Masters of Sex (Mystérium sexu)
94/100 - 105×

Masters of Sex(Mystérium sexu)

60. léta byla obdobím velkých změn. Obdobím sexuální revoluce. Jak by to s ní ale bylo, nebýt dvou odvážných vědců, Williama Masterse a Virginie Johnson? Masters of Sex vám dají nahlédnout do jejich výjimečného výzkumu, který byl ve své době naprosto skandální.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Showtime | 55 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Michael Sheen (William Masters), Lizzy Caplan (Virginia Johnson), Caitlin FitzGerald (Libby Masters), Annaleigh Ashford (Betty DiMello), Teddy Sears (Austin Langham), Kevin Christy (Lester Linden), Beau Bridges (Barton Scully), Allison Janney (Margaret Scully), Heléne Yorke (Jane Martin), Sarah Silverman (Helen), Noah Robbins (Henry Johnson), Isabelle Fuhrman (Tessa Johnson), Jocko Sims (Robert Franklin), Josh Charles (Dan Logan), Jaeden Lieberher (Johnny Masters)

Masters of Sex

Televize Showtime v létě roku 2013 představila svůj nový dramatický seriál vycházející z biografické knihy Thomase Maiera nesoucí předlouhý název Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, the Couple Who Taught America How to Love. Hlavními hrdiny jsou William Masters a Virginia Johnsonová, vědci, kteří díky svému odhodlání a touze po poznání začali rozkrývat tajemná zákoutí lidské sexuality. Bohužel pro ně ale doba na něco podobného nebyla připravená, pár výzkumníků se proto musel potýkat s neustálými problémy, od shánění potenciálních účastníků výzkumu, přes neochotu jejich nadřízených takovouto studii podpořit na akademické půdě, až po předsudky a urážky ze strany veřejnosti.

Foto: Showtime


Seriál se ovšem nevěnuje pouze ústřední dvojici a jejich výzkumu. Tvůrci na hlavní linku příběhu citlivým způsobem navěšují osobní příběhy jak hlavních postav, tak jejich rodin, přátel, kolegů i pacientů, a celý děj je protkán odkazy na dobové události, jako je boj černošské menšiny za lidská práva či válka ve Vietnamu.

Oficiální popis seriálu:

Masters of Sex je dramatický seriál, v němž se v hlavních rolích představí na ceny Emmy a BAFTA nominovaný Michael Sheen a uznávaná herečka Lizzy Caplan, kteří ztvárňují skutečné pionýry v oblasti výzkumu lidské sexuality, Williama Masterse a Virginii Johnsonovou. Seriál sleduje neobvyklé životy, vztahy a odkazy v popkultuře, které Masters a Johnsonová zanechali. Jejich výzkum odstartoval sexuální revoluci a dostal je z fakultní nemocnice v St. Louis až na obálku časopisu Time a mnohokrát i do pořadu Johnnyho Carsona.

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Miluju to, ale je to úplně pohlcující seriál. Jediné minus je, že není tak oceňovaný, jak by si zasloužil. Skvělá, úžasná práce… Kamera, kostýmy, scénář, herecké výkony… Michaela Sheena jsem si v téhle roli zamilovala, nejenom že tu bolest dokáže tak bezkonkurenčně zahrát, ale já jako divák jsem ji pokaždé cítila v sobě, už od první série, i přes ty všechny jeho chyby s ním člověk aspoň trochu soucítí, a ten neuvěřitelný vývoj, kterým prošel v průběhu těch tří sérií… Bill je pro mě centrální postava, ale to ty vedlejší nijak nezastiňuje. Perfektní hostující role (Allison Janney, Christian Borle ap.), a upřímně mi je smutno už teď z představy, že (někdy) skončí. Je to specifický seriál, který nesedne každému, autentické drama, co se potýká s kontroverzními tématy. Jednoduchých 5*.

7.10.2016 | 23:29:30
dogan1

první serie skvělá, druhá už mě trochu začala nudit

28.9.2015 | 9:55:16
marki87

Dlouho jsem tento seriál přehlížela v domnění, že se jedná o další bezduchý vulgární seriál typu Californication :-P Nakonec jsem ale přeci jen neodolala a koukla se na první díl… No a doslova mě to chytlo. Nádherný příběh o americkém snu, o přetvářce společnosti, o nenaplněných nadějích, o nesplněných přáních, o nelehkých mezilidských vztazích… K tomu doba 50. let, kdy ženy ještě chodily krásně, sexy a elegantně oblékané :-) No prostě se na to vážně hezky kouká a k tomu je ještě napínavý příběh :-)

17.10.2014 | 11:48:49
darkHannibal

První řada mě bavila, hlavní postavy jsou výborně zahrané a na Kennedyho léta se pěkně kouká. Na druhou zatím nemám náladu.

14.9.2014 | 1:24:38
geek007

6. díl druhé série je naprostá bomba.

22.8.2014 | 17:59:15
jacquelinne

Skvělý

12.8.2014 | 21:45:20
PRINC180

První serie úžasná tak se uvidí co dvojka.

8.8.2014 | 18:16:22
Methius

úplně úžasný !! jen se bojím že z toho vytěžili co se dalo a tak nvm jestli si 2. série nepohorší…

11.7.2014 | 23:02:57
tibis

retro, sex a pekne zeny. fantasticka kombinacia. 100%

14.3.2014 | 22:19:08
popineta

nemám slov

30.12.2013 | 16:50:52
1

Nepřehlédněte

Sledujte Masters of Sex na ČT Art

Sledujte Masters of Sex na ČT Art

Více než rok poté, co byl seriál čtvrtou řadou ukončen, se konečně dostává i na naše obrazovky. ČT Art jej bude vysílat každou středu pod názvem Mystérium sexu, a to v původním znění s českými titulky. Prvního dílu se dočkáme už 3. ledna.

Reklama

A to je vše

Masters of Sex po čtvrté sérii končí

Masters of Sex po čtvrté sérii končí

Obavy všech diváků se bohužel naplnily. Drama Masters of Sex se páté řady nedočká, stanice Showtime se rozhodla seriál ukončit. Významnou roli v tom samozřejmě sehrála klesající sledovanost. Budou vám Bill s Virginií chybět? A jste spokojeni se zakončením jejich příběhu?

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama