Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
87/100 - 417×

Once Upon a Time(Bylo, nebylo)

Zlá královna, macecha Sněhurky, mocnou kletbou přenesla téměř všechny pohádkové bytosti do světa lidí, do zapadlého městečka Storybrooke. Na svoji skutečnou totožnost si nepamatují, žijí celkem běžné životy a ani jim není divné, že město nikdo z nich neopouští, vůbec nestárnou a v rukách starostky je soustředěna všechna moc. Podle legendy může kletbu zrušit jediný člověk, dcera Sněhurky a Prince Krasoně, kterou z království zachránili ještě jako nemluvně těsně před tím, než ostatní kletba uvěznila v Storybrooku. Adoptivní synek starostky věří, že tou osobou, a zároveň jeho biologickou matkou, je praktická a nezávislá Emma Swan z Bostonu…

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
7 sezón | ABC | 42 minut
žánr
Drama, Fantasy, Rodinný
hrají
Josh Dallas (David Nolan), Jennifer Morrison (Emma Swan), Jared Gilmore (Mladší Henry Mills), Robert Carlyle (Pan Gold), Robert Carlyle (Rampelník), Josh Dallas (Princ Krasoň), Meghan Ory (Ruby), Meghan Ory (Červená Karkulka), Eion Bailey (August W. Booth), Dylan Schmid (Baelfire), Emilie de Ravin (Belle French), Sebastian Stan (Jefferson), Josh Dallas (Princ James), Jamie Dornan (Šerif Graham), Ginnifer Goodwin (Sněhurka)

Postřehy z epizody 2x07 Child of the Moon

Postřehy z epizody 2x07 Child of the Moon

Už jste se někdy probudili s podivným pocitem, že jste možná v noci někoho brutálně zavraždili? Pokud ano, tak jste na tom podobně jako Ruby v sedmé epizodě druhé řady seriálu Once Upon a Time, jejíž hlavním tématem je tentokrát sebeovládání.

0 0
17.11.2012

#1 „Úvodní sekvence“

V úvodní sekvenci vidíme Červenou karkulku. Stejný obrázek byl použit i v případě epizod 7:15 AM a Red-Handed.

Autoři se nechali slyšet, že název tohoto dílu byl inspirován písní stejného jména od Rolling Stones.

#2 „Diamanty“

Mrzout narazil v dole ve Storybrooku na diamanty, které se mají do čtyřiadvaceti hodin obrátit v prach. Tedy vílí prach. To dává naději zbytku Sněhurčiny rodiny, že ji zase brzy spatří. Jak se ale říká, člověk míní, život mění. A v OUaT to není jinak. Temná strana ještě neřekla své poslední slovo…

#3 „Král George“

A tak zatímco Henry tajně usrkává kávu, protože nemůže v noci kvůli špatným snům spát, král George alias Spencer přijde varovat Davida, že až s ním skončí, bude si přát, aby ho zabil, když ještě měl tu možnost. Copak to asi má Spencer za ďábelský plán?

#4 „Další pohádková postava odhalena“

Billy se konečně odhodlal pozvat Ruby na skleničku, ale zvolil k tomu hodně špatné načasování. Ruby je nervózní z blížícího se úplňku a s pomocí Belle Billyho odmítne. Alespoň jsme se ale dozvěděli, kým byl Billy v Říši pohádek. Byl to myšák. Ne Mickey, ale Gus.

Gus je jedna z myší, které žily u Popelky v jejím animovaném zpracování z roku 1950. Pro studio Disney to v té době byl dvanáctý animák.

#5 „Babičko, proč máte tak velké uši?“

V jedné z dalších scén vidíme babičku, jak z mrazáku dělá vězení pro vlka. Je opravdu šikovná a dokáže si poradit s ledasčím. Taky má vlčí sluch a vlčí čich. Prostě taková „holka do nepohody“. Je ovšem jedna věc, kterou se nechlubí – její lasagně nejsou domácí, ale ze zmrazeného polotovaru. Je to smutná záležitost. Copak by na to asi řekl Zdeněk?

Když se však babička ráno vrátí zkontrolovat Ruby, tak zjistí, že jí toho z mrazáku moc nezbylo. A je jí taky jasné, že se Ruby po zlomení kletby opět začala měnit ve vlka. Možná by pomohla červená kápě, ta ovšem není k nalezení a dokonce ani pan Gold o ní neví.

#6 „Hledá se Sněhurka“

V Říši pohádek se mezitím Sněhurka s Karkulkou snaží utéct královským gardám, když v tom si Sněhurka všimne na stromě plakátu s vlastní podobiznou. Shání se po ní královna, a to z důvodu vraždy a zrady.

Můžete porovnat plakát z druhé série (výše) s tím samým, jen ze série první, z epizody Snow Falls. Jsou úplně stejné, jen na tom starším chybí jméno hledané.

#7 „Jsem tvoje matka, Karkulko“

Dívkám se podaří utéct před vojáky a Sněhurka přemlouvá Karkulku, aby si společně našly nějakou lesní boudu a tam se usadily a možná spolu žily šťastně až na věky. Ale Karkulka má jiné starosti, potrhala si plášť a neví, jestli bude fungovat. Domluví se tedy, že se na noc rozdělí. Netuší však, že je někdo poslouchá. Ráno se pak tento tajemný muž Karkulce představí. Jmenuje se Quinn a je taky jedním z „dětí měsíce“.

Quinn zavede Karkulku do vlčího doupěte v hradním sále, který se propadl do země. To by měl být odkaz na upírský horor Ztracení chlapci, což zároveň odkazuje na Petera Pana a slova Kapitána Hooka v minulé epizodě. Návrh sálu je podle autorů znovu inspirován Rolling Stones.

Ať už je to z potopeným hradem jakkoli, Karkulka se tam setkává s Anitou, vůdkyní vlčích lidí a zároveň svojí matkou. Zajímavé je, že představitelka Anity, Anabeth Gish, je jen o jedenáct let starší než představitelka její seriálové dcery, Megan Ory.

#8 „Kráska a zvíře?“

Situace ve Storybrooku se vyostřuje, Spencer se chce Davidovi pomstít skrz Ruby, kterou nazval vlkodlačicí (she-wolf). Ruby věří tomu, že je monstrum, co si zaslouží zemřít, proto spoutá Belle v knihovně místo sebe a jde se vydat napospas Spencerovi a jeho lidem. Trochu mi ta scéna připomíná tu část minulé epizody, kdy Emma spoutala řetězem Hooka.

Mimochodem, Belle znamená „kráska“ a Ruby je zcela jistě zvíře…

#9 „Předměty doličné“

David nevěří tomu, že je Ruby schopná někoho brutálně zavraždit, proto se vydá s babičkou a jejím superčichem vypátrat skutečného vražda. V kufru auta, které patří Spencerovi, pak narazí na předměty doličné – Rubyin plášť a sekeru, pomocí které připravil o život Guse. Z toho plyne poučení – pokud byste někdy někoho náhodou zavraždili, nikdy nenechávejte ležet použité předměty v kufru svého auta.

#10 „Spencer a jeho dav“

Král George musel být nesporně obratný politik, když se mu za krátkou chvíli podařilo sehnat docela dost těch, co byli ochotní se postavit oblíbenému šerifovi. Docela by mě zajímalo, kde se dá v dnešní době sehnat tolik loučí. Někteří si vzali na pomoc i vidle. Ovšem zahlédl jsem v tom davu asi i dvě baterky.

David s Ruby obviní Spencera ze zabití nevinného člověka. „Byla to myš,“ odpoví král George a může být rád, že z toho nakonec sám vyvázne živý.

#11 „Rozloučení“

Karkulka s matkou dlouho nepobyla. Do vlčího doupěte nejprve dorazila Sněhurka, vzápětí tam za ní naklusali královnini vojáci a než je Anita dokázala zastavit, dostali Quinna. Anita se chce jeho smrt pomstít a pohostit se při měsíčku na Sněhurce. Tlačí na Karkulku, aby se k ní přidala. Ta se ovšem své matce postaví a to nedopadne dobře.

Karkulka se s matkou při měsíčku rozloučí a společně se Sněhurkou se vydá hledat lesní boudu. Jen Sněhurka na ni totiž, na rozdíl od babičky a Anity, netlačila, aby jednu svoji stránku potlačovala. A to dokonce ani poté, co viděla, jak Karkulka sežrala zaživa člověka. Zvláštní ovšem je, že to, co je vidět na náhrobku, vypadá jako symbol Slunce.

#12 „Špatné sny“

Když se jednou Henry probudí ze své noční můry a má na ruce popáleninu, je Regině jasné, že to nebude jen obyčejný sen. Zavolá proto na pomoc pana Golda, který jí vyčte, že používá kouzla, o kterých nic neví. Regina oponuje tím, že se její oběti nikdy neměly probudit, proto se nestarala o to, co se s nimi stane. Tedy až do té doby, než její kletba zasáhla Henryho. Ten se díky tomu každou noc ocitá v podsvětí, což je místo někde mezi životem a smrtí. Od pana Golda dostane darem náhrdelník, který mu má pomoci získat ve snech kontrolu nad tím, co se tam bude dít.

Henry se opět ve snu ocitne v hořící místnosti a Aurorou. Když minule popisovali, jak viděli pohled toho druhého, to je odkaz na Šípkovou Růženku: „I know you, I walked with you once upon a dream. I know you, the gleam in your eyes…“ (Znám tě, kráčeli jsme spolu kdysi ve snu. Znám tě, ten třpyt ve tvých očích…).

Tentokrát ovšem Henry díky amuletu uhasí plameny a dá se s Aurorou do řeči. Ta pak Emmě a Mary Margaret prozradí, že ve snu mluvila s takovým malým chlapcem…

Zdroj: ABC

Diskuze /2

1Bobesh1

Dobré postřehy, kéž by epizoda byla stejně dobrá! Nejlepší v celé epizodě byla babča svářečka :D

admin
18.11.2012 | 16:35:38
Nameless1

To jo, babča byla nejlepší. Taky tam ale bylo pár dost dobrých hlášek.

čestný člen redakce
18.11.2012 | 19:48:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Edňáci hodnotí finále seriálu Once Upon a Time

Závěrečná epizoda Leaving Storybrooke uzavřela dlouhou sedmiletou cestu seriálu. Splnila naše očekávání a byla seriálu důstojným finálem?

Děkujeme

Děkujeme za vaši přízeň

Děkujeme za vaši přízeň

Sedm pohádkových let je u konce a celá naše redakce vám tímto děkuje za vaši dlouholetou přízeň.

Reklama

Fotky z finále

Fotky z finále

Nejlepší postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama