovu návratu z Kolumbie, kdy Jacka v noci budí ze snad noční můry. Během Jackova působení jako zástupce ředitele CIA za administrativy prezidenta Fowlera má Cathy podezření, že ji Jack podvádí. Jackovi přátelé John Clark a Ding Chavez doktorce dokáží, že to není pravda a že za tímto nesmyslným obviněním stojí prezidentova poradkyně Elizabeth Elliotová, která Ryana nesnášela od první chvíle. Cathy svým perfekcionismem a jednou důležitou poznámkou přispěje k vyřešení finanční krize, která se v USA rozjede po útoku na dolar. Nejen díky vyřešení tohoto problému chce prezident Durling jmenovat Jacka na necelý rok svým viceprezidentem, s čímž Cathy souhlasí, protože poté již nebude možné, aby Jack zastával nějakou vládní funkci. Jack je viceprezidentem sotva pár minut, když na USA dolehnou dozvuky japonsko-americké obchodní války a stává se z něj po smrti prezidenta nový prezident. S Cathy se tím pádem stává první dáma a do práce od teď musí létat vrtulníkem a její pacienty prověřuje Tajná služba. Cathy se během biologické války odmítá stáhnout a pracuje dále v nemocnici. Během této doby zjistí, že už je počtvrté těhotná a navíc získá Laskerovu cenu veřejnosti, největší uznání za lékařský výzkum, od ní už je to jen krok do Stockholmu.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucifrid

Uvidíme, jak se Cathy „pochlapí“, ale zatím má u mě jedno mínus, a to za ten „ne vážný vztah“, co chce s Jackem mít (jsem v šesté epizodě). Změna jejího oboru je vzhledem k ději (asi) pochopitelná, ale nadšená z toho úplně nejsem. Ale překousnu to. :D Osobnostně mi na Cathy jinak sedí, snad dostane víc prostoru a dobré scény.

webmaster
1.9.2018 | 23:35:24

Stav titulků

Epizoda S02E08: Strongman

cz100%
DOKONČENO


Titulky pro vás připravují: @gongis, @Maty9, @Laisobel a @Lucifrid


PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Jacka Ryana a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Třetí řada

Amazon objednal třetí řadu Jacka Ryana

Amazon objednal třetí řadu Jacka Ryana

Šéfka Amazon Studios Jennifer Salke dnes oznámila, že Jack Ryan se dočká třetí řady. S ohledem na úspěch první řady a příběh a námět té druhé nevidí důvod, proč nenatočit více epizod.

Reklama

Kdo je Jack Ryan?

Vše, co byste měli vědět o Jacku Ryanovi

Vše, co byste měli vědět o Jacku Ryanovi

Se seriálovým Jackem Ryanem se setkáme již za týden, takže nastal čas si zopakovat, co o seriálu víme a co od něj můžeme čekat.

Momentky

Momentky

Ryanovky

Představujeme: Knižní série Ryanverse

Představujeme: Knižní série Ryanverse

Tom Clancy otevřel v roce 1984 svým Honem na ponorku čtenářům z celého světa knižní vesmír plný špionů, tajných služeb, armádních operací, politiky a hlavně nám představil jednoho úplně obyčejného analytika, který se proti své vůli často stává hrdinou.

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama